שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

6 0

הניצחון של מכבי נתניה 1:0 בנוף הגליל טוב לטבלה אך מאותת, למכבי נתניה אין קבוצה ראוייה ומעניינת  חוץ מהנקודות, אין לבני לם מה לקחת מהמשחק הזה  במחזור הבא בית"ר ירושלים  בשבוע הבא נפתח חלון ההעברות, האם מכבי נתניה תתחזק?

ניצחון למרות היכולת החלשה

אם מכבי נתניה שיחקה על הנקודות בנוף הגליל, היה עשתה את העבודה וחזרה עם ניצחון חשוב ביותר 1:0 בקרב תחתית, שסיבך את נוף הגליל ושיחרר לחץ בנתניה. כן, הקבוצה אספה שני ניצחונות רצופים וצברה שש נקודות חמצן. יופי, ככה חושבת קבוצת תחתית, ככה משחקת קבוצת תחתית. אך אם בנתניה חושבים על יכולת, אז יש להם הרבה חומר למחשבה, הקבוצה פשוט אינה טובה, היא הציגה יכולת חלשה ועם הסגל הזה למכבי נתניה אין מה להציע העונה. הניצחון בנוף הגליל אותת, מה שידענו כבר מזמן, הקבוצה חייבת חיזוק ובכל מערכי הקבוצה. מכבי נתניה ניצחה בקושי רב וביכולת חלשה את אחת הקבוצות החלשות בליגה. היכולת הזו תספיק להישאר בליגה הרחק ממאבקי הירידה אך לא יותר מכך. במילים אחרות, בלי חיזוק משמעותי העונה הזו תהפוך לסתם עוד עונה. רק שבמכבי נתניה לא יתבלבלו, הקבוצה אמנם לא ספגה שער בשלושה משחקים רצופים, בגביע מול הפועל פתח תקווה ובשני הניצחונות בליגה, אך הקבוצה חייבת לחזק את הקו האחורי וכן את מרכז השדה וההתקפה שם חייבים מוציא לפועל היינו, גולר.

מחכים לבית"ר

במחזור הבא תארח מכבי נתניה את בית"ר ירושלים. בנתניה מחפשים ניצחון נוסף ולחבר שלושה ניצחונות ליגה רצופים, מה שלא קרה עד עתה העונה. בית"ר מגיעה לנתניה לאחר תיקו 1:1 הדרבי מול הפועל, תיקו ששווה 3 נקודות. צפוי משחק שקול בין שתי קבוצות שאינן בשיא, לשתיהן קהל אוהדים שעולה בכמה דרגות על יכולת השחקנים, כך שצפוייה אווירת כדורגל ביציעים וקרב על הדשא. כל תוצאה אפשרית.

הדרבי הירושלמי ומחדל הזרים

הדרבי הירושלמי הסתיים בתיקו 1:1, בבית"ר התאכזבו בהפועל צהלו ואז הגיעה הבומבה. הפועל שיתפה 6 זרים, פירושו של דבר 0:3 טכני לבית"ר. אוהד הפועל אמר לי, הייתי מעדיף להפסיד 6:0 על הדשא ולא הפסד כזה שלומיאלי. ואכן, ההפסד הזה יכול לרסק מנטלית את הפועל, אין מקום בכדורגל מקצועני לטעות שכזו. בהפועל חוששים שההפסד הזה יוריד אותם ליגה. מהעבר השני, בבית"ר חגגו וזו היתה שמחת עניים, אמנם 3 נקודות אך הקבוצה על הפנים. בעוד בהפועל חוששים שהמקרה הזה ירסק אותם בדרך ללאומית, בבית"ר בטוחים שהניצחון הזה הציל להם את העונה ומכאן רק יעלו. האמנם?

4 משחקים בבית ימים של הכרעות

מכבי נתניה תשחק במגרשה הביתי 3 מחזורי ליגה ברציפות ובינהם תארח את באר שבע ברבע גמר גביע המדינה. בקיצור, שלושה שבועות של הכרעות. בליגה תארח נתניה את בית"ר ירושלים, לאחר מכן תתארח באיצטדיון בנתניה מול הפועל חדרה לאחר מכן תארח את בני סכנין. 9 נקודות בקופה כמה מהן נתניה תשאיר בבית? התשובה לכך תכריע לא מעט בשאלה מכבי נתניה לאן? בגביע, ב-12/1 תארח נתניה את באר שבע. ניצחון ועולים לרבע הגמר. בפני הקבוצה עומדים ימים של הכרעות, כאן באיצטדיון בנתניה יקבע עתידה של הקבוצה העונה הנוכחית.

חלון ההעברות יפתח בשבוע הבא

חלון ההעברות יפתח בשבוע הבא למשך חודש. זוהי שעתו של הבעלים אייל סגל. האם יכניס את היד עמוק לכיס ויאפשר חיזוק טוב ואיכותי? יש לקבוצה צורך לפחות בשלושה שחקנים ולא שחקנים לעיבוי הסגל, יש צורך בשחקנים "תותחים" שחקנים שוברי שוויון.

התשובה לשאלה הזו תכריע לאן פני מכבי נתניה העונה. הסגל הנוכחי מספיק כדי להישאר בליגה ולא כי הוא טוב, הקבוצה תישאר בליגה כי יש קבוצות חלשות יותר. חיזוק טוב ואיכותי, בכוחו להקפיץ את מכבי נתניה למאבק על מקום בפלי אוף העליון ומכאן שאייל סגל הוא איש המפתח בשאלה לאן פני הקבוצה העונה. מה יהיה ימים יגידו?

Related Post

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 20 בפברואר 2019 0
מכבי נתניה בתנופה, ניצחון חוץ 4:1 על מכבי פתח תקווה סידר לנתניה כמעט סופית, מקום בפלייאוף העליון במחזור הבא נתניה…

"עובד חיוני" בנימה אישית

Posted by - 1 באפריל 2020 0
בשבועיים האחרונים, בעת שמרבית עובדי המשק רותקו לבתיהם ומתמודדים עם אין סוף שעות פנויות ושעמום, מחפשים "למלא את הזמן" ביוגה,…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 13 באוגוסט 2020 0
מכבי נתניה ממשיכה בהכנותיה לעונה הבאה, עדיין לא ברור איך יתנהלו המשחקים בתוך משבר הקורונה ואם לא די בכך, למכבי…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 17 בינואר 2018 0
לאן נעלמה מכבי נתניה המפחידה? * בקושי תיקו ביתי 2:2 מול קבוצת התחתית מאשדוד * שריקות בוז נשמעו בסיום *…
כלי נגישות