שפיץ מהיציע / אפי ישראל

4 0

לאחר האכזבה הקבועה מנבחרת ישראל ופגרת השיזרוע, חוזרים לליגה מכבי נתניה תארח את הפועל תל אביב האם מכבי נתניה תהפוך לקבוצת בבעלות האוהדים?
חוזרים לליגה. 
ליגות הכדורגל חוזרות למרכז  הענינים לאחר הפגרה הארוכה  שנמשכה שלושה שבועות. יש קבוצות שהפגרה באה להן בזמן ולאחרות פחות. מכבי נתניה תארח במחזור הקרוב את הפועל תל אביב שמחפשת את עצמה העונה. נתניה השיגה בארבעת המחזורים האחרונים שלושה ניצחונות רצופים ונוצחה לפני היציאה לפגרה בבית מול מכבי פתח תקווה 1:0. מול הפועל תל אביב, מכבי נתניה חייבת לנצח, מה גם שהמשחק בנתניה. הפועל תל אביב תחפש לצאת בשלום מהמשחק הזה, "האדומים "מסובכים בתחתית ויגיעו עם אוהדים רבים כשהמטרה ברורה, לסגור את נתניה במרכז השדה ולחפש לעקוץ. "על הנייר", מכבי נתניה טובה יותר ומועמדת לניצחון על הדשא, צפוי קרב קשה מול קבוצה היודעת היטב שהפסד עלול לגרום ללחץ ולזעזועים רבים בסגל לאחר הזעזוע בעמדת המאמן. להפועל תל אביב 9 נקודות והיא במקום 12, הפסד עלול לשלוח את הקבוצה אל מתחת הקו האדום. לנתניה 13 נקודות וברור שהפסד יחזיר את הקבוצה לאזור התחתון של הטבלה. הפועל ת"א בלי קובי רפואה שפוטר אך עם מאמנה החדש אופיר חיים על הקווים, תחפש לפתוח דף חדש ומכבי נתניה תצטרך להיזהר מאפקט החלפת המאמנים, מה גם שהשחקנים יתנו יותר כדי שחלקם שלא ישוחררו בינואר. הפועל תל אביב מחפשת את הנוסחה מאמן חדש תוצאות חדשות. מנגד, גם מכבי נתניה צריכה את הנקודות ותנסה למנוע מיריבתה להתאושש על חשבונה ותאותת כבר משריקת הפתיחה "חפשו את הנקודות במקום אחר…" בקיצור, שתי הקבוצות צריכות את הנקודות. ההימור שלי מכבי נתניה מועמדת לניצחון. האמנם?

לשפר את המאזן הביתי

4 נקודות מתוך 15 צברה מכבי נתניה בביתה. את כל השאר, 9  נקודות, הביאה מ-5 משחקיה בחוץ. מדוע מכבי נתניה אינה קבוצה ביתית למרות שברוב המשחקים הקהל הנתנייתי מרעיש ומעודד ונותן אווירה ביתית לשחקנים? את התשובה לכך צריכים לספק המאמנים והשחקנים. הם לא יכולים לאכזב שוב את האוהדים שראו הפסדים בבית למכבי תל אביב, בני יהודה ומכבי פתח תקווה, תיקו מול בני סכנין וניצחון גדול על באר שבע. מעט מדי בבית. מול הפועל תל אביב חיביים לרשום ניצחון שני בבית. כל תוצאה זולת ניצחון תיחשב לאכזבה ואפילו כישלון. על הדשא  צפוי  קרב קשה על כל כדור. גם ביציעים יהיה קרב מעניין, בין אוהדי שתי הקבוצות. היסטורית המשחקים בין מכבי נתניה להפועל תל אביב, מבטיחה  הרבה אקשן  במגרש וביציעים.

קבוצת אוהדים

האם מכבי נתניה תהפוך לקבוצה שחלק זה או אחר בבעלות אוהדיה? אם זה תלוי באייל סגל אז כן. כידוע, סגל הציע זאת לאוהדים. בפועל אני לא בטוח שזה יקרה ומדוע? מאחר ובכדורגל שלנו אין מועדונים רווחיים, מה יקרה אם יהיה גרעון של כמה מליוני שקלים? כשיש בעלים הוא דואג לכך, אם הבעלים יהיה לצורך העניין בעל מחצית המניות, מי ישלים את החסר? שאלה נוספת היא, מי ייצג את כל בעלי המניות? רוכש מנייה ירצה לקבוע ולהשתתף בהחלטות ולא להיות מנוהל על ידי מישהו שנבחר. שאלה נוספת היא, לאן הולכים כספי האוהדים שירכשו מניות? האם לכיסו של הבעלים או לקופת המועדון והאם ערייה תמשיך לתקצב ללא שינוי את המועדון שישנה את פניו? לדעתי, יוזמה מענינת שלא תצא אל הפועל ואפילו עלולה לגרום נזק תדמיתי למועדון ולבעלים. להערכתי, ההר יוליד עכבר, כי הכדורגל שלנו עדיין לא בשל לכך. יוזמה דומה שנעשתה במועדון לפני כמה שנים על ידי אבי ברכה וחבריו לא הצליחה וירדה מהפרק. האם גם הפעם? ימים יגידו.

Related Post

שפיץ מהיציע

Posted by - 25 ביולי 2019 0
מכבי נתניה עם הפנים קדימה, העונה הרשמית תצא לדרך כשהקבוצה תארח את הפועל חיפה בגביע הטוטו יש לסמן את גביע…

המדריך המלא לבריאות מרבית

Posted by - 7 בפברואר 2018 0
אין ספק שבכל הנוגע למחלות וטיפול בהן , הרפואה המודרנית יודעת לא מעט. אך האם היא יודעת מספיק אודות בריאות…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 11 באפריל 2018 0
תיקו 1:1 מול הפועל חיפה וכנראה שנתניה תגיע לאירופה רק דרך משרד נסיעות… ו ו סגל חייב להשאיר את סבע…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 1 בנובמבר 2018 0
מכבי נתניה שלחה את באר שבע לקרשים, 0:1 גדול וניצחון ביתי ראשון העונה. במחזור הבא רעננה בחוץ, נתניה מועמדת לניצחון…

חיים בריא

Posted by - 5 ביוני 2019 0
על השאלה כיצד נפחית הסיכונים ללקות במחלות לב, עונה ד"ר יוני ירום, שמספק רשימה של כללים לחיים בריאים יותר.  מחלות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות