דיאטת ניקוי (כי לגוף שלך מגיע יותר)

10 0

כולנו מחפשים דרכים לשפר את הבריאות, את איכות חיינו וגם להפחית במשקל, אבל אנחנו לא באמת עושים משהו כדי לשפר את בריאות הגוף;
כל מה שרציתם לדעת על דיאטת ניקוי 
לא רבים יודעים, אבל המילה "דיאטה" מקורה בשפה היוונית ופירושה המילולי הוא: אורח חיים. על-פי הגישה הנטורופתית, הכל מתחיל בתזונה נכונה ובאימוץ אורח חיים תזונתי בריא יותר. דיאטה רגילה אולי תסייע בטווח קצר להפחתה במשקל, אבל רק דיאטת ניקוי ואימוץ אורח חיים בריא, גם תסייע בהפחתת משקל וגם תאזן את הגוף ואת המערכות הפנימיות שלו.
מחלות וסימפטומים רבים נגרמים בשל חוסר איזון בגוף, או עודף רעילות. כשהגוף לא מאוזן, גם המערכות האמונות על הניקיון כדוגמת הכליות, הכבד והמעיים מתפקדות פחות טוב. מטרת דיאטת ניקוי היא לצמצם ולהיפטר מהרעלים המקשים על תפקוד המערכות הפנימיות – זאת באמצעות תזונה המותאמת אישית. כתוצאה מכך, בטווח של חודש, אנו נחוש טוב יותר עם גופנו ועל הדרך נפחית במשקל.
(מתי מומלץ לעשות דיאטת ניקוי ולמה צריך את זה?
"בגדול, כל השנה, בדגש על עונות מעבר – אביב וסתיו. הצורך בדיאטת ניקוי לגוף, נובעת מהתזונה המערבית. אנו חשופים הרבה יותר למזון מעובד, לאוכל מתועש, למזון הכולל שרידי חומרי ריסוס, כימיקלים ועוד. הרעלנים למיניהם מצטברים במעיים, במערכת השתן, בדרכי הלימפה, בכבד ועוד. דיאטת ניקוי קלה, כזו שאינה מבוססת על צום או על שתיית שייקים טבעיים בלבד, תאפשר למערכות הגוף להתאושש ולפעול ביעילות רבה יותר. הזמן המומלץ לדיאטת ניקוי קלה בהשגחה הוא חודש".
מהם הרעלנים המצטברים בגוף?
"רעלים פנימיים (אנדוטוקסינים): מדובר בפסולת הנפלטת במהלך פעילות נורמאלית של התאים. הם כוללים, בין השאר, חומצות שתן,  אמוניה, חומצות חלב והומוציסטאין. ברגע שהם מצטברים בגוף יותר מאשר הגוף מצליח לפנות, האיזון נהרס והסיכוי ללקות במחלות שונות גדל. סוג שני של רעלים, הם רעלים חיצוניים (אקסוטקסינים). מדובר ברעלים מעשה יד אדם. רעלים אלה מצויים באוכל מתועש, אוכל מעובד, פירות וירקות מרוססים, בכימיקלים למיניהם ואפילו באוויר שאנו נושמים כדוגמת עשן רכבים או עשן סיגריות".
כיצד הגוף נפתר מהרעלנים?
"בגוף שלנו קיימות מערכות חכמות היודעות לנקות את הרעלים מהגוף. הבעיה מתחילה כאשר הגוף לא עומד בעומס הרעלים שהוא צובר והמערכות המנקות שלו לא מצליחות לנקות ולנקז ממנו את  הרעלים. תשוקה למזונות "רעילים" כדוגמת סוכרים, אוכל מעובד ומתועש, הם חלק מהסממנים לכך שהגוף אינו מסוגל לטפל בכמויות ובצורה יעילה. באמצעות דיאטת ניקוי חל שיפור במטבוליזם בגוף וכמובן, כתוצאה נלווית, גם ירידה מתונה במשקל והרגלת הגוף לתזונה מאוזנת – מומלץ בהתאמת תזונה אישית".

הכותבת, נועה פרומן, מומחית לנטורופתיה (N.D), מנחה מוסמכת לקבוצות ירידה במשקל. לפרטים נוספים צלצלו: 0544-666-016

Related Post

המקלט היפה בישראל 

Posted by - 31 במרץ 2022 0
מגן "עשור הצטיינות" הוענק לעיריית נתניה בתחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה" תחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות