שפיץ מהיציע / אפי ישראל

7 0

תיקו 1:1 מול הפועל חיפה וכנראה שנתניה תגיע לאירופה רק דרך משרד נסיעות… ו ו סגל חייב להשאיר את סבע אחרת הקבוצה תיפגע ו ו האם סבע ימכר ב-2 מליון יורו והכסף יוזרם לחיזוק?? ו ו איך מכירת סבע תשפיע על תקציב הקבוצה לעונה הבאה??

תיקו שטוב לחיפה

הפועל חיפה חיפשה לעבור בשלום את המשחק מול מכבי נתניה ואכן תיקו 1:1 בסיום שירת את ניר קלינגר וחניכיו ששמרו על פער 7 נקודות מנתניה ופירושו של דבר שככל הנראה מכבי נתניה תגיע לאירופה רק דרך משרד נסיעות… וטוב שכך, מוקדם מדי עבור מכבי נתניה לתפוס אירופה ואפילו מיותר. אוהדי הקבוצה לבטח ירצו לשכוח את הפעם האחרונה שהקבוצה ראתה אירופה. צריך שקבוצה תהיה בשלה מקצועית וכלכלית כדי להשתתף במוקדמות הליגה האירופית וכרגע מכבי נתניה אינה בשלה לכך ויש לי הרגשה שעדיף למכבי נתניה להתרכז בשלב זה בליגה המקומית. כך או כך, הקבוצה ללא ספק תסיים עונה מוצלחת ביותר והסיפור הגדול הוא העונה הבאה והשאלה היא, עם או בלי דיא סבע?

נתניה בלי סבע זה כמו מכבי בלי זהבי

המשימה הגדולה של אייל סגל תהיה ללא ספק, החתמתו של דיא סבע גם לעונה הבאה. זה לא פשוט וזה אפילו יקר אך לאור יכולתו של סבע הרי שחשיבותו אינה כמו של עוד שחקן בקבוצה. סבע מוכיח בכל משחק, עד כמה מכבי נתניה תלוייה ביכולתו. לצידו כולם טובים יותר. כל שחקן שמוסר לו הופך למבשל, ההגנות עסוקות בניטרולו כך שהשחקנים שלצידו פנויים יותר ויכולים להבקיע. סבע אינו עוד שחקן, הוא "השחקן" של מכבי נתניה ובזכותו הרבה שחקנים עשו העונה את הקפיצה הגדולה שלהם. אומרים שלכל שחקן יש מחליף והמשפט הזה נכון אך בתנאי, שאכן מוצאים את המחליף. במכבי תל אביב עוד לא מצאו את המחליף של ערן זהבי ומאז שעזב הצהובים לא התאוששו וכולם רואים מה קורה שם בשלוש העונות האחרונות מאז עבר לסין. סבע, עבור מכבי נתניה הוא אפילו יותר ממה שהיה זהבי עבור מכבי ת"א, כי למכבי תל אביב ישנה אפשרות כלכלית עצומה וחיזקו את הסגל, מה שלא בטוח יקרה בנתניה. לכן, הכדור עובר לצד הניהולי ואייל סגל צריך, מה צריך? חייב!!! להשאיר את סבע לעוד עונה.

סגל חייב להשאיר את סבע

אייל סגל הצליח להביא את מכבי נתניה למקום של כבוד בכדורגל הישראלי. לא אחת זכה מאיתנו למחמאות על ניהולו הנכון והשקול מה שהביא את הקבוצה לאחת העונות היפות והמוצלחות ב-20 השנים האחרונות. סגל עם תקציב שפוי עמד במשימה ובכבוד. עתה, הוא עומד בפני ההחלטה החשובה ביותר מאז לקח את המועדון לידיו. הוא צריך להילחם כדי להשאיר את דיא סבע, אם יצליח בכך הרי שהקהל הנתנייתי יפרגן לו וירוץ לרכוש מנויים. אם לא ישאיר את סבע ולא יביא בכסף שיקבל עבור מכירתו, שחקנים שיכנסו לנעליו הגדולות של סבע, די בשני הפסדים והקהל כבר ידע את מי להאשים. מה מתכנן אייל סגל לעשות בסכום במכירה של סבע, מדובר על 2,000,000 יורו!!! אני מקווה שהכסף יוזרם לחיזוק הקבוצה ולא לתפעולה השוטף. כי מכבי נתניה עם סבע היא אופרה אחרת לעומת מכבי נתניה בלי סבע. סגל יודע זאת, הצוות המקצועי יודע זאת וגם האוהדים יודעים ומחכים להתפתחויות. אני באופן אישי כמעט בטוח שאייל סגל לא יקח סיכון ויעשה כל מאמץ להשאיר את סבע ואם לא יצליח במשימה הוא ידאג שכספי מכירתו של סבע יוזרמו לחיזוק רציני שישלח את האוהדים לרכוש מנויים. השמות שהוזכרו עד עתה כחיזוק, הם לא מה שהאוהדים יקנו כתחליפי סבע.

בלעדי
לא רוצים מתח בחדר ההלבשה ולכן לא ישלמו לסבע הרבה יותר מכולם

במכבי נתניה יודעים היטב מה חשיבותו של דיא סבע לקבוצה. סבע כבש 21 שערים בישל עוד 7 שערים וגרם ל-3 פנדלים כך שיש לו חלק ב-31 משערי הקבוצה שכבשה עד עתה 48 שערים. הנתונים הללו הפכו אותו למבוקש ביותר בשוק השחקנים, סבע יודע שלאחר העונה הענקית שלו הוא שווה חוזה כבד, הרבה יותר ממה שהוא מקבל כיום. לדעתי, "חוזה שמן" ישאיר אותו עונה נוספת במכבי נתניה והוא כנראה לא יקבל חוזה שכזה. מדוע? כי בנתניה השחקנים אינם חתומים על חוזים כבדים למעט ערן לוי וציפורי השיר מספרות שישנו חשש לתת לסבע סכומים שיגרמו לקנאה ולמתח בחדר ההלבשה. האמנם?

Related Post

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 7 בנובמבר 2018 0
ניצחון שלישי רצוף למכבי נתניה הפעם בחוץ 2:1 על רעננה 9 נקודות ברצף הרימו את רף האופטימיות ומי עוד זוכר…

"מנציחים את הגיבורים"

Posted by - 15 באפריל 2024 0
מסורות מירוץ חדשות בביה"ס חיים גורי יצא השבוע לדרך מירוץ "GURI-RUN" הראשון. יחד עם הבגרות בספורט (ריצת 2 ק"מ) הוסיפו…

כואב ואוהב

Posted by - 22 במאי 2019 0
עשרות אלפי אנשים צועדים מכיוון רכבת חיפה לעבר אצטדיון סמי עופר. בדרך מעורבים יחד צבעי הצהוב והאדום, הדגלים, החולצות והצעיפים.…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות