שפיץ מהיציע

7 0

מכבי נתניה עם הפנים קדימה, העונה הרשמית תצא לדרך כשהקבוצה תארח את הפועל חיפה בגביע הטוטו יש לסמן את גביע הטוטו כיעד ולכן יש לפתוח את העונה בניצחון חובת ההוכחה על המאמנים והשחקנים.

לדבר על הדשא

סיום העונה. המאכזב, גרם לאייל סגל וניב גולדשטיין לעבוד קשה מיד עם סיום העונה, כשהמטרה ברורה, להעמיד קבוצה כבר למחנה האימונים ואכן, שנים שלא היה דבר כזה בנתניה. הסגל כמעט במלואו עמד לרשות הצוות המקצועי כבר לאימון הפתיחה. הצוות המקצועי אף הודה שקיבל את כל מי שביקש לצרף לקבוצה. כך שהכדור עובר לדשא, הצד הניהולי נתן לאנשי המקצוע את כל מבוקשם ועכשיו יכולים אייל סגל וניב גולדשטיין לעלות ליציע ולצפות לתוצאות, כמו גם אוהדי הקבוצה שמצפים לעונה עם הישגים. סלובודאן דרפיץ ושי ברדה מבינים ויודעים שחובת ההוכחה עליהם ועל השחקנים. זהו, אין תרוצים וצריך לספק תוצאות. התקציב צמח לכ-35 מליון שקלים ולא כדי לסיים עוד עונה בפלייאוף העליון וללא תואר כלשהו, את זה השיגה מכבי נתניה עם 10 מיליון פחות. עונת 2019-20 תצא לדרך במשחק גביע הטוטו מול הפועל חיפה. מכבי נתניה צריכה לנצח ולכוון לזכיה בגביע הטוטו, התואר השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי וגם זה משהו, שלא לדבר על ההכנסה, כל נקודה שווה כסף והבונוס לזוכה בגביע הוא מעל מליון שקלים. גם תואר גם כסף. ברחוב הספורטיבי בעיר מצפים לעונה גדולה. האם הציפיות לתוצאות יכניסו את המאמנים והשחקנים  ללחץ? יתכן שכן, אך בכדורגל מי שלא יודע לעמוד בלחצים ולספק תוצאות, יתכן שלא בחר במקצוע הנכון… זהו, הכל ערוך ומוכן, ההצגה מתחילה ומעכשיו צריך לדבר על הדשא.

ביום שלישי השבוע הוחתם בורחה הררה הספרדי כזר הרביעי בקבוצה ומדובר במגן שמאלי.

במו"מ הכספי אלמוג כהן דיבר רק על הצד המקצועי

במכבי נתניה ממשיכים להתחמש, ביום שני נחת הספרדי בורחה הררה בן 26, מגן שמאלי שישלים את הסגל כמעט באופן סופי. כך או כך, הסיפור הגדול של הקיץ הנתנייתי היה בצירופו של אלמוג כהן למכבי נתניה. להשבוע בנתניה נודע כי במועדון הופתעו שבזמן המו"מ הכספי עם הכדורגלן הוא דיבר יותר על הצד המקצועי ועל תאום צפיות וכמעט לא על חוזהו. במועדון התרשמו מכך מאד שכן בדרך כלל, מו"מ עם שחקנים הוא על תנאיהם הכספיים ולא על יעדיו המקצועיים של המועדון. לא בכדי רואים באלמוג כהן סמל ומנהיג הקבוצה ומן הסתם הוענק לו סרט הקפטן כשבתכנית דרך ארוכה של אלמוג הן כשחקן והן כמי שישתלב בצד הניהולי או המקצועי לאחר פרישתו.

בהנהלה מורידים לחץ ולא מדברים על תארים

בהנהלת מכבי נתניה יודעים היטב שהרחוב הספורטיבי צמא לתארים. גם העובדה שהתקציב צמח בכ-10 מיליון שקלים מבעונה שעברה ולמעשה, מכבי נתניה תצא לדרך עם תקציב של כ-35 מליון ₪, התקציב הגדול ביותר מאז ימי דניאל יאמר העליזים, גורמים לתכונה רבה ולצפיות מהקבוצה. בכדי להוריד לחץ מהמאמן והשחקנים בחרו במכבי נתניה באסטרטגיה של הרגעה. ציפורי השיר של השבוע בנתניה שמעו את הציטוט הבא: "לא נכניס את המערכת ללחץ ולא נדבר על הישגים כי הישגים עושים על הדשא ולכן הדרישה מהצוות המקצועי ומהשחקנים היא לשחק כדורגל טוב ומהנה כדי שהאוהדים יהנו ויגיעו בהמוניהם. המערכת אינה לחוצה ולא תלחיץ את המאמנים והשחקנים. צפוייה ליגה מענינת ואנחנו מצפים להיות בצמרת". במילים אחרות, להבנתי, לא נלחיץ, לא נדבר על תוצאות כדי שהשחקנים ידברו במגרש… לדעתי, המאמנים והשחקנים מודעים היטב לגודל הציפיות.

Related Post

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 2 במאי 2018 0
ניצחון גדול למכבי נתניה על בית"ר ירושלים 1:4 ולמעשה, מכבי נתניה הכריעה שהאלופה תשמור על התואר וו ברור שסבע לא…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 16 בדצמבר 2021 0
התיקו 1:1 מול הפועל תל אביב אותת שמכבי נתניה חייבת להתחזק בינואר, משחק בינוני ומטה, שוב הקבוצה שמטה יתרון, בתום…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 10 בספטמבר 2020 0
מחכים לסכנין הליגה חוזרת מפגרת הנבחרות, מכבי נתניה תארח את העולה החדשה בני סכנין שהובסה במחזור הראשון 3:0 בביתה לבני…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות