מרכז חדשנות ואנרגיה מתחדשת נפתח בחדרה

3 0

מרכז החדשנות, הראשון מסוגו בישראל, יספק ליזמים בראשית דרכם את ההדרכה, ההכוונה, והכלים הנחוצים לפיתוח וקידום סטארט-אפים בתחום האנרגיה. 

מרכז חדשנות ויזמות בתחום אנרגיה מתחדשת, ראשון מסוגו בישראל, הושק בחדרה בהובלת העירייה, ויפעל במסגרת החברה הכלכלית חדרה בראשות מנכ"ל החברה שי ארנט-כהן ובשיתוף חברת OTWOI בראשות אורן סמיניאן.

ערב ההשקה התקיים במשרדי החברה הכלכלית במעמד ראש העירייה צביקה גנדלמן, שהסביר כי המרכז לחדשנות יאפשר ליזמים בתחילת דרכם להתקדם בסטארט-אפים בתחום האנרגיה, ויחזק את תדמיתה של חדרה כעיר האנרגיה של ישראל.

לאירוע ההשקה הגיעו בכירי תעשיית האנרגיה בישראל וכן נציגי שגרירויות, ביניהם סגן שגריר קזחסטאן וראש המסחר של שגרירות רוסיה בישראל, וכן אנשי סטרט-אפ, מנהלי קהילות חדשנות, נציגים מחברת החשמל, נציגי חברות אנרגיה מהארץ ומחו"ל ואחרים. אורח הכבוד היה פרופ' סימון ליצין שהוזמן לעמוד בראש המרכז.

במתחם מוצעת תוכנית מנטורים, אשר יעניקו ליזמים את ההדרכה, ההכוונה, והכלים הנחוצים להצלחה בתחום.

כחלק מפעילות המתחם יתקיימו אירועים חודשיים ושנתיים, כולל בינלאומיים, לחשיפת החידושים בתחום, ולעידוד היצירתיות והחדשנות, חשיפה למשקיעים, תעשייה מקומית וגלובלית, גורמי ממשלה, רשויות מקומיות, אקדמיה, וגורמים מובילים בתעשייה האנרגיה והטכנולוגיה במטרה לעודד שיתופי פעולה ועסקאות בתחום.

מרכז החדשנות לאנרגיה מתחדשת צפוי לעבור לקמפוס המערבי בחדרה בשנה הקרובה. המרכז ילווה, יקדם וימסחר סטארט-אפים בתחומי האנרגיה כגון סולאר, הובלה, אחסון ועוד. כמו כן יציע המרכז ליזמים כר נרחב לפעילות בשיתוף העירייה, החברה הכלכלית, ושותפים במרכז.

בנוסף ישמש המרכז גם כמרכז מבקרים המזמן הזדמנויות ליצירת קשרים ושותפויות.

בערב ההשקה הסבירו השותפים כי כמו בכל תחום, גם בתחום האנרגיה המתחדשת מתהדרת ישראל ביזמויות מרשימות. עם זאת, תחום האנרגיה עדיין אינו מפותח כמו תחומים כמו הסייבר או הפינטק (טכנולוגיה פיננסית), ואינו מושך יזמים צעירים. על מנת לייצר עניין ולעודד יצירת מיזמים חדשים ועידוד יזמים להיכנס לתחום, יש לייצר קהילה ועניין, וכמובן שיש לתת ערך ממשי לאותם יזמים. במסגרת זו הושק המרכז לחדשנות ואנרגיה מתחדשת אשר חרט על דגלו יצירת מודעות לתחום ויצירת תשתית ליזמים לפתח וליישם את המוצר והטכנולוגיה שלהם בשיתוף פעולה עירוני.

Related Post

לא נשכחים לעת זקנה

Posted by - 11 במרץ 2018 0
בשיתוף עיריית חדרה, עמותת "פנאי העיר" ועשרות תלמידים מתנדבים, קיימה הקרן לידידות שורה של פעילויות שנועדו להפיג את בדידותם של…

אבן פינה ל-8 גני ילדים חדשים

Posted by - 26 באוגוסט 2019 0
העירייה מקימה גני ילדים חדשים ומרווחים שישמשו את ילדי שכונת הפארק ושכונת דניה שם כתב: ברק גולן טקס צנוע להנחת…

מטמיעים הרגלי בטיחות

Posted by - 9 במרץ 2020 0
במסגרת פעילויות הבטיחות והזהירות בדרכים של המטה העירוני לבטיחות בדרכים באגף החינוך התקיים בבית ספר "תהילה" לבנות בשכונת גבעת אולגה,…

מאירים את חדרה

Posted by - 10 בדצמבר 2020 0
גם בימי קורונה דואגת עיריית חדרה לשפע אירועי חנוכה לכל המשפחה, בכל רחבי העיר ובכל ימי החג * תבלו (וגם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות