עמיתים ומשפיעים

4 0

כנס מנהיגות נוער "עמיתים ומשפיעים", בהשתתפות תלמידי חטיבות ביניים מחדרה, עסק בפיתוח מנהיגות נוער למניעת שימוש בחומרים ממכרים.

תלמידי חטיבות הביניים בחדרה השתתפו בכנס "עמיתים ומשפיעים" שעסק בפיתוח מנהיגות בני נוער למניעת שימוש חומרים ממכרים.

תוכנית "עמיתים ומשפיעים", בשיתוף פעולה של אגף החינוך העירוני, משרד החינוך, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, ומשטרת ישראל, מקדמת עשייה חינוכית וקהילתית של מנהיגות הנוער בהתמודדות עם תופעת השימוש לרעה בסמים, אלכוהול, טבק והתנהגויות סיכון נוספות.

את הכנס ניהל מדריך מחוזי למניעת התמכרויות ושימוש בחומרים מנחם רוטברגר, והשתתפו בו מפקחת על הייעוץ במחוז עדנה כהןמנהלת היחידה העירונית למלחמה בהתמכרויות מלי מלכין, השותפה להפעלת תוכניות המניעה בבתי הספר בעיר. בנושא פיתוח מנהיגות נוער ויצירת חברויות ללא צורך בשימוש בחומרים מסכנים הרצו צחאל  אלישע מ"קשת אנושית" (יעוץ, הנחיה ופיתוח תוכן", ואיתי מלר  מייסד "מנהיגות לשינוי חברתי.  בנוסף, התקיימו סדנאות לתלמידים בהובלת היועצות המלוות את התוכנית.

הכנס היה נדבך בתהליך ההכשרה והליווי של התלמידים במסגרת התוכנית, שמטרתה העצמת מנהיגות נוער והכשרתם של בני נוער כשומרי סף בבתי הספר, למניעת שימוש בחומרים ממכרים.

בכנס השתתפו תלמידי חטיבות מ"תיכון חדרה", "הרב תחומי", בית אליעזר ו"גבעול", וכן תלמידי חטיבת הביניים "עתידים" אור עקיבא.

התוכנית "עמיתים ומשפיעים" מבוססת על התפיסה לפיה תלמידים ובני נוער הם מנהיגי הדעה המתאימים ביותר. שיתוף בני נוער מחזק את פיתוח הדיאלוג בין העמיתים לבין חבריהם, תוך פתיחות ואמון המאפשרים תהליך של גיבוש עמדות ובניית מסוגלות ויכולות התמודדות.

במסגרת התוכנית עוברים בני הנוער הכשרה כדי ללמוד את הנושא ולראות היכן וכיצד הם יכולים להיות משפיעים ומובילים. מכאן החשיבות בהעצמתם ובמתן הכלים לדעת ליצור שיח תומך ובוגר המוביל חשיבה של בני נוער מול בני נוער בכל הקשור לדפוסי תרבות פנאי.

Related Post

מגיעים ללמוד מחדרה

Posted by - 28 ביולי 2019 0
קבוצה מיישובי מ.א מנשה הגיעה לחדרה כדי ללמוד על הקמתם ותפעולם של גני ילדים מאופסי אנרגיה, הראשונים מסוגם שנבנו בישראל…

וזוהי רק ההתחל"ה

Posted by - 13 ביוני 2018 0
מגמת התחל"ה, הפועלת בבית ספר גבעול, מאפשרת לכל תלמיד לחזק את תחומי העניין שלו בסיוע מנטור.  בית ספר גבעול קיים…

יום גיבוש מתוק

Posted by - 13 באפריל 2023 0
מרכז התעסוקה הישראלי משתף פעולה עם ארגון "ידיד נפש" לקידום קשרים אישיים ובניית קהילה מגובשת באזור חדרה בפעילות מתוקה במיוחד…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות