תערוכה חדשה רטרוספקטיבית לאמנית חוה גדיש 

0 0

אוצרת: שרית לפיד

אוספים של עבודות מגוונות המייצגות תקופות שונות אמנותיות בחייה של האמנית והאוצרת חוה גדיש.

תהליך הליקוט לתערוכת "רבדים" הביא לתוצאה מרהיבה ועשירה של תצוגת עבודות רחבת היקףתחת קורת גג אחת.

במשך השנים הציגה חוה גדיש תערוכות יחיד רבות לצד תערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. היא מעידה על עצמה, כי כבר מגיל צעיר היה טבוע בה דחף עמוק לעיסוק בציור וביצירה בחומרים שונים ומגוונים, בסגנונות שונים, בשפות ביטוי עשירות ובמיומנויות בלתי רגילות.

חווה ל״השבוע בחדרה״ : "התערוכה 'רבדים' עוסקת ברבדים של חיי. בעיקר ברבדים שעברתי באמנות שלי, כי הם כל כך השתנו במהלך חיי וגם ברבדים שיש ביצירות שלי עצמן. אני אמנית רב תחומית שאוהבת להתנסות בתחומי אומנות רבים, אבל בראש וראשונה אני ציירת – לרוב בצבעי שמן על בד, מזוניט, דיקט וכל בסיס אפשרי אחר.

אני מציירת מאז שאני זוכרת את עצמי. במהלך חיי היו תקופות שונות של יצירה, עד כי נראה היה שלא אותו אדם צייר אותם, ממש עברתי מהפך!"

ציוריה של גדיש עוסקים בתפיסת החלל, במימד הזמן, במחזוריות של הטבע ובאינסופיות של היקום, שהוא הסביבה הטבעית והרחבה בה אנו חיים וניזונים ממקורות האנרגיה שלה. הציורים צבעוניים מאד, אופטימיים, מלאי תקוה ושמחת חיים.

צומת דרכים אמנותית קרתה ב-1 בפברואר 2003, עם התרסקות מעבורת החלל קולומביה בה לקח חלק גם אילן רמון. הסיפור טילטל את עולמה וקבע את סגנונה האישי באמנות בשנים שלאחר מכן.

היצירה האמנותית היא עבורה "לשד החיים", צורך בסיסי קיומי, המשמש לה דרך לתעל ולעבד את חוויותיה, רגשותיה ואמונותיה.

השפה האמנותית שלה היא בעלת נטייה חזקה למופשט גיאומטרי, המאופיין באקספרסיוניזם מתפרץ וסוער והמתבטא בצבעוניות חריפה ורוויה, כביטוי לתנועה ולמאבקי כוחות סותרים. תהליך יצירתה הישיר והספונטני כתפיסת עולם אמנותית, משקף את מציאות חייה, נבכי נשמתה ודמיונה,המעובדים בשלל ווריאציות.                                                                                      

המבקרים/ות בתערוכה, יחוו את האוצר הגלום בגדיש, אשר נוגעת בסגנונות, חומרים וטכניקות שונות, מפתיעות ובשפע רב של עבודות.

לצד פעילותה היצירתית, לימדה חוה הוראה במשך שנים רבות בעיר חדרה, אותה לא עזבה והיא מוותיקיה. היא מחוברת בנפשה לבית האמנים בחדרה, שהפעילות האמנותית בו החלה בשנת 2009בהנהלת האמן ד"ר אנטון בידרמן. היא מטפחת ומעודדת אמנים/יות להציג בה את עבודותיהם/ן.הפעם, הגלריה – היא הבית – מארחת אותה ואת עבודותיה בחשיפה עוצמתית של מסע על רצף של שנים, בחגיגות לציון שנת ה-80 לחייה.

חוה השתתפה בכ-150 תערוכות קבוצתיות, בכ-20 תערוכות ברחבי העולם ובספטמבר הקרוב, גם בברזיל. חוה הציגה ב-15 תערוכות יחיד עד כה(ועוד ידה נטויה!) ואצרה 50 תערוכות אמנות בכל הארץ.  

פתיחה חגיגית : יום ראשון, ה 3.9.2023 בשעה : 19:30

בבית האמנים חדרה מתחם יד לבנים

Related Post

6,000 יחידות דיור חדשות בחדרה

Posted by - נובמבר 14, 2022 0
הוועדה המחוזית חיפה אישרה את התוכנית "שכונת הפארק" הכוללת כ-4,500 יחידות דיור, ואת תוכנית 'מתחם 17' הכוללת כ-1,500 יחידות דיור.…

גלישה בטוחה בסלון

Posted by - מרץ 4, 2019 0
במסגרת מיזם "מפגשים בסלון" בהובלת התוכנית "עיר ללא אלימות", התקיים מפגש שעסק בתרבות הגלישה באינטרנט והסכנות האורבות לילדים ונוער ברשת.…

מנהיגות בעין מגדרית

Posted by - פברואר 2, 2020 0
הסתיימה תוכנית המנהיגות לאקטיביזם חברתי בעין מגדרית, שנועדה להגביר את המודעות לחשיבות השוויון המגדרי, ולהוביל שינוי חברתי מאת ברק גולן…
כלי נגישות