שפיץ מהיציע / אפי ישראל

8 0

תיקו 1:1 למכבי נתניה מול בני סכנין, הקבוצה נראתה לחוצה, האוהדים לא מרוצים סבע עדין רחוק מיכולתו בעונה שעברה האם הוא מסוגל להנהיג את הקבוצה? פגרת הנבחרות באה בזמן למכבי נתניה שבמאזנה נקודה מתוך 6 האוהדים נשארים בבית, רק 3900 צופים מהם 3000 מנתניה.

לקחו נקודה הפסידו שתיים

תיקו 1:1, זה מה שעשתה מכבי נתניה במשחקה הביתי מול בני סכנין. לדעתי, תיקו שכולו הפסד. נקודה ביתית מול סכנין היא איבוד שתי נקודות נוספות. מכבי נתניה עם נקודה משש וברור שהמכונה חורקת. הקבוצה אינה מחוברת. פגרת הנבחרות באה בזמן למכבי נתניה. דרפיץ וברדה יצטרכו להרגיע את השחקנים שנראים מבוהלים. לקבוצה חסר מנהיג. מסתבר שערן לוי וגלזר הותירו בור ענק במרכז השדה.

סבע אינו מנהיג

מי שציפה שדיא סבע ינהיג את מכבי נתניה במקומו של ערן לוי, גילה לאחר שני מחזורים שסבע אינו מנהיג, סבע הוא שחקן חשוב במערך וללא ספק סקורר, אך מכבי נתניה אינה סבע ועוד עשרה ובכלל, ביכולת שלו משני משחקי הפתיחה, לא נראה לי שהוא ימצא בינואר קבוצה שתשלם עליו שני מליון יורו, נראה שאוהדי מכבי נתניה יכולים להרגע, הוא ישאר עד סוף העונה…

האוהדים נשארים בבית

אוהדי מכבי נתניה פשוט מפונקים. רק 3900 צופים הגיעו למשחק מתוכם כ-900 אוהדי סכנין, כלומר רק 3000 אוהדי נתניה, מעט מדי למשחק ביתי ראשון בעונה חדשה. אפשר היה לצפות ל-9000 אוהדים, הקהל נשאר בבית. ללא ספק אוהדי מכבי נתניה איכזבו, עליהם להגיע גם למשחקים מול הקבוצות הפחות אטרקטיביות כדי לדחוף את הקבוצה קדימה. כך או כך , האוהדים אינם מרוצים מהנעשה בקבוצה, הם לא הסתירו את אכזבתם מהיכולת ומהתוצאה, הם ראו קבוצה מבוהלת ולחוצה שפשוט אינה מוכנה לליגה.

הסגל בינוני

מול בני סכנין נעשו במכבי נתניה שינויים רבים בהרכב. הבעייה היא שהסגל פשוט בינוני וביחס לעונה שעברה אף נחלש ולא במעט. עזיבתם של מספר שחקנים ובעיקר דן גלזר וערן לוי, הותירה בור ענק במרכז השדה. בעונה שעברה נתניה לחצה קדימה ויצאה להתקפות מהירות וקטלניות. העונה, נתניה מחזיקה יותר בכדור מה שגורם ליציאה איטית קדימה, שינו שיטה אך לא דאגו לשחקנים שיתאימו לשיטה הזו. דיא סבע מתבזבז כשהוא לא מקבל כדורים לעומק ומנצל את מהירותו ויכולתו, אם סבע ירד לאמצע ומשם יתחיל את משחק ההתקפה, הוא יאבד את גורם ההפתעה וראינו בשני המשחקים שחלפו עד כמה סבע צריך שחקן שיספק לו כדורים, כפי שערן לוי עשה בשנתיים האחרונות ואז "יעשה אבק" מההגנות שמולו, בלי יציאה מהירה קדימה סבע לא יבוא לידי ביטוי ויכנס ללחץ ותסכול. ויש לי הצעה לצוות המקצועי ובחינם, התאימו את השיטה לשחקנים ולא את השחקנים לשיטה, לפחות בשני משחקי הפתיחה ובגביע הטוטו השיטה לא עבדה.

כל הליגה על בכתפיים

לאחר שני מחזורי ליגה , מכבי נתניה עם נקודה משש, לא לכך ציפו בקבוצה. מוקדם להיכנס ללחץ אך כרגע, מכבי נתניה במקום הלפני אחרון וסוחבת את כל הליגה על הכתפיים לפחות עד לאחר המשחק בקרית שמונה.

מחפשים להתחזק בחלוץ

מכבי נתניה מחפשת חלוץ, כדי לחזק את השורות עד סגירת חלון ההעברות בעוד כשבוע ויפתח שוב בינואר. לדעתי יש להתחזק בשחקן בעל שיעור קומה למרכז השדה שחקן שיהיה מנהיג וינהל את משחק הקבוצה, אם יביאו חלוץ ולא יהיה מי שיספק לו כדורים, הוא לא יתרום הרבה. סמוך לסגירת הגיליון נראה ששחר הירש עתיד לחתום בנתניה. יש לחזק גם את החלק האחורי, את מרכז השדה וגם את ההתקפה.

ניהול תקין

אי אפשר להתעלם מהמהלך  המעניין של הנהלת מכבי נתניה. לבאי המשחק מול בני סכנין ציפתה הפתעה, איגרת שנה טובה והתנצלות על התבוסה בחיפה. ללא ספק מהלך מכובד ויצירתי בדרך קדימה. לא אחת ציינתי שהניהול במכבי נתניה טוב מזה שהיה פה ב-20 השנים האחרונות. גם העונה למרות החריקות מקצועיות, השדרה הניהולית ממשיכה בדרכה ומובילה את מכבי נתניה בצורה ראויה. מכבי נתניה מתנהלת מסביב לתקציב של 25 מליון, מה שבעונה שעברה הספיק כדי לתפוס פלי אוף עליון, עלול לא להספיק העונה. חיזוק הקבוצה מוגבל ליכולותיה הכלכליות כך שגם לעובדה שהאוהדים אינם נוהרים למשחקי הבית עלולה להיות השפעה כלכלית ועל הסכום אותו יצטרך הבעלים להביא מהבית כדי לעמוד בתקציב כפי שעשה בעונה הקודמת. באשר לאיגרת, לא זכור לי מקרה דומה בכדורגל שלנו. ללא ספק מהלך ראוי למחמאות.

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 24 בפברואר 2021 0
כצפוי , מכבי נתניה עלתה שלב בגביע, שלושה משחקים מצפים לנתניה בשבוע הבא. במחזור הקרוב מכבי נתניה תארח את הפועל…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 4 במרץ 2021 0
שוב מכבי נתניה בועטת בדלי, הפעם עם הפסד מיותר להפועל תל אביב 1:0, במחזור הקרוב תארח הקבוצה את בני יהודה…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 4 בפברואר 2021 0
גבי קניקובסקי בתצוגת יחיד שלח את אשדוד לקרשים, מכבי נתניה עם 0:3 על אשדוד וניצחון שני ברציפות שיפרה את סיכוייה…

שומרים על הפיגורה

Posted by - 3 ביוני 2020 0
עם פתיחת המסעדות ובתי הקפה, חוזרים התיאורים המפתים בתפריט ומנות ענקיות, ללא דרך לדעת כמה קלוריות צורכים, הגעגוע לבילוי במסעדות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות