שפיץ מהיציע

4 0

סיוט ושמו בני יהודה, אחרי שלקחו לנתניה את הגביע ניצחו גם בליגה 2:0 והורידו את נתניה למקום הרביעי שפירושו – אין אירופה. במחזור הסיום מכבי נתניה תארח את מכבי חיפה בקרב אחרון על כרטיס לאירופה בנימה אישית, צפיתי שתהיה עונה קשה. טעיתי.
חטפו בראש
סיוט ושמו בני יהודה. כך אפשר לסכם את מה שקרה למכבי נתניה בשבוע האחרון. זה החל בהפסד הצורב בגביע המדינה ונמשך ביום ראשון השבוע, בהפסד הביתי בליגה 2:0, מול אותה בני יהודה. ההפסד בליגה הוריד את נתניה למקום הרביעי שפירושו, אובדן הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית. ההפסד בגביע פירק מנטלית את מכבי נתניה, שנראתה כבוייה מול בני יהודה במשחק הליגה בינהן. מכבי נתניה תארח במחזור הבא, שיחתום את העונה, את מכבי חיפה בקרב על כרטיס לאירופה. בשל חשיבות המשחק צפוי קהל רב משתי הקבוצות. רק ניצחון יבטיח למכבי נתניה את המקום השלישי, כל תוצאה אחרת והקבוצה של דרפיץ וברדה תסיים במקום רביעי או החמישי. תיקו ומטה ונתניה תישאר בלי כלום, רק עם מחמאות ולמען האמת, גם אם תפסיד היא ראוייה למחמאות על עונה חלומית. מכבי חיפה תגיע עם קהל רב שידחוף את הקבוצה קדימה, בידיעה שתיקו ומעלה יבטיחו לירוקים את אירופה. מנגד, מכבי נתניה שבמשחק הזה תשחק בעיקר נגד… מכבי נתניה. אם השחקנים לא יאספו את עצמם ויעלו עם אפקט דיכאון אובדן הגביע, הרי שמכבי חיפה תתפוס אירופה. אם נתניה תתאושש ותתן את מה שהיא יודעת, לאירופה הם יגיעו ולא דרך משרד נסיעות… שוב הכל תלוי בנתניה, לשאלה הגדולה, אם הקבוצה תחזור לעצמה או לא? תהיה השפעה מכרעת על התוצאה. האמנם?

מה דפק את הגביע

ההפסד ביום רביעי שעבר, בגמר גביע המדינה מול בני יהודה, התקבל בצורה הרבה יותר קשה מההפסד לפני חמש שנים בגמר מול קרית שמונה. הפעם, זה היה קרוב יותר והיו המון ציפיות ושוב גילינו שצפיות יש רק על כריות… כגודל הצפיות גודל האכזבה. אוהד הקבוצה רפי זוארץ חזר ברכבת שהחזירה אלפי אוהדי מכבי נתניה ציין: “כשנסענו לחיפה הדרך עברה מהר בשירים והרבה אקשן. הדרך חזרה עברה בשקט, דמעות והרבה אכזבה. נראה שהיתה ארוכה יותר. לא האמנו שהלך הגביע”. אוהדי מכבי נתניה הופיעו למשחק ובגדול, השחקנים פחות. יותר מאשר בני יהודה לקחה את הגביע, נתניה הפסידה אותו. לא יודע למה, אך היתה לי תחושה שמכבי נתניה באה למשחק הגמר בטוחה מדי, גם האוהדים הרגישו כך ולא מעטים אמרו לי שהמשחק לפרוטוקול בלבד והגביע צהוב שמעתי שוב ושוב “ניתן להם בראש וננצח ביותר משני שערים”. מנגד, בני יהודה הגיעה בחששות וישירות מהשכונה, האוטובוס עבר ברחוב האצ”ל, אוהדי הקבוצה סגרו את הכביש טיפסו על האוטובוס והדליקו זיקוקים, הם הטריפו את שחקנים, באוטובוס השחקנים אמרו “אי אפשר לאכזב אותם, אנחנו הולכים להתאבד עבורם על הגביע” בבני יהודה פחדו מנתניה הרבה יותר מאשר בנתניה פחדו מבני יהודה. נקודה נוספת, התאכזבתי מבציראי שפחד לבעוט פנדל, דווקא הוותיקים היו צריכים לסחוב קדימה. למען האמת גם לא אהבתי את התנהגותו של סלובודאן דרפיץ, בזמן הפנדלים הוא היה צריך להסתובב עם ברדה בין שחקניו הצעירים שלרובם זו הופעה ראשונה במעמד שכזה. סלובו ישב על הספסל בלחץ אדיר, בזמן שיוסי אבוקסיס הסתובב בין שחקניו והטריף אותם, עודד וחיזק את שחקניו. מישהו בבני יהודה אמר על אבוקסיס: “רק היה חסר שהוא עצמו יבעט פנדל…”

מודה שטעיתי

הייתי מעדיף להתחיל עם כותרת “סליחה שצדקתי”, אך מכבי נתניה חשבה אחרת, ואני מתחיל עם “מודה שטעיתי”.
למרות ההפסד הדרמטי בגמר, למרות הלחץ הגדול בו חלק מהשחקנים לא עמדו ואפילו אם נתניה תפסיד לחיפה ולא תתפוס אירופה, אי אפשר לקחת מהקבוצה את העונה הזו שלדעתי, היא אחת המוצלחות של המועדון בשנים האחרונות. אין פרשן כדורגל למעט אותם “טרמפיסטים” (אלה המשנים את הפרשנות בהתאם לתוצאות…) שחשב בקיץ שכך מכבי נתניה תסיים את העונה. אחרי מה שקרה פה בקיץ עם עזיבתם של לוי, סבע, גלזר ואחרים, מכבי נתניה החלה את העונה בתחתית ורק לאחר 6 מחזורים השתחררה מהקו האדום ועשתה את כל הדרך לעבר הצמרת. שום דבר לא יקח את העונה המוצלחת מהקבוצה. בתחילת העונה אמרתי וכתבתי שמכבי נתניה לא תרד אך היא תהיה בפלי אוף התחתון. אינני מסתתר ולהיפך, כמו שמאמן או שחקן טועים גם עיתונאי ופרשן עלול לטעות. אני מודה טעיתי! כל הכבוד למכבי נתניה על מה שעשתה העונה היא הפתיעה ובגדול! (בגליון הבא נרחיב ונסכם). עם הגביע או בלעדיו, עם כרטיס לאירופה או בלעדיו זו היתה עונה מוצלחת. היו שלבים בעיקר בשלבי סוף העונה הסדירה שבציראי היה הסיוט של הבלמים בקבוצות היריבות ומכבי נתניה היתה הלהיט של הליגה. בהמשך התנופה נעצרה וגם בציראי. האם ליכולתו חלק מרכזי והוא זה שסחף את הקבוצה? ימים יגידו. כך או כך, מכבי נתניה של העונה גרמה לכך שבניגוד לרוב התחזיות, לוי, סבע, גלזר ואחרים לא הוזכרו. בציראי, קניקובסקי, מוחמד, מלמד, ברשצקי ואחרים נתנו עונה גדולה ומוצלחת אף מהעונה שעברה. לכן על אוהדי הקבוצה להגיע למשחק האחרון ולהודות לקבוצה ולא לאפשר לאוהדי מכבי חיפה להעניק לקבוצתם אווירה ביתית כאן בנתניה.

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - October 15, 2019 0
חוזרים לליגה, מכבי נתניה תפגוש את הפועל חדרה, נתניה חייבת לנצח כדי לשחרר לחץ, מכבי נתניה צריכה לשחק על תוצאה…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - December 13, 2018 0
ניצחון חשוב ביותר למכבי נתניה 0:1 על הפועל חדרה הקבוצה סיימה את הסיבוב הראשון במקום החמישי בו סיימה את העונה…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - July 1, 2020 0
אוי מכבי נתניה, העונה החלשה הזו הגיעה לסיומה, תבוסה ביתית מול מ.ס. אשדוד שטיילה בדרך ל-5:2, העונה שהחלה בסערה הסתיימה…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - December 16, 2021 0
התיקו 1:1 מול הפועל תל אביב אותת שמכבי נתניה חייבת להתחזק בינואר, משחק בינוני ומטה, שוב הקבוצה שמטה יתרון, בתום…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility