ההגמוניה בעיר של טוברוק

5 0

קבוצת הנוער של טוברוק ממשיכה לעורר עניין: עם ארבעה שחקנים שנמצאים על כוונת הסקאוטרים, רשמה הקבוצה בשבת עוד ניצחון בדרבי המקומי; איזיקוביץ: התוצאה לא חשובה, הדרך היא שקובעת.

תשעה משחקי דרבי התקיימו מתחילת העונה בליגות הילדים והנוער – בשישה מהם הייתה ידה של בית"ר טוברוק על העליונה. במפגש האחרון שהתקיים בשבת, ניצחה קבוצת הנוער של טוברוק, אותה מאמן בני לם, את קבוצת הנוער של מכבי נתניה בתוצאה 2:1. זהו המפגש השני העונה בין שתי הקבוצות. גם המפגש הראשון הסתיים בניצחונה של טוברוק (1:0) על היריבה מעבר לכביש.

בקהל הרב שהגיע לעודד ולצפות ישבו שניים משני צדדי המתרס. בעלי מכבי נתניה אייל סגל ובעלי טוברוק אריק איזיקוביץ'. לתקופות קצרות ידעו שני המועדונים עדנה ושיתוף פעולה.

קצת אחרי המשחק אמר איזיקוביץ לשחקנים ולמאמנים: "התוצאה תמיד משמחת, אולם כשמדובר בהכנת כדורגלני העתיד, מגיל שש ועד לבוגרים, הדרך והערכים שאנחנו מקנים לשחקנים, היא החשובה באמת". לאיזיקוביץ חשוב לשבח את הצוות המקצועי. "אני גאה במאמנים, שעובדים איתי שנים רבות, בראשות המאמן המקצועי בני לם, יוסי בן שטרית, יובל עזריה והסקאוטר שלנו אמנון זוהר. אני גאה בכך שמאמן ענק ואייקון כדורגל ישראלי, כמו שלמה שרף, הואחלק בלתי נפרד מרוח טוברוק ועיצוב הדרך".

 איזיקוביץ', מזה 25 שנה טוברוק נחשבת למובילה ארצית בהכנת כדורגלנים לליגות הבכירות – כולל חו"ל. מה הסוד?

"אני מאמין גדול בחינוך, בדרך יציבה וברורה ובערכים שבעיניי חשובים יותר מכדורגל. לטוברוק אין קבוצה בוגרת, ולכן ההתמקדות שלנו היא בהכנת כדורגלני העתיד מגיל שש ועד בוגרים. הכנת כדורגלן בעידן המקצועני אינה מתבטאת רק בטכניקה, בלימוד ראיית משחק, במשחק קבוצתי, באסטרטגיות וטקטיקות – אלא ובעיקר בערכים, בנחישות, ובמיצוי הפוטנציאל באמצעות כללים נוקשים. אצלי במועדון אין שיער ארוך, אין קעקועים ועגילים, אין טרקטורונים, אופנועים או אופניים חשמליים. אצלי הכדורגלנים חייבים ללמוד בבית הספר ואנו עוקבים אחרי ההתקדמות. החוקים שלי נשמעים נוקשים, ויש המכנים אותי דיקטטור, אך מבחינה זו דיקטטורה נותנת, מעניקה וחיובית. דיקטטורה, שהבוגרים שלנו מודים לנו עד היום על המסגרות, הגבולות והחוקים שאנו מקפידים בטוברוק. עובדתית, אצלנו אף חניך במהלך 25 שנות פעילות המועדון לא נהרג, חס וחלילה בתאונת דרכים כי השתולל על הכביש, או חס וחלילה לא הגיע לתחנת המשטרה. ערכים הם מעל הכל והם הופכים ספורטאי בכלל וכדורגלן בפרט, מכדורגלן טוב לכדורגלן מצוין".

במשך שנים אתה מתעקש שלא להחזיק קבוצה בוגרת ברמות הגבוהות. למה?

"אחרי 25 שנה, אני חושב, שההוכחה הטובה ביותר לדרך ולעקרונות שלנו, מתבטאת באמצעות עשרות כדורגלנים בוגרים שלנו במגרשים, בליגות הגבוהות. אין לי בוגרים, ולכן אין לי תחרות. מה גם, שבעידן החוזים זהו אינטרס של כל כדורגלן להתאמן בטוברוק – גם בגלל סיכויי ההצלחה הגבוהים וגם בגלל השיטה. למה הכוונה? רבים גדלים אצלנו מגיל שש, ורבים נוספים המתאמנים במועדונים אחרים בארץ, בוחרים להגיע אלינו בגיל 14-15 בגלל ההסגרים ובין השאר, בגלל פנימיית המחוננים באורט ליבוביץ' המעניקה מעטפת לימודים מלאה, להתאמן ובגיל 17-18 לחזור לקבוצות – הפעם עם חוזה עתק.

Related Post

יש גלים

Posted by - 30 במרץ 2022 0
בשבועיים האחרונים בחוף קונטיקי (אמפי) חגיגה שלמה, חוויה מיוחדת של אליפות גלישה בינלאומית, מוזיקה, דוכני מכירה והרבה כיף. סבב הגלישה…

חזרה לשגרת תזונה

Posted by - 18 בדצמבר 2023 0
חג החנוכה ועימו הסופגניות והלביבות עתירות השמן עברו וזה הזמן לאזן את המשקל. מחקר שנערך בארה"ב, מצא שאמריקאים עולים בממוצע…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות