שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

6 0

תיקו 2:2 למכבי נתניה מול מכבי תל אביב  המאבק על המקום השישי בעיצומו  במחזור הקרוב "הירוקים" בנתניה  למרות הפער האיכותי והמרחק בטבלה, על הדשא" הכל פתוח

נקודה בבלומפילד

לפני השריקה הראשונה, היו במכבי נתניה קונים תיקו מול מכבי תל אביב בבלומפילד, בסיום 2:2 ומעניין שבשתי הקבוצות הרגישו פיספוס… נתניה לאחר המחזור במקום השמיני. כך או כך, מכבי נתניה לקחה העונה 4 נקודות ממכבי תל אביב.

מחכים לאלופה

במחזור הבא תגיע לנתניה האלופה ומוליכת הטבלה ערב המחזור, מכבי חיפה. למרות הפער האיכותי והמרחק בטבלה, מכבי חיפה תגיע בחששות לנתניה. חיפה סימה במחזור האחרון בתיקו מאכזב מול הפועל ירושלים ולא תרשה לעצמה לאבד נקודות. מה גם שבאר שבע ניצחה את מכבי פתח תקווה 1:0 וצמצמה את הפער מחיפה לכדי שתי נקודות ואם תנצח את הפועל ירושלים, הרי שמכבי חיפה תגיע למשחק מהמקום השני וכדי לחזור לפיסגה עליה לנצח. כך שמכבי חיפה תגיע לנתניה עם כל המשקולת על גבה ובמטרה לאותת שהמעידה מול הפועל ירושלים היתה חד פעמית. אם לאחר התיקו מול הפועל ירושלים נשמעה ביקורת כאילו הירוקים עלו לשחק ביוהרה והרימו את האף הרי שלמשחק בנתניה הם יעלו כאילו יצאו מלוע תותח. המשחק הזה תלוי במכבי חיפה אם היא תאפשר לנתניה להיכנס למשחק היא עלולה לשלם מחיר על כך, חיפה תנסה לגמור את המשחק כבר בתחילתו ולכך צריכים להערך בנתניה. חיפה עדיפה על נתניה בכל הפרמטרים. מנגד, למכבי נתניה יש מה להגיד במשחק הזה, בסיבוב הקודם חיפה ניצחה 0:2, אך נתניה נתנה פייט. לדעתי, גם במשחק הקרוב יתפתח קרב בין שתי הקבוצות. אם במכבי נתניה ידעו לשחק באחריות הן בהגנה והן בהתקפה ולא יחלקו מתנות ולא יאפשרו למכבי חיפה להשתלט על מרכז השדה הרי שהכל פתוח. ליובל אשכנזי עד לפני שלושה שבועות שחקן מכבי חיפה, יהיה זה דרבי פרטי והוא לבטח מתפלל לכבוש במדי קבוצתו החדשה מכבי נתניה, לרשת הירוקה ולחגוג רק בלב… ניצחון של מכבי חיפה יתקבל בטבעיות, ניצחון נתניתי יהיה סנסציה.

6 קבוצות מחפשות שני כרטיסים לבית העליון

הקרב על הפלי אוף העליון בעיצומו. 6 קבוצות נאבקות על שני כרטיסים. כרגע נראה שארבעת המקומות הראשונים תפוסים ושומרים למכבי חיפה, הפועל באר שבע הפועל תל אביב ומכבי תל אביב. שימו לב מה קורה מהמקום החמישי שם אשדוד עם 26 נקודות, כמו להפועל חיפה השישית וחדרה השביעית. במקומות 8, 9, 10 מכבי נתניה, קרית שמונה וסכנין לכל אחת 25 נקודות. איזה קרב על שני הכרטיסים. כל נקודה חשובה, לדעתי גם כל שער כי יש אפשרות שההכרעה תיקבע על הפרש השערים. בין סכנין העשירית לאשדוד החמישית יש פער של נקודה ולמפגשים בינהן תהיה השפעה מכרעת במאבק.

סטטיסטיקה

מכבי חיפה האלופה תגיע לנתניה כמוליכה הטבלה. במאזנה 14 נצחונות, 3 תיקו, 2 הפסדים. כלומר 45 נקודות מתוך 57 המהווים 79% הצלחה. הפרש השערים 15:49 (+34). מאזנה עד עתה בתשעת משחקי החוץ – 6 ניצחונות, 2 תיקו והפסד. כלומר 20 מתוך 27 נקודות אפשריות המהווים 74% הצלחה. הפרש השערים 7:26 (19+) כבשה בממוצע 2.88 שערים למשחק וספגה 0.75 למשחק. מכבי חיפה היא מכונה משומנת לכיבוש שערים, עם ההתקפה הכי טובה בליגה והגנה חזקה (מקום 2 בליגה). במילים אחרות מכבי חיפה היא קבוצת חוץ מפחידה, מגיעה לכל משחק כדי לנצח ועם קהל רב. הסטטיסטיקה הזו חטפה בראש במחזור האחרון, כשחיפה סיימה בקושי בתיקו ביתי 1:1 מול הפועל ירושלים." על הנייר" זה נראה כאילו משחק לא כוחות לדעתי, "על הדשא" הכל פתוח. האמנם?

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 10 ביולי 2019 0
מכבי נתניה יצאה למחנה אימון בפולין הסגל כמעט הושלם, מה שמאפשר לצוות המקצועי לבנות את הקבוצה ושיטת המשחק וברור לכולם…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 4 במרץ 2021 0
שוב מכבי נתניה בועטת בדלי, הפעם עם הפסד מיותר להפועל תל אביב 1:0, במחזור הקרוב תארח הקבוצה את בני יהודה…

מילוי מצברים

Posted by - 20 במאי 2020 0
דאגה לעצמי self care – משמעה פעולות שאנחנו, ההורים, עושים למען עצמנו, והן מאפיין חשוב של הורות בריאה וחיובית. הצלחות קטנות…

שפיץ מהיציע

Posted by - 21 במרץ 2018 0
 מכבי נתניה חזרה עם הפסד מטדי 0:2 ובקבוצה דיברו על קיפוח מצד השופט. מה שקובע הוא מה שנרשם על לוח…
כלי נגישות