שפיץ מהיציע

5 0

זכייה בגביע ומכבי נתניה תכפיל את ערכה

שלוש שנים מוצלחות, הפכו את מכבי נתניה לקבוצת צמרת בכדורגל שלנו. המועדון שהגיע עד כדי פירוק, עשה בשנים הללו את המסלול ההפוך ובמהירות, ממועדון שישב על המדף בבית המשפט, בלי קופצים לרוכשו ועד אפשרות שב-15 למאי, תפנה מכבי נתניה לנגר כדי שיבנה ארון לגביע המדינה, לאחר 41 שנים ללא גביע. כאשר אייל סגל רכש את מכבי נתניה הוא לא חלם שתוך שלוש שנים, מכבי נתניה תגיע לאן שהגיעה. על פי הדוחות הכספיים של מכבי נתניה כפי שנמסרו לבקרה התקציבית, השקיע אייל סגל עד היום כ 12- מליון ש"ח ובמקרה שהקבוצה תזכה בגביע ותבטיח כרטיס למוקדמות הליגה האירופית,  יאלץ להוסיף עוד כ 2- מליון ש"ח והנתונים אושרו בבדיקה שערכנו, נשאלת השאלה, כמה שווה מכבי נתניה? לא שאייל סגל הודיע שהמועדון למכירה, אך אם מישהו מכם מעוניין אז כדאי שידע שמדובר בהרבה כסף.

ערכו של מועדון נקבע לפי מספר פרמטרים. ערך השחקנים, פוטנציאל הקהל, מתקני האימון, אצטדיון ביתי, מצבה המקצועי של הקבוצה, מצב מחלקת הנוער ומצבו הכלכלי של המועדון. מכבי נתניה עומדת בכל הפרמטרים. בחלקם עמדה גם בעת הפירוק, אך הדרך שעשה המועדון בשלוש השנים האחרונות ובעיקר בצד המקצועי, הפכו את מכבי נתניה למועדון ששווה הרבה כסף. ההשקעה בשחקנים אלמוניים ושדרוגם שווה כסף רב. עלי מוחמד שהגיע מבית"ר רמלה שווה כיום לפחות 5 מליון ש"ח, בציראי, אולסק. מלמד ואחרים שווים היום הרבה יותר ממה שהושקע ברכישתם.

ברור לכולם שזכייה בגביע המדינה תגדיל מאד את סכום שוויה של מכבי נתניה. לדעתי, מכבי נתניה שווה כיום כ 15- מליון ש״ח, זכייה בגביע וערך השחקנים יצמח וגם פוטנציאל מכירת המנויים הכרטיסים, מה שיקפוץ את ערך המועדון לכ 20- עד 25 מליון ש"ח. לפני מספר חודשים, פירסמתי באופן בלעדי, שאיש העסקים הנתנייתי מנשה זוארץ מעוניין לרכוש את המועדון, דובר אז על כ 12- מליון ושם זה נעצר. במקביל, אייל סגל הציע למכור 5,000 מניות לאוהדי הקבוצה במחיר של 1000 ש"ח ליחידת מניה ולא היו קופצים ומן הסתם, כיום אייל סגל לא מצטער על כך… מאז מכבי נתניה החלה במסעה המדהים לצמרת וערכה בהתאם.

בשלב זה מכבי נתניה אינה למכירה. יצוין כי על פי תקנון העמותה, במקרה של מכירת הקבוצה, הבעלים לא יוכל למשוך רווחים ויקבל רק את הכספים שהשקיע ומה שמעבר לכך יישאר במועדון. מה שקורה פה בשלוש שנים האחרונות מוכיח שוב שהדרך הנכונה היא המטרה, בניגוד לניהול הכושל ממנו סבלה מכבי נתניה עד הפירוק ולא אחת כתבתי על כך, כישלון ניהולי במשך מעל 20 שנה ועם כמה וכמה בעלים ובראשם דניאל יאמר ואלי שגב ששפכו פה מליונים ולא רוצים לשמוע יותר על מכבי נתניה.

 

Related Post

זמן להגיד תודה

Posted by - 19 באוגוסט 2020 0
נתניה עיר אהובה, איתנה, חזקה, משגשגת ופורחת. הקורונה לכל הפחות בגל הראשון תפסה את העולם בכלל לא מוכן. ככה פתאום…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 22 ביולי 2020 0
מכבי נתניה החלה באימוניה לקראת עונת 2020/21, עידן דרפיץ וברדה תם אך לא נשלם, לאן יוביל המאמן החדש ריימונד אטוולד את הקבוצה?…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 16 ביולי 2020 0
לנוכח משבר הקורונה העולמי, בתוספת המשבר הכלכלי הצפוי למכבי נתניה עם הודעתו של הבעלים על עזיבה עוד לפני משבר הקורונה,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות