גאווה בכל תושב

4 0

תוכניות תמיכה וטיפול בנוער וצעירים להט"בים ובני משפחותיהם, שבעבר הופעלו על-ידי עמותות שונות, מופעלות בעיריית חדרה במסגרת רשותית מסודרת. 

עשרות מעובדי עיריית חדרה והעמותה העירונית "פנאי העיר", צוותי שטח, מטפלים, עו"סים, מדריכי נוער, מנהלי תוכניות לקידום נוער, מנהלי מסגרות תמיכה לנוער בסיכון ועוד, השתתפו ביום חשיפה ייחודי לתוכנית טיפול בנוער וצעירים להט"בים שקיים אגף הרווחה של העירייה. יום החשיפה נועד להטמיע בקרב אנשי המקצוע והצוותים שעובדים בשטח את התוכניות שבעבר הופעלו על-ידי עמותות בלבד וכיום מופעלות על-ידי העירייה.

עיריית חדרה בראשות צביקה גנדלמן נחשבת למובילה בתוכניות התמיכה והטיפול שהיא מקיימת בצורה רשמית וממוסדת לטובת נוער וצעירים להט"בים ובני משפחותיהם. את הפעילות מרכזת מחלקת נוער וצעירים, בניהולה של ורדה ביטון, ועל מנת למנף את הנושא מונתה עו"ס דבורית נורמן לטיפול ותמיכה בקהילה הלהט"בית וריכוז הפעילות לקידומה.

בין הפעילויות הייחודיות: הקמת קבוצת תמיכה להורים של נוער וצעירים טרנסג'נדרים, המושכת הורים מכל האזור. עמותות וארגונים העוסקים בתחום ציינו כי עיריית חדרה היא הראשונה שפתחה קבוצת תמיכה להורי טרנסג'נדרים במסגרת רשותית. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע לשיתוף ותמיכה, ולקבלת ידע וכלים בהנחיית קרן ריבקין פסיכולוגית מהקליניקה הלהט"בית, ודבורית נורמן עו"ס מעגל להט"ב בעיריית חדרה.

קבוצת התמיכה להורי נוער וצעירים טרנסג'נדרים מצטרפת לתוכניות נוספות המופעלות במסגרת העירייה, ובאמצעות אגף הרווחה שבראשו עומדת זיוה היימברג, ביניהן קבוצת תמיכה להורים ולבני משפחות הקהילה הלהט"בית. הקבוצה בחדרה מיועדת להורים ובני משפחות שילדיהם (בכל גיל) יצאו מהארון, וחשים צורך לשתף, לשאול, להקשיב, ולהתייעץ עם מנחי הקבוצה ועם הורים אחרים. הקבוצה פועלת בחדרה בשיתוף האגף לשירותים חברתיים ומחלקת נוער וצעירים של העירייה, ועורכת את מפגשי התמיכה בדיסקרטיות בהובלת אגף הרווחה העירוני בעיר.

עיריית חדרה הייתה הראשונה שגם פתחתה את המסגרת הרשותית לפעילות של איגי (ארגון נוער גאה) חדרה. פעילות איגי מתקיימת ככל יתר תנועות הנוער בעיר באמצעות מחלקת הנוער של העמותה העירונית "פנאי העיר".

עם תחילת הפעילות בשנת 2016, ציינו גם בארגון לשבח את העובדה שזו הפעם הראשונה שפעילות הארגון מתקיימת במסגרת עירונית, מה שמעיד על קשר מבורך בין הרשות המקומית לבין הארגון הנותן מענה לבני נוער להט"ב מחדרה.

ביום החשיפה שנערך לאנשי המקצוע הרצה נציג של ארגון חוש"ן בנושא משיכה וזהות מגדרית, ובנוסף סיפר גם את סיפורו האישי. בתום ההרצאה האזינו המשתתפים לפירוט התוכנית הטיפולית של הקליניקה הלהט"בית.

הקליניקה הלהט"בית, מרכז הטיפול והייעוץ של האגודה למען הלהט"ב, מתמחה במתן סיוע לקהילה הלהט"בית על כל גווניה להתמודדות עם סוגיות ואתגרים כמו יציאה מהארון, דימוי גוף וערך עצמי, פגיעה מינית, זוגיות והורות גאה, ליווי בתהליכי התאמה מגדרית, סיוע במצבי משבר ואובדן, טיפול בהתמכרויות ועוד. הסיוע מוענק במסגרת טיפולים פרטניים, זוגיים ומשפחתיים, באמצעות צוותים מקצועיים בעלי ניסיון בעבודה טיפולית מגוונת ובתחומי התמחות שונים.

ראש העיר צביקה גנדלמן, התומך בעשייה הטיפולית-תמיכתית העירונית, אומר כי עיריית חדרה פועלת להעצים בקרב תושביה, ללא יוצא מן הכלל, את תחושת השייכות החברתית, הקהילתית והעירונית, ולספק מענה וסביבה בטוחה לצורכיהם של צעירים ומבוגרים כאחת. גנדלמן: "הפעלת מסגרות טיפול ותמיכה לנוער וצעירים להט"בים במסגרת עירונית, מעבירה לצעירים ולבני משפחותיהם את המסר שאינם לבד במערכה, וכי הם חלק בלתי נפרד מחדרה, וככאלה הם זוכים לחיבוק החם של העירייה. אני מאמין שהתמיכה במסגרת העירונית תסייע להם מבחינות רבות, תעצים את רוחם, ואף תהווה עבורם הזדמנות ליצור מסגרות חברתיות חדשות וקשרים אישיים מחזקים, תוך ידיעה וגאווה שבעיר שלהם, וכמובן בעירייה, פועלים לקבלת האחר באופן שוויוני ומכבד".

 

Related Post

שבחים על יישום הדרך חדשה 

Posted by - 12 במאי 2019 0
בישיבת הוועדה הרשותית של תוכנית הממשלתית "הדרך החדשה", לשילוב מיטבי של יוצאי אתיופיה, זכתה חדרה לשבחים על היישום העירוני של…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות