שפיץ מהיציע / אפי ישראל

2 0
הפסד בקרית שמונה 0:1 ומכבי נתניה עם נקודה מתשע פתיחה גרועה לקבוצה שנראת כקבוצה שלא מוכנה לליגה סבע נמכר לבאר שבע במחזור הבא מכבי תל אביב האוהדים בלחץ ויש להם סיבה.

החזירו את קרית שמונה לחיים

מכבי נתניה יצאה לקרית שמונה בחששות כבדים. בסיום הפסד 0:1 ומכבי נתניה עם נקודה מתשע ופתיחת עונה הגורמת להרבה לחץ. הקבוצה פשוט אינה מוכנה לליגה ותצטרך תוך כדי תנועה להתחבר ולהיכנס לענינים, כדי שהליגה לא תברח למכבי נתניה. קרית שמונה באה למשחק כדי לנצח והתאוששה על חשבון נתניה שתצטרך לחפש את הנקודות במשחק אחר. האוהדים בלחץ ויש להם סיבה לכך, הם רואים בדיוק מה שהצוות המקצועי רואה, כולם רואים שמכבי נתניה בדרך לעונה בינונית ומטה. לא מעט האוהדים חוששים מירידה לליגה הלאומית, לא נראה לי שהמצב חמור עד כדי כך, אך מי שחולם על שיחזור העונה שעברה פשוט חולם באספמיה.

מהפכה בסגל השחקנים

מכבי נתניה של העונה, נראית קבוצה שונה מזו שסיימה את העונה שעברה. עתה, ללא הכוכבים שהרימו את נתניה לשתי עונות גדולות ובעיקר ערן לוי, סבע וגלזר שהשאירו חלל ענק בקבוצה ועם "קאדר" השחקנים החדש, לדעתי ישנן שתי אפשרויות, אם הקבוצה תתחבר הרי שמכבי נתניה תשייט לעבר מרכז הטבלה ולדעתי לא תתברג ב"פלי אוף העליון". אם לא תתחבר היא תאבק בתחתית אך לא תרד. כך או כך, קשה לי להאמין שהקבוצה כפי שהיא נראית  תחזור על הישגיה מהעונה שעברה. לוי וסבע היו בעונה שעברה חתומים על 52!!! מתוך 59 שערי הקבוצה, שניהם לא פה, האם החלוצים שצורפו יגרמו לאוהדי הקבוצה לשכוח מלוי וסבע? אני לא בטוח, אך ימים יגידו. זה לא הולך להיות פשוט וקל, יחד עם זאת מדובר רק במחזור השלישי והדרך עוד ארוכה.

משחק קצוות בנתניה

הקבוצה המצוייה בכושר הטוב ביותר בשלושת מחזורי הפתיחה, מכבי תל אביב, היא היריבה הבאה של מכבי נתניה במחזור הרביעי. מכבי תל אביב במוליכה את הטבלה כבשה 7 שערים וספגה 2, כלומר התקפה טובה והגנה יציבה. מנגד, מכבי נתניה האחרונה בטבלה, שספגה 7 שערים וכבשה שער בודד, כלומר הגנה חדירה והתקפה ללא מחץ. משחק קצוות ולמכבי תל אביב האורחת זהו מגרשה הביתי, זה נראה כמו קרב בין ההגנה של נתניה להתקפה של מכבי תל אביב, זה נראה כמו משחק גמור עוד לפני שהחל, אז לא!!! מכבי נתניה תגיע למשחק הזה כדי לחזור לליגה ובידיעה שהפסד נוסף יכניס את המועדון ללחץ. נתניה בביתה תתן "פייט" והכל פתוח במשחק הזה, השחקנים לא צריכים הכנה כי הם מבינים היטב מי תשחק מולם, אסור לתת למוליכה להשתלט על מרכז השדה ובכל מקרה יש לנעול את שערו של דני עמוס, לאוהדי מכבי נתניה חשיבות רבה במשחק הזה, לתל אביב יתרון איכותי על הדשא לנתניה חייב להיות יתרון ביציעים, כדי לאזן במעט את הפער. במכבי נתניה יודעים היטב שכל תוצאה זולת ניצחון, אינה טובה לקבוצה. מנגד, הבעיות של נתניה לא מענינות את שכטר, עטר, מיכה וחבריהם שרק ניצחון יספק אותם בדרך הארוכה אל צלחת האליפות. בקיצור, משחק קצוות בו שתי הקבוצות יחפשו ניצחון.

4 קבוצות ועוד 10

דומה שליגת העל, היא ליגה של 4 קבוצות וכל שאר 10 הקבוצות מהוות תפאורה להצגה של אותן 4. הפועל באר שבע, מכבי תל אביב, בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, הן הקבוצות שרוכשות מי שהן רוצות מוכרות את מי שלא בא טוב בעין של הבעלים או המאמן. הפועל באר שבע ומכבי תל אביב קונות את מי שהן רוצות ובעיקר שחקנים מובילים ובכך מחלישות את מי שמסכנות אותן במאבק הפרטי של שתיהן על התארים. בית"ר ירושלים בעידן חוגג לוקחת כל מה שבאר שבע לא רוצה וגם היא תצטרף. למאבקי התארים. גם מכבי חיפה יכולה לרכוש את מי שהיא רוצה. בקיצור 4 קבוצות שיש להן ליגה… מיהן הקבוצות שתרדנה אני עדיין לא יודע, מי תהיה האלופה? זו שאלה קלה יותר, מכבי תל אביב, באר שבע או בית"ר ירושלים אם תתחבר. עד שבא משה חוגג ובנה תקציב של כ-50 מליון, דיברו שם על עונה קשה, בא חוגג והתחילה החגיגה כשהמטרה ברורה, אליפות. כסף זהו שם המשחק. לא יודע אם זה טוב או לא אך זו עובדה. 4 גדולות וכל השאר.

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - אוגוסט 13, 2020 0
מכבי נתניה ממשיכה בהכנותיה לעונה הבאה, עדיין לא ברור איך יתנהלו המשחקים בתוך משבר הקורונה ואם לא די בכך, למכבי…

זוכרים ולא שוכחים

Posted by - אפריל 20, 2020 0
השנה, ביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא ניפגש בטקסים, לא בקבוצות ולא במפגשים האישיים ולא נוכל להיות יחד אתכם ביום זה,…

שפיץ מהיציע

Posted by - אפריל 30, 2019 0
שני נצחונות והופ… מכבי נתניה חזק בתמונת הכרטיס לאירופה פחות משבועיים לגמר מכבי נתניה תשחק את כל משחקיה עד סוף…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - דצמבר 31, 2020 0
מכבי חיפה רקדה מול נתניה ובסיום נתניה יצאה בזול עם 2:0 ירוק, ציון הסיבוב הראשון, בינוני ומטה, בשבוע הבא מתחיל…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות