שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

5 0

סיכום עונה. זו היתה העונה שהיתה

עמדו בצפיות, מקום שביעי

מכבי נתניה סיימה את העונה במקום השביעי, הראשון בבית התחתון ועל הדרך מענק מיקום של 75,000 ₪. אני לא מכיר הרבה אוהדי הקבוצה שבקיץ הקודם לא היו קונים בשתי ידיים, רגליים וראש את המקום הזה. אני מכיר הרבה אנשים שהיו בטוחים שמכבי נתניה היא היורדת הראשונה ללאומית וכי צריך לצרף אליה רק עוד יורדת אחת. לכן, המקום השביעי בהחלט נחשב ל"הישגון", אמנם יהיו שיגידו שמקום שביעי אף פעם לא יהיה הישג למועדון כמו מכבי נתניה ולהם אגיד, אתם עדיין חיים בעבר ובימי הזוהר, תנחתו ותחזרו למציאות, המועדון היה גדול עכשיו הוא בינוני, הכסף הגדול עשה ועושה את ההבדל.

המצטיין – דני עמוס

השוער הוותיק מצא פה בית, עמוס היה מעל כולם, לפעמים הביא לבד את הנקודות והגדיל לעשות כשהציל 3 פנדלים. עמוס נתן עונה גדולה, אחת הטובות שלו, להוציא את עונת האליפות בקרית שמונה. כשנפצע, גילינו שלמחליפו רז כרמי מצפה עתיד מבטיח ועם הזמן יהפוך לשוער הראשון של מכבי נתניה. כך או כך, לדעתי, דני עמוס הוא כדורגלן העונה.

אכזבת העונה – הזרים

הזרים שצורפו העונה איכזבו ובגדול . רובם ישוחררו, מכבי נתניה לא תממש את האופציה עליהם והם יחתכו מהקבוצה. כשמצורף לקבוצה שחקן זר, הוא צריך לעשות את ההבדל, עליו לתת 50% יותר משחקן מקומי. "על הדשא", קיבלנו מהם כלום ושום דבר, הם לא סיפקו את הסחורה, בשום שלב העונה, הזרים לא משכו את מכבי נתניה קדימה. בקיצור, עולים כיתה אך לא בבית ספרנו…

בונים קבוצה חדשה

לפחות 10 שחקנים ויותר ישוחררו מהקבוצה ובעונה הבאה נראה קבוצה חדשה לחלוטין. הצוות המקצועי כבר עובד על העונה הבאה והמטרה במועדון, להחתים בזמן הקרוב את כל מי שהמאמן ירצה במסגרת התקציב שאושר לו, כדי שכבר באימון הראשון, המאמן יהנה מסגל מלא ויבנה את השלד שיוביל את הקבוצה. כבר עתה כמה ימים מתחילת הפגרה, הוחתם המגן שי קונסטנטין, ששוחרר מבית"ר ירושלים. יש לי הרגשה שבימים הקרובים נקבל עוד כמה החתמות שיהיו כמעין הצהרת כוונות "אנחנו כבר עובדים על העונה הבאה", במילים אחרות, אטוולד יקבל יד חופשית ויעשה כל מה שירצה אך יצטרך לספק את הסחורה וחובת ההוכחה עליו.

שאלת קניקובסקי

האם גבי קניקובסקי ישאר במכבי נתניה? זו שאלת השאלות. כפי שפורסם לפני שבוע בלעדית ב"השבוע בנתניה", קניקובסקי במידה וישאר בארץ מעדיף את מכבי נתניה על פני כל קבוצה. מטרתו, קבוצה בחו"ל. אם יתפוס חוזה ימריא, אם לא, יחתום על חוזה חדש ארוך ומשודרג, כדי ששני הצדדים יהיו מרוצים. כך או כך, קניקובסקי עשה את הקפיצה הגדולה העונה אך לא מספיק. לצד תצוגות באו משחקים פושרים. במאזנו 9 שערים, 9 בישולים והיה על הדשא ב-2964 דקות משחק, יותר מכל שחקן בקבוצה. אם ישאר עליו לעלות עוד שלב ולהיות דומיננטי ביותר משחקים וברצף. לדעתי, עתידו לפניו. תג המחיר שלו כרגע כ-3 מליון יורו והיד נטוייה.

סטטיסטיקה

מכבי נתניה סיימה במקום השביעי. במאזנה, מתוך 33 משחקים – 13 ניצחונות, 11 הפסדים, 9 תיקו. הפרש השערים 43-34 (+9) סה"כ 48 נקודות מתוך 99 אפשריות, כלומר 48.5% אחוזי הצלחה. ב-17 משחקי הבית, השיגה הקבוצה – 8 ניצחונות, 7 הפסדים, 2 תיקו, סה"כ 26 נקודות מתוך 51 אפשריות, שהם 51% אחוזי הצלחה. ב-16 משחקי חוץ – 5 ניצחונות, 7 תיקו, 4 הפסדים. סה"כ 22 נקודות מתוך 48 אפשריות כלומר, 45.8% הצלחה. הנתונים מלמדים שמכבי נתניה פיספסה את הפלייאוף העליון דווקא במשחקי הבית, שם נחלה לא פחות מ-7 הפסדים וצברה רק 26 נקודות או נכון יותר לומר, איבדה 25 נקודות, הרבה מדי לקבוצה שמחפשת מקום בצמרת ועם 51% אחוזי הצלחה בבית מקום 7 הוא המקסימום שאפשר להשיג.

סיכום עונה

אכזבה/פיספוס/עמדו בציפיות

סמנו בעיגול את התשובה הנכונה

העונה שהסתיימה השאירה טעם חמצמץ בקרב אוהדי הקבוצה. מכבי נתניה היתה כמעט לאורך כל העונה במקומות 4-6 ודווקא בשלבי הסיים עשתה במכנסיים והרכבת היוקרתית לבית העליון נסעה בלעדיה. נתניה הסתפקה בפלייאוף התחתון. קשה להתלהב ממה שהיה פה העונה, הקבוצה לא התעלתה, לא הציגה כדורגל גדול והקהל כשכבר יכול היה לבוא למשחקים הצביע ברגליים. היה חסר לקבוצה כדורגלן שנותן צבע, שמלהיב את הקהל. לכן, יש שמסכמים את העונה ככישלון, מקום שביעי נחשב בעיניהם נחמת עניים. אחרים יסכמו את העונה כפיספוס, הפסד מיותר להפועל תל אביב בגביע ואגב האדומים המשיכו עד הגמר. הפסד כואב לחדרה שדפק את הפלייאוף העליון. בקיצור פיספוס ובסוף נשארו עם סתם עוד עונה שעברה. ויש את אלה שיגידו שבסך הכל הקבוצה עמדה בציפיות כי רף הציפיות היה נמוך מאד העונה. לדעתי, כולם צודקים. היה פה פיספוס שגרם לאכזבה. מנגד, כל מה שביקשו בקיץ שעבר מהמאמן היה, לעבור את העונה הזו בשלום והוא סיפק את הסחורה וקיבל עוד עונה ובצדק.

מה יהיה

במועדון הבינו שעם חיזוק נכון אפשר לתפוס פלייאוף עליון. לכן ישוחררו שחקנים רבים, יצורפו לפחות 10 במקומם. המאמן קיבל אור ירוק לחיזוק הקבוצה. נאמר לו: "מיסטר אטוולד, אחרי שנה אתה מכיר את המועדון, מכיר את הקבוצה, מכיר את העיר והאוהדים, עכשיו תבנה קבוצה איך שתרצה במסגרת התקציב ואתה אחראי לתוצאות. אין תירוצים תביא פלייאוף עליון". אז אם אתם רוצים לדעת מה יהיה? התוכניות במכבי נתניה לעונה הבאה – כרטיס למועדון הבית העליון. האמנם?

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 1 בינואר 2020 0
מה קורה למכבי נתניה? לאחר ההפסד המביך לנס ציונה, תבוסה ביתית מול בני יהודה 3:0   בני יהודה ממשיכה לחגוג על…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 20 באוגוסט 2020 0
שני ניצחונות והפסד, זהו מאזנה של מכבי נתניה בגביע הטוטו, נתניה תפגוש את בית"ר ירושלים במשחק על מקומות 3-4, ב-29/8…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 10 בדצמבר 2020 0
תיקו 0:0 נוסף למכבי נתניה שצברה 3 נקודות מ-12 בארבעת משחקיה האחרונים, מה שהלך בקלות ב 4 מחזורי הפתיחה, הפך…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 14 ביוני 2018 0
חיזוק??? מכבי נתניה יצאה לפגרה כאחת ההפתעות של העונה. השחקנים האלמוניים הפכו לתגליות ומכבי נתניה סיימה במקום 5 המכובד. האם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות