שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

4 0


הליגה הסדירה הסתיימה , תיקו 2:2 למכבי נתניה מול הפועל תל אביב, מקום חמישי בטבלה לפני הפלייאוף, נתניה אלופת התיקו של הליגה הסדירה עם 10 משחקים ללא הכרעה, מתחילים את הפלייאוף בבאר שבע
אלופת התיקו
תיקו 2:2 למכבי נתניה במחזור האחרון של הליגה סדירה, אותה סיימה מכבי נתניה במקום החמישי המכובד. במהלך 26 המחזורים, סיימה מכבי נתניה 10 פעמים בתיקו, יותר מכל קבוצה אחרת והיא אלופת התיקו של הליגה סדירה. לאחר שלוש שנים מכבי נתניה חוזרת לבית העליון ואם להתיחס לאיך נפתחה העונה הזו, מדובר בהישג לכל דבר. עליו חתום בני לם.

להמשיך במומנטום
10 משחקים נותרו לסיום הליגה 5 בבית 5 בחוץ. מכבי נתניה שהפכה בחודשיים האחרונים למרעננת הרשמית של הליגה, חייבת להמשיך במומנטום. אסור לשחקנים לחשוב שזהו, את שלנו עשינו בעצם ההעפלה לבית העליון. אסור שתהיה נפילת מתח כדי לא לקלקל את הטעם המתוק מהעונה הסדירה. על הקבוצה לנצל את העובדה שהיא משוחררת מכל לחץ כדי להתחיל את ההכנות לעונה הבאה. בני לם יודע היטב שהעונה הבאה מתחילה כבר עכשיו וזה הזמן לבנות את הסגל, לתת הזדמנות לשחקנים שיש ספק לגביהם ואם יוכיחו את עצמם ישארו אם לא, ישוחררו. בקיצור, לפני הקבוצה 10 משחקים שהם הכנה לעונה הבאה. המשחק הראשון, כבר במחזור הקרוב בחוץ מול הפועל באר שבע.

ההסכם בין מכבי לטוברוק מצויין למכבי
אפתח בכך שהשורות הבאות הן מתחושותי האישיות והכל לכאורה, אשמח אם בסופו של דבר המציאות תוכיח שטעיתי. מכבי נתניה ובית"ר טוברוק חתמו על הסכם שיתוף ויצאו במחול. לדעתי, טוברוק עם הבעלים החדש דודו מכלוף החלה במסלול לשום מקום. מכלוף, בהחלט איש מוערך, ראוי ונחמד, אוהב ספורט בכלל וכדורגל בפרט, חתם על הסכם שלדעתי החל את הסוף של המועדון אותו רכש ומדוע? מה שלא טוב לרוב המועדונים בעולם ובאופן אקראי אתן דוגמאות, מכבי והפועל תל אביב, מכבי והפועל חיפה, מנצ'סטר יונייטד והסיטי, ריאל ואתלטיקו מדריד, לא טוב גם בנתניה. בשיתוף פעולה המועדון הגדול "אוכל ושותה" את הקטן ובלי מלח…
במקרה הזה, אייל סגל וניב גולדשטיין ראויים לכל המחמאות על המהלך, בשלום, בחיוכים ובלחיצת יד, הם הפכו לכאורה, את טוברוק למכבי נתניה ב' ועם הזמן טוברוק תעלם, מאחר ורק דרך תחרות, יריבות ספורטיבית הוגנת ומכובדת, המועדון שפועל ללא קבוצת בוגרים יכול למשוך ילדים. בעצם, למה להביא את הילד לטוברוק אם המועדון יעביר את הטובים יותר בסופו של דבר למכבי נתניה, אז למה לא ללכת מלכתחילה למכבי? כך עם הזמן הטובים ילכו למכבי, הפחות טובים יגיעו לטוברוק והנה לכם למה ההסכם מצויין למכבי וגרוע לטוברוק. המתח, האקשן והמושג "דרבי" יעלמו ועם הזמן גם טוברוק. זוהי דעתי האישית בלבד והכל לכאורה כמובן ואציין כגילוי נאות שהבעלים הקודם של טוברוק, אריק אייזיקוביץ הוא חברי הטוב מזה שנים. כשהיתה יריבות ספורטיבית, בזמן שאריק פתח את שערי טוברוק לפני כעשרים ושמונה שנים, במכבי עשו במכנסיים, אז שימשתי כדובר מכבי נתניה והמועדון הגדול ביקש איחוד בניהול טוברוק ואכן, האיחוד יצא אל הפועל, דווקא המועדון הקטן "אכל ושתה" את הגדול, קבוצת הנוער המאוחדת של מכבי-טוברוק זכתה באליפות כשעל הקווים היו בני לם וברוך חסן, אגב, זו האליפות האחרונה של קבוצת הנוער הנתנייתית מאז ועד היום. בעונה השנייה של האיחוד, הקבוצה זכתה בגביע המדינה ומאז כאמור כלום ושום דבר. מחלקת הנוער של מכבי כמעט ונעלמה. בהמשך האיחוד התפרק וכל מועדון יצא לדרכו, קבוצות הנוער של שני המועדונים לא זכו מאז בשום תואר. לדעתי, דודו מכלוף היה צריך להמשיך בדרך של טוברוק, לגדל שחקנים לכל המועדונים בארץ ובחו"ל, להמשיך בתחרותיות ספורטיבית מול מכבי והטוב יותר ינצח. לדעתי, מה שיקרה הוא שמכבי תהיה הטובה יותר ומן הסתם גם תנצח…
כשדרבי הוא דרבי כשיש תחרות ואקשן, זה טוב לשני הצדדים כי בכל מועדון חוששים להירדם בשמירה. כשיש שיתוף פעולה והתחרות הולכת ונעלמת כי יש מכבי נתניה ויש לכאורה, מכבי נתניה ב', כולם ירדמו בשמירה. שוב אשאל את דודו מכלוף, למה להביא את הילד לטוברוק ולא לרשום אותו ישירות במכבי?
אם לא יצליח שם, רק אז יעבור לטוברוק כברירת מחדל.
עד לא מזמן, להורים היתה דילמה בנושא. מאות ואלפי הורים שאלו אותי עם השנים, "תגיד, איפה כדאי לי לרשום את הילד?" לדעתי, השאלה הזו תהפוך למיותרת כי התשובה ניתנה בעצם הסכם השיתוף, כי כולם ירצו להשתייך למועדון המוביל. מי יודע איך קוראים לסגן של טרומפלדור…?
כשאין לך קבוצת בוגרים שמאתגרת כל ילד, אתה צריך לפעול אחרת כדי למשוך ילדים. לאחרת קוראים תחרותיות, "אנחנו טובים יותר, אנחנו מנצחים יותר". כדאי לך להרשום את הילד אצלנו כי מהמועדון שלנו השמים הם הגבול. נשמע מעניין לא? ככה זה עבר בעבר, ככה זה הצליח וכולם בארץ ראו בטוברוק בית היוצר לשחקנים. הגיעו ילדים מערים רחוקות כדי להיות חלק מהמועדון הזה. עכשיו זה עלול להיגמר, כשאין בוגרים וגם התחרותיות בין המועדונים תיעלם רק מכבי תישאר, בהחלט מהלך ענק של סגל וגולדשטיין, מה שהם שכחו יש כאלה שעוד לא למדו.
אני לא בעד מה שקרה פה בשנים האחרונות, ליריבות ספורטיבית התווספה גם יריבות אישית ודם רע בין הבעלים אייזיקוביץ ואייל סגל וחבל. לאחר שאייל סגל רכש את מכבי נתניה, הצלחתי להושיב את שניהם יחדיו והם סיכמו שהמועדונים יפעלו בהגינות, יריבות ספורטיבית- כן. שנאה אלימות ודם רע-לא. זה החזיק בהתחלה אך אט אט, היחסים בין שני הבעלים החלו לעלות על שרטון והתדרדרו עד כדי תביעות הדדיות בבית המשפט בנושאים שונים. לא לזה פיללנו, שניהם ככל הנראה טעו והכדורגל הנתנייתי שילם את המחיר. בטוברוק גדלו שחקנים גדולים כשהיתה תחרות ספורטיבית ונחשב למועדון הנוער הטוב בארץ. אייל סגל ככל הנראה שואף שההגמוניה תעבור למכבי, כאוהד וכבעלים, זוהי מחשבה לגיטימית לחלוטין. הוא הבין שבמלחמות כולם מפסידים והלך לכאורה עם מכלוף על שלום, וככל הנראה שהמטרה היא אותה מטרה, להפוך את מכבי נתניה למועדון הבכיר המוביל והחשוב בעיר. כנראה שהוא הצליח, אבל מה גרם לדודו מכלוף ללכת על זה? הוא שאמרנו, הסכם מצויין למכבי נתניה הסכם גרוע לטוברוק. האם סגל גולדשטיין סימנו את התחלת הסוף של טוברוק? ימים יגידו.

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 21 באפריל 2021 0
הפועל תל אביב ממשיכה לחגוג על חשבונה של מכבי נתניה, שוב ניצחון אדום 1:0 על נתניה, השלישי ברציפות, כבר אמרנו,…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 7 באוקטובר 2021 0
מכבי נתניה חזרה עם 3 נקודות מדוחא, 3:1 על סכנין והופ… אופטימיות במועדון, פגרת הנבחרות באה בזמן כדי להתארגן להמשך…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 7 בפברואר 2019 0
מכבי נתניה עת תיקו שלישי ברציפות, הפעם 1:1 ב׳טרנר׳  ניצחון בגביע בדרך לחצי הגמר  במחזור הבא רעננה  מכבי תל אביב…
כלי נגישות