חצר תחושות בגן הילדים

4 0

בגן "פשוש" נחנכה חצר תחושות, המשמשת כמרחב למידה חוץ כיתתי ומפתחת באמצעים חווייתיים את חושי הילדים ואת היכולות המוטוריות. 

חצר תחושות מושקעת נחנכה בגן "פשוש", גן טרום חובה בבית אליעזר, ביוזמת צוות הגן ובסיוע המחלקה לחינוך קדם יסודי באגף החינוך של עיריית חדרה.

את החצר יזמו ויצרו צוות הגן, הגננת ליטל סולומון, הסייעות, ההורים והילדים, אשר זכו לסיוע מעיריית חדרה במסגרת התוכנית לייחודיות בגני ילדים, המהווה מודל ארצי.

בטקס חנוכת החצר, שהתקיים בהשתתפות אנשי אגף החינוך, הודה צוות הגן לעירייה על האמונה, העזרה, ההירתמות ומתן האפשרות לממש את חלום ההקמה של חצר התחושות.

חצר התחושות משמשת כמרחב למידה חוץ כיתתי, המקדמת באמצעים חווייתיים את פיתוח היכולות המוטוריות. תוך כדי משחק מופעלים החושים השונים של ילדי הגן באמצעות אלמנטים שונים המגרים את הראייה, השמיעה, הטעם, הריח, המישוש, שיווי המשקל, הגוף במרחב והגוף בתנועה.

לדברי מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי, גילה גואטה, אגף החינוך בעיריית חדרה מקדם ייחודיות גנית ומפעיל את הפרויקט בגני הילדים העירוניים. בין גני הילדים הייחודים ישנו גן מתבונן ומצלם, גן קולינרי, גן המקדם איכות סביבה, גן תנועה וספורט, גן יער (פעילות טבע), גנים מוסיקליים ועוד. לדברי גואטה, מתוכננים גנים ייחודים גם בתחומים נוספים.

רוב תחומי הייחודיות של הגנים מתבססים על תחומי הייחודיות והחוזקות של הגננות, ועל אגף חינוך בניהולה של סיגלית איציקוביץ, המאפשר להן להביאם לידי ביטוי במערכת החינוך העירונית.

יצוין כי גני ילדים שעדיין אינם נכללים בייחודיות גנים, מגיעים לפעילות משותפת בגנים הייחודיים, ובכך נוצרת הפריה הדדית וכן חיבור בין גני הילדים העירוניים.

 

Related Post

די לאלימות נגד נשים

Posted by - 21 באוקטובר 2018 0
עיריית חדרה השתתפה ביוזמה לעמוד דקת דומייה לזכר 20 הנשים שנרצחו השנה, במחאה על התופעה הגואה של אלימות נגד נשים…

העובדים התנסו במוגבלויות שונות

Posted by - 11 בנובמבר 2018 0
במסגרת יום למידה בנושא נגישות, התנסו עובדי אגף הרווחה בעיוורון, חירשות וכיסא גלגלים, במטרה לספק חווית שירות טובה יותר לתושבים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות