Girl power

6 0

בינה מלאכותית של אינטל קובעת: השקעה בפיתוח קריירה, היא המרכיב החשוב ביותר להצלחה כאשת קריירה, בנוסף לאהבה ומנה גדושה של אינטואיציה

מאת אור דרי 

מה קורה כשבינה נשית פוגשת בינה מלאכותית? 2020, אינטל ישראל יצאה במיזם מיוחד AI FOR WOMEN , שתכליתו להבין מה הן העצות והתובנות החשובות ביותר עבור נשים בתחילת דרכן המקצועית.

במסגרת המיזם אינטל אספה אלפי טיפים מנשות קריירה מנוסות ומשפיעות, ואז הכילה מודלים מתקדמים של בינה מלאכותית על גבי מאגר הטיפים – במטרה לזקק את רשימת הטיפים החשובים ביותר, ולרכז במקום אחד את תמצית החכמה הקולקטיבית של נשים שהצליחו מקצועית.

1. השקעה

השקעה בפיתוח הקריירה  שלך (38% מהטיפים במאגר) באותה המסירות שאת משקיעה בהישגים ותוצאות עסקיות. למדי, התפתחי, סמני מטרות ארוכות טווח, והביני שהדרך חשובה לא פחות מהתוצאה.

2. ביטחון עצמי

ביטחון עצמי וחוסר פחד (23% מהטיפים במאגר) הם מרכיב מרכזי. האמיני בעצמך ודעי את הערך שלך. אל תחששי לקחת סיכונים, לצאת מאזור הנוחות, להתמודד על תפקידים שנראים "גדולים עלייך" ולנצל הזדמנויות לטובתך. הביעי את דעתך בכל הזדמנות. היי מוכנה להיכשל.

3. סביבה תומכת

20% מהטיפים במאגר עסקו בתמיכה. כן, צרי סביבך רשת תמיכה. קחי לך מנטוריות, למדי לשתף פעולה עם קולגות והימנעי כמה שניתן מאנשים המייצרים עבורך אנרגיות שליליות. ההצלחה שלך היא ההצלחה של אחרות. 

4. אהבה

הביאי אהבה איתך לכל מקום (10% מהטיפים במאגר). עשי את עבודתך באהבה, ותאהבי את האנשים שאת עובדת איתם. אין מנוע חזק מזה. אהבה תוביל אותך גם לאיזון נכון ומדויק בין הקריירה, הבית וכלל תחומי חייך.

5. אינטואיציה נשית

סמכי על תחושות הבטן שלך (9% מהטיפים במאגר), לכי עם האינסטינקטים והביאי את הרגשות שלך איתך לעבודה. אל תנסי להשתיק רגשות, להיפך. השתמשי בהן כמצפן לדיוק העשייה המקצועית שלך.

פרויקט בינה מלאכותית AI FOR WOMEN הינו מיזם ראשון מסוגו במסגרתו גייסה חברת אינטל את טכנולוגיות ה- AI שלה לטובת יצירת ״בינה נשית״. מטרת המיזם הוא לסייע לנשים ישראליות רבות לסלול את דרכן בשוק העבודה, ולהוות כלי יעיל ופרקטי הזמין לרשותן כל זמן שתצטרכנה.

בבסיסו של המיזם עומדת ההנחה כי כל אשת קריירה מנוסה היא בעצם "הר של דאטה" המורכב מניסיונה, תובנותיה, חוכמתה ומסקנות שאספה לאורך דרכה המקצועית.

בעידן מהפכת הדאטה וגודש המידע, מומחי קבוצת ניתוח שפה טבעית – NLP AI Lab – של אינטל ישראל ובראשן שירה גוסקין, דאטה סיינס וחוקרת בקבוצה, ניתחו אלפי תובנות וטיפים של נשות קריירה ותיקות שנתקבלו, וזיקקו אותן לתובנות שכעת מתפרסמות לראשונה ביום האישה. הללו עונות על השאלה הבסיסית מה נכון שנשים בישראל יעשו על מנת להתקדם בקריירה ובסולם הניהולי שלהן?

בלה אברהמס, סמנכלי"ת מימשל, תקשורת וחברה באינטל, הגתה את רעיון הבינה המלאכותית הנשית מתוך אמונתה כי תפקידן של נשות קריירה הוא לשתף, לתמוך ולעזור אחת לשנייה להצליח.

"מזה שנים רבות אני מעבירה הרצאות עבור נשים, במהלכן אני נחשפת לשאלות רבות המעידות על הצורך שלהן בשיתוף תובנות, טיפים והמלצות מאלו שהצליחו לשבור את תקרת הזכוכית בשוק העבודה בישראל. הודות לנשים מנוסות וותיקות המחזיקות בתפקידי מפתח בישראל, וליתרונות הבולטים של טכנולוגיית הבינה המלאכותית המפותחת אצלנו באינטל, הצלחנו לייצר מאגר חכם המאגד בתוכו את מה שעל אישה בתחילת דרכה לדעת. אני קוראת לנשים רבות להמשיך ולשתף בהמלצותיהן האישיות, ולעבות את מסד הנתונים הזה באופן תדיר ולאורך זמן. אני מאמינה כי דרך ניתוח מסקנות של "חכמת ההמונות" נוכל לסייע לנשים רבות ואף להביא לצמצום הפערים הקיימים כיום בין נשים לגברים במקומות עבודה רבים".

בין אותן אלפי נשים שלקחו חלק בפרויקט נמנות רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל; תא"ל שרון ניר, יועצת רמטכ״ל לענייני מגדר בין השנים 2016-2019; מיכל גרא מרגליות, מנכ״לית שדולת הנשים בישראל; הדס רייס, יזמת ומייסדת "ענבר" – בית ספר למנהיגות העתיד; אפרת דובדבני, מנכ"לית מרכז פרס לשלום ולחדשנות; סיגל שלח, נכל"ית הג'וינט בישראל; עו״ד איילת נחמיאס ורבין, סגנית נשיא התאחדות התעשיינים וחברת כנסת לשעבר; כיראם בלעום, מנכ"לית ומייסדת עמותת יסמין -לקידום עסקים בבעלות נשים; ליאת בקייר, מנכ"לית סלונה; פרופ. ברכה שפירא, סגן דיקן למחקר בפקולטה להנדסה וחוקרת למידה חישובית – אוניברסיטת בן גוריון; אורלי בן חמו להב, מנהלת מפעל הייצור אינטל קרית גת; אלונה פריד  אייל, סמנכ"לית משאבי אנוש באינטל ישראל, ומיכל חובב מנהלת התכנון האסטרטגי ופרויקטים אסטרטגיים בחטיבת הייצור והטכנולוגיה של אינטל ישראל

קארין אייבשיץ, סגנית נשיא ומנהלת מרכזי הפיתוח של אינטל בישראל, שיתפה בטיפ שלה לחפש הזדמנות בכל קושי: “במהלך הקריירה, ניצבים לא אחת מול קשיים ואתגרים, לעיתים מורכבים ביותר. כל אתגר יכול להפוך גם להזדמנות ליצור משהו חדש, לפתח יכולות, לבנות קשרים חדשים, ולחזק את החוסן העצמי. היכולת לזהות את ההזדמנות, וההתמודדות עם האתגר מזווית פרואקטיבית וחיובית, יעזרו לצמוח ולהתפתח בקריירה".

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות