שפיץ מהיציע / אפי ישראל

5 0

ניצחון גדול למכבי נתניה על בית"ר ירושלים 1:4 ולמעשה, מכבי נתניה הכריעה שהאלופה תשמור על התואר וו ברור שסבע לא ימשיך בנתניה, לא ברור מה יקרה עם ערן לוי וו סביליה בעקבות דיא סבע

בלעדי:
סביליה הצטרפה למרדף אחרי סבע.
נתניה דורשת 2 מליון יורו

למרדף אחרי דיא סבע הצטרפה קבוצה מהליגה הספרדית, ממקורבים נודע כי מדובר בסביליה. על שולחנו של עו"ד רועי דניאל המייצג את השחקן כסוכן וכעו"ד מונחות מספר הצעות מקבוצות בסין, ארה"ב, רוסיה, שוויץ וכפי שאנו מפרסמים לראשונה גם מספרד. תג המחיר אותו דורשת מכבי נתניה הוא כ-2,000,000 יורו. כפי שפרסמנו בלעדית בגליון הקודם, השחקן דורש שכר של כ-400,000 יורו. מה שברור לכולם הוא, דיא סבע לא ימשיך במכבי נתניה בעונה הבאה. בשלב זה אין מו"מ עם קבוצות בארץ. גם כדי לכבד את רצונו של הבעלים אייל סגל שכבר הצהיר כי יעדיף שסבע לא ישחק בארץ. עו"ד רועי דניאל אליו פנינו בנושא ההצעה מסביליה ציין: "אכן התקבלה הצעה גם מקבוצה בליגה הספרדית אינני מעוניין לחשוף את שמה. ישנן גם הצעות מעוד קבוצות ונקבל את ההחלטה הטובה ביותר לשחקן וגם למכבי נתניה איתה היחסים טובים מאד. כרגע כלום לא סגור ובקרוב צפוי שיהיו התפתחויות לכולם ברור שזה הזמן שדיא צריך לתת את הקפיצה המקצועית והכלכלית". כך או כך, סבע יעזוב ויותיר חלל ענק במכבי נתניה. אייל סגל יהיה חייב לחזק את הקבוצה בתותחים שוברי שוויון ולא להשתמש בסכום האדיר שיוזרם לקופת מכבי נתניה לצורך התפעול השוטף. ברור לכולם שמכבי נתניה עם דיא סבע היא אופרה אחרת מאשר בלעדיו. אחרי עונה גדולה ברור שלאוהדים יש ובצדק, צפיות מהעונה הבאה ואייל סגל חייב לתת מענה למכירת דיא סבע ומענה פירושו, חיזוק הקבוצה בשנים שלושה שחקנים ידועים שכבר הוכיחו את יכולתם ולא רק בצעירים מבטיחים שיתקשו בעונה הראשונה בליגת העל למלא את החלל שיותיר סבע.

ההצלחה העונה תחייב הגדלת התקציב לעונה הבאה

התקציב בעונה המסתיימת היה כ-22 מליון ש"ח. מכבי נתניה עם תקציב מכובד אך לא יותר מכך הצליחה מעל המשוער. לא מעט שחקנים הונחתו פה לעונתם הראשונה בליגת העל והיו מוכנים לחתום על כל חוזה והעיקר לתת את הקפיצה שלהם ואכן, הרבה שחקנים התקדמו פה ונתנו עונה מצויינת. עתה, כשהפכו משחקנים בעלי פוטנציאל לשחקנים מממשי פוטנציאל הם יעלו יותר, במילים אחרות, תפסו עונה ועכשיו ידרשו חוזה משופר. העונה המוצלחת תאלץ ככל הנראה את מכבי נתניה להגדיל את התקציב לעונה הבאה ובלא מעט כסף. הלחץ יופנה לכיון אייל סגל שיצטרך לגייס עוד כספים אך גם לעבר הצוות המקצועי והשחקנים, אם בעונה הנוכחית ביקשו אוהדי הקבוצה לעבור את העונה בשלום וקיבלו פלי אוף עליון, הרי שבעונה הבאה כל דבר פחות מפלי אוף עליון יחשב לכישלון. מה גם שמכירת דיע סבע לבטח תקשה עוד יותר בשיחזור הישגי העונה. זו הסיבה שאייל סגל יצטרך לחזק את הקבוצה בתותחים שישמרו על מקומה של מכבי נתניה בצמרת ותותחים שכאלה עולים כסף והרבה, הכסף הזה יבוא ממכירת סבע שעליו דורשת מכבי נתניה כשני מליון יורו. לדעתי, את הכסף הזה יצטרך סגל להזרים לחיזוק הקבוצה ולא לתפעול השוטף של מכבי נתניה. בנתניה קיוו לצרף את הבלם קרלוס קוויאר במקום טים הויבך, בסופו של דבר קוויאר העדיף את בית"ר ירושלים למרות שההצעה ממכבי נתניה היתה גבוהה יותר והודיע על כך לראשי נתניה שמיד החליטו לסגור עם הויבך לגביו התלבטו לא מעט. קוויאר בחר קבוצה גדולה ואפשר להבין אותו, אך לא ברור לי איך הויבך שעד החלטתו של קוויאר הוזכר כמי שכנראה יעזוב, הוחתם שוב. האם במכבי נתניה מגלים לחץ באשר לסגל הקבוצה לעונה הבאה? שלא לדבר על סיפור ערן לוי…

מי יתקפל סגל או ערן לוי

ערן לוי, המחזיק בחוזה לעונה הבאה, ביקש לפני מספר חודשים שחוזהו יוארך בשנה נוספת. במכבי נתניה לא התלהבו מכך בשל גילו של הכדורגלן. לוי רוצה להבטיח שנתיים נוספות. עם גל העזיבות הצפוי ולפיו, דיא סבע לא ימשיך ולא ברור מעמדו של ניקו אולסק כשגם עלי מוחמד מבוקש וצפוי שנתניה תקבל הצעות למכירתו, הרי שיש לחשב מסלול מחדש עם ערן לוי. הכדורגלן מבין שנתניה זקוקה לו, הוא גם יודע שלמרות גילו ומבנה גופו הוא ימצא בקלות קבוצה שתשדרג את שכרו. גם הפועל חדרה מגלה עניין בלוי שמעדיף להישאר בנתניה אך דורש חוזה לשנתיים. מנגד, אייל סגל אינו אוהב את המהלך של לוי וזאת בלשון המעטה. האם לוי יסיר את דרישתו לחוזה ארוך יותר? או שאייל סגל יתקפל מול הכדורגלן מתוך חשש לאבד את הקפטן. מי יתקפל? ימים יגידו.

גזענות ושמה בני סכנין

לא אחת טענתי שאוהדי בני סכנין הם הגזעניים ביותר בליגת העל. הם מניפים את דגלי פלסטין, הם צועקים באש בדם נשחרר את אל אקצה (לדעתי, תחלמו וזה לא יקרה ואם לא טוב לכם עופו מכאן) שחקן ערבי שמככב בקבוצה יהודית הופך לאוייב כי שיחק בשביל יהודים. במחזור האחרון חלקם התעלמו מדקת הדומייה לזכרם של חללי אסון השיטפון. חוצפנים חסרי כבוד, מי רוצה שתשארו פה? לא טוב לכם בישראל מדינת היהודים אז לכו מפה. מה אתם נתקעים פה? גזעניים חסרי כבוד. עכשיו נראה איך יטפלו ראשי המנהלת בגזענות הזו. אוהדי סכנין הלא יקרים, תקללו תניפו דגלי פלסטין, סוריה ומי שתרצו. כאן ישראל כחול לבן ולעולם אל אקצה, ירושלים וישראל יהיו של היהודים ואתם אזרחי המדינה שלנו ואם לא טוב לכם, לכו מפה אנחנו לא נצטער ואתם לא תחסרו לנו. תשננו את ההמנון שלנו ותעברו לדום מתוח. להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון ירושלים.

בשבוע הבא הגמר בטדי

ביום רביעי הבא יערך בטדי גמר גביע המדינה בכדורגל. בית"ר ירושלים תפגוש במגרשה את הפועל חיפה, ללא ספק קרב בין שתי המפתיעות הגדולות של העונה. הנשיא רובי ריבלין, בעברו יו"ר בית"ר ירושלים יעניק את הגביע לאיתי שכטר או לעדן בן בסט. "טדי" יהיה מלא ולמשחק צפויים להגיע בנוסף לנשיא המדינה גם ראש הממשלה ולא מעט שרים. יחד עם 35,000 צופים רובם אוהדי בית"ר ירושלים. נקווה שיהיה משחק מעניין ושהשופט לירן ליאני לא יהיה האיש בכותרות.

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 1 בינואר 2020 0
מה קורה למכבי נתניה? לאחר ההפסד המביך לנס ציונה, תבוסה ביתית מול בני יהודה 3:0   בני יהודה ממשיכה לחגוג על…

מקדמים את הספורט

Posted by - 3 באפריל 2024 0
עיריית נתניה החלה בעבודות להקמתם של שני מגרשי כדורגל באגם 3. מדובר בפרויקט שמבוצע על ידי אגף מבני ציבור במנהל…

תאורת הגאווה

Posted by - 16 ביוני 2020 0
שירי חגואל סיידון סגנית ומ"מ ראש עיריית נתניה יזמה השבוע את הארת האצטדיון בנתניה בצבעי הגאווה מתוך מטרה להכיל בתוכנו…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות