שפיץ מהיציע / אפי ישראל

7 0

מעסקת מכירתו של דיא סבע כולם ירויחו למעט האוהדים *** אייל סגל, אריק אייזיקוביץ וסבע יהנו ממכירתו של השחקן בעוד אוהדי מכבי נתניה יצטרכו להסתפק בהרבה פחות *** ברחוב הספורטיבי מחכים לראות את מי תביא מכבי נתניה במקומו ולא מן נמנע שאם לא יגיע כדורגלן בעל שעור קומה זה יפגע במכירת המנויים.

סבע ישדרג את שכרו

לפני שלוש שנים דיא סבע נפצע והושבת כעונה שלמה. בשלב הזה, הקריירה שלו היתה בגובה ים המלח. בעונה שעברה הוא חזר ובגדול והצעיד את מכבי נתניה לליגת העל. העונה המשיך הכדורגלן בפריצה הגדולה וקרוב לוודאי שיסיים כמלך השערים אך יותר מכך הפך לכדורגלן מוביל ומבוקש. סבע מבין זאת היטב ולמרות שיש לו חוזה במכבי נתניה, הוא מחפש את הדרך אל העושר, שכרו במכבי נתניה אינו מפתה אותו להישאר פה והוא רוצה לגזור קופון ובגדול. הוא גם מבין שהוא במומנטום שאסור לו לפספס, עכשיו הוא רוצה לראות את זה גם בחשבון הבנק שלו. לא אקח סיכון גדול אם אומר שבעונה הבאה דיא סבע לא יהיה במכבי נתניה. לאן ילך? הפועל ב"ש ומכבי תל אביב גילו עניין. במכבי נתניה רוצים למכור אותו לקבוצה בחו"ל וברור שמי שתשלם יותר למכבי נתניה ולכדורגלן עצמו, היא זו שתזכה בשירותיו.

סגל גוזר קופון

אייל סגל בעלי מכבי נתניה יודע שדיא סבע הוא כמו תפוח אדמה לוהט ערכו בשוק הוא כ-2 מיליון יורו מה שהופך את מכירתו לכמעט ודאית. אייל סגל גם אם לא יודה בכך יודע היטב שסבע לא יישאר פה כי סגל לא יוכל לשלם לכדורגלן את השכר אותו ידרוש. סגל גם מבין שלא בכל יום מזדמן שחקן שאפשר למכור במחיר כזה, מה שיכול לסדר לו את התקציב לעונה הבאה. אין ספק, אייל סגל יהיה זה שיהנה הכי הרבה ממכירת השחקן, הרבה שקלים יזרמו לקופת המועדון. דיא סבע כיכב על הדשא, ומכבי נתניה תהנה מכך בחשבון הבנק אם אכן יימכר.

אייזיקוביץ קיבל את שלו

אריק אייזיקוביץ בעלי בית"ר טוברוק אף הוא במפת הנהנים. כזכור, סבע גדל בטוברוק הושאל למכבי נתניה בימי אלי שגב כששני המועדונים טוברוק ומכבי נתניה הציגו הרמוניה נתנייתית, מאז עברו הרבה מים עכורים בין שני המועדונים ואייזיקוביץ שויתר על השחקן לטובת מכבי נתניה תמורת פיצוי נאות מצא עצמו בבוררות. בסיומו של ההליך תקבל טוברוק ממכבי נתניה כ-1,400,000 שקלים  סכום שללא ספק משביע את רצונו של אייזיקוביץ (הוא היה מוכן לקבל הרבה פחות, קראו ידיעה בלעדית) אריק אייזיקוביץ יודע היטב שההצלחה המקצועית של דיא סבע בשנתיים האחרונות היא זו שהכריעה את הסכום בבוררות. לפני שלוש שנים כשסבע נפצע הוא היה שווה הרבה פחות, מכבי נתניה השביחה אותו והיא המורווחת העיקרית אך גם אייזיקוביץ יצא טוב.

המפסידים העיקריים – האוהדים

אייל סגל יגזור קופון, אריק אייזיקוביץ יגזור קופון, דיא סבע יגזור קופון. שלושתם יהנו ממכירתו הצפויה של הכדורגלן. מי שישלמו את המחיר יהיו אוהדי הקבוצה ואנשי הצוות המקצועי. ברור לכולם, שהנעליים שיותיר דיא סבע יהיו גדולות. הוא הוביל את מכבי נתניה לשנתיים חלומיות ולא בטוח שמכבי נתניה תמלא את החלל שיותיר ולפי השמות המדוברים לחיזוק הקבוצה במקומו, הרי שברור שלא הולכים להשקיע פה את סכום מכירתו. הצוות המקצועי מבין שלעונה הבאה הקבוצה תיחלש, האוהדים מבינים שמה שהיה העונה עם דיא סבע לא יחזור בעונה הבאה בלעדיו. ברחוב הספורטיבי מבינים גם מבינים שאם דיא סבע יימכר בכ-8-10 מיליון שקלים צפוי שהסכום הזה לא יושקע בשחקן רכש שימלא את המשבצת הכל כך גדולה של סבע. ומכאן השאלה האם הכסף שיוזרם לקופת מכבי נתניה ישמש לחיזוק או לפעילות שוטפת? ימים יגידו. בשלב זה מוזכרים שחקנים כפירס מוגרבי ואחרים להחליף את סבע. האוהדים לא קונים את זה ואם לא יהיה חיזוק משמעותי או בלשון הכדורגל "תותח ענק" הרי שזה עלול להשפיע על מכירת המנויים. האמנם?

בשביל האוהדים סגל חייב להשאיר את סבע

לסיכום , למרות השיקולים הכלכלים אייל סגל חייב להשאיר את דיא סבע לפחות לעונה הבאה. גם דיא סבע ואף הוא למרות השיקולים  הכלכליים, צריך לתת עוד עונה למועדון ששיקם אותו לאחר פציעה קשה וממנו צמח לצמרת. האוהדים ראויים למאמץ הזה מצד סגל וסבע. אם מכבי נתניה לא תוכל לעמוד בדרישותיו והוא ימכר, האוהדים יבינו מיד שמכבי נתניה כמועדון גדול בעבר הפך למועדון בינוני ומטה כיום, שאינו מסוגל לשמור על נכסיו ולהחזיק כוכבי כדורגל. מועדון גדול לא נותן לאס הגדול שלו ללכת ולאכזב את השחקן המשמעותי ביותר במועדון והוא האוהדים.

בלעדי: אייזיקוביץ היה מתפשר על 700,000 ₪

לדעתי, במכבי נתניה טעו לחלוטין בכל ההתנהלות בנושא דיא סבע. אייל סגל שיער שערכו של הכדורגלן יהיה על פי ערכו ביום שובו מן הפציעה ודובר על סכום לא רציני. סגל ידע שהוא משך מידי למטה, מנגד אייזיקוביץ טען ל-3 מיליון והוא הבין שהוא משך למעלה אך בסופו של יום הטקטיקה שלו הצליחה יותר והבורר פסק כ-1,400,000 ₪. לאחר פסק הבוררות אייזיקוביץ הרגיש כמנצח ובצדק בשלבים מסוימים שלח מסרים שהוא מוכן לגמור את הסיפור ב-700-800 אלף שקלים, אך לא מצא אוזן קשבת. בסופו של דבר, סגל שילם כפול מה שעלול לגרום למכירתו של השחקן. לדעתי, אייל סגל הוא המפסיד הגדול בבוררות אך המרוויח הגדול מהעסקה כולה. אריק אייזיקביץ הוא המנצח הגדול של הבוררות, שניהם יהנו ממכירת השחקן וכמובן שהכדורגלן עצמו.

Related Post

"המאבק הוא של כולנו"

Posted by - 10 בפברואר 2021 0
מעגל נשים נתניה הוקם עיי מיכל אהרונוף בן רעי ז״ל לזכר חברת הנפש שלה הילה בכר ז״ל שנרצחה יחד עם…

מדים ייצוגיים לפקחי העירייה

Posted by - 22 באפריל 2018 0
  פקחי עיריית חדרה החלו ללבוש מדים ייצוגיים בטקסים ובאירועים עירוניים. המדים הייצוגיים כוללים חליפה כהה, חולצה לבנה ועניבה, והם…

העתיד כולו שלהם

Posted by - 18 בפברואר 2018 0
צוות לוחמי פלחה"ן הגיעו לפעילות התנדבותית במית"ר "נירים" חדרה, והעבירו לחניכים את המסר שמאמינים בהם ובפוטנציאל הטמון בכל אחד מהם. …

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות