איך להתבלט בישיבות צוות  ?

8 0

עבודת צוות יעילה עשויה לבוא לידי ביטוי במלוא הדרה בישיבות הצוות.
ישיבות הצוות הן מקום בו ניתן להתבלט ולחשוף את יכולותיך המיוחדות. לבטא את עצמך, להעלות רעיונות ולשתף בתובנות.

עבודת צוות כרוכה בשיתוף פעולה, תיאום, שמירה על ערכים משותפים ומטרות משותפות. על מנת שעבודת הצוות תהייה יעילה וטובה יש לשמור על רמת אמון גבוהה, קבלת דעות שונות, גילוי של סבלנות.

ישיבת צוות טובה הופכת את המשתתפים למחויבים להשגת המטרה מחד, ומחויבים אחד כלפי השני. מאידך, הקשרים בין חברי הצוות יתחזקו וכתוצאה מכך העבודה תהפוך מהנה יותר.מנהלים בכירים בארגונים יכולים להשתמש בישיבות הצוות כבמה לתקשר את המסרים והחזון של הארגון עד אחרון העובדים.


שלושה דברים שיעזרו לך להתבלט בישיבות צוות בעבודה:

1. הכנה מוקדמת: אם ברצונך להעלות רעיון, יש לגבות את הרעיון המוצע בעובדות ונתונים. כמובן שיש מקום להעלות רעיונות יצירתיים ומחוץ לקופסא, אך בכדי לשכנע את חברי הצוות הנוספים ואת הממונה, שימוש בעובדות ונתונים מהסביבה התחרותית בהחלט יכול לתרום.

2.העברת מסר קצר ותמציתיהעברת המסר צריכה להיות קצרה, תמציתית מקצועית, פשוטה וברורה. יש להכיר את החומר מעולה, יכול להיות שיעלו שאלות מאנשים שמכירים את החומר וצריך להיות מוכנים עם תשובות ואף פעם לא מזיק להתאמן מול המראה, ככל שתשמע ותראה את עצמך מדבר, כך תוכל לשפר את יכולת ההמחשה והעברת המסרים ולדבר עם ביטחון גבוה יותר.

3. שמירה על תרבות דיבור: מומלץ להקשיב לחברי הצוות ולקבל את דעתם, לא להתפרץ לדברי אדם בעודו מדבר וודאי לא להפריע בדרך אחרת. ניתן לשאול שאלות על בסיס הנאמר ובאמצעות האמור להפגין ידע, להציע פתרונות לתרום ולהעשיר.

איך אפשר להתכונן לישיבת צוות?

אבי אמור– מרצה במיזם הדיגיטלי ללימוד פרקטיקה מבכירים במשק, עם ניסיון בעבודה בחברות גלובליות, בתפקידי מפתח במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי כמו איקאה ושותף מייסד בסטארטאפ  vee,   סיפר בהרצאתו במיזם על ישיבת ההנהלה הראשונה שלו:" שבוע לאחר שהתחלתי תפקיד ניהולי חדש, נקבעה ישיבה. ידעתי שהסיכוי שישאלו אותו שאלות מקצועיות בישיבה היה נמוך שכן לרוב יש תקופת הכשרה של חסד. אך עדיין כדי להתכונן לישיבה, הוצאתי את הפרוטוקול של הישיבה הקודמת ולמדתי את הנושאים הקשורים למחלקה שלי. בניגוד לתחזיות, המנכ"ל התקיל אותי במהלך הישיבה בשאלה, למזלי הייתי מוכן. לאחר שסיימתי לדבר היתה דממה בחדר, רק המנכ"ל חייך חיוך קטן בזווית הפה. ההסתכלות של חברי ההנהלה עליי כדמות ניהולית השתדרגה משמעותית בעקבות אותה הישיבה".

שי אנג’ל סמנכ”ל כספים בכיר ומרצה במיזם הדיגיטלי “ללימוד פרקטיקה מבכירים במשק מספר:”


הכנה מוקדמת לישיבת הנהלה צריכה להתבסס ראשית כל על מידע מבוסס ומדויק. המידע הקיים בחברה משמש פונקציות רבות ומגוונות (מחלקת כספים, שיווק לוגיסטיקה וכו) ועל כן, חייבים לוודא שהנתונים המוצגים מסונכרנים ותואמים עם המידע של כלל המחלקות בחברה.

שנית, המידע המוצג בישיבה צריך להיות מתומצת וקולע למטרה. בד"כ יש נטייה להתפזר בישיבות מסוג זה כאשר הנוכחים בישיבה הינם מנהלים ממחלקות שונות. על כן, יש לבנות סט של KPI(key performance indicators) ברורים חוצה ארגון אשר קשורים אחד בשני ויחדיו מציגים תמונה כוללת של הפעילות העסקית של החברה.

בתום ישיבת הנהלה, חובה שייצא סיכום ובו תמצות הנתונים שהוצגו בישיבה, משימות להמשך תוך חלוקה מי מבצע איזו משימה ולוחות זמנים.

לסיכום, התבלטות לחיוב בישיבות יכולה להיות אבן דרך משמעותית בקידום המקצועי בקריירה.


כותבת מאמר הדעה, עו"ד שרון הר זהב, מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד פרקטיקה ניהולית, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי.
מקבוצת אל הנכס

Related Post

שפיץ מהיציע

Posted by - 6 במאי 2019 0
ניצחון ליגה שלישי רצוף לנתניה, 2:1 על חדרה ונתניה מוכנה לגמר, במחזור הקרוב מכבי תל אביב בניסוי כלים אחרון לפני…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 23 באוגוסט 2018 0
ליגת העל יוצאת לדרך, מכבי נתניה תשחק ב"סמי עופר", מול מחזיקת הגביע הפועל חיפה *** אחרי העונה שעברה, עלה רף…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 7 באוקטובר 2021 0
מכבי נתניה חזרה עם 3 נקודות מדוחא, 3:1 על סכנין והופ… אופטימיות במועדון, פגרת הנבחרות באה בזמן כדי להתארגן להמשך…
כלי נגישות