FIT NETANYA

5 0

חדר כושר מיוחד הושק בעיר השבוע ביוזמת אגף נוער וצעירים בעיריית נתניה. תנאי כניסה – בני נוער בלבד. שומרים על כושר בעיקר בחופש הגדול.

מאת חן כהן

חדר הכושר נפתח במועדון בדרום העיר שמשלב בתוכו עשייה חברתית, לימודית והתנדבותית עבור בני הנוער ומהשבוע הוא גם מציע פעילות גופנית.

המועדון מציע לבני הנוער בכיתות ז'- יב' ערבי תוכן במגוון רחב של תחומים: העצמה, ספורט, מנהיגות, אמנות וכן קבוצות תהליכיות המקדמות התנדבויות בקהילה תוך מימוש כישוריהם הייחודיים של בני הנוער בקבוצה.

כחלק מהפעילות השוטפת של המועדון מתווסף החיבור הטבעי שבין מתחם הספורט בו המועדון ממוקם לבין חדר הכושר ומעמיד בקדמת הבמה את הדגש החברתי-חינוכי-ספורטיבי שמחלקת הנוער שואפת לקדם. עבור בני הנוער זו בשורה של ממש, בוודאי אחרי שנת הקורונה שהתאפיינה בזמן ממושך אל מול המסך, היעדר שגרה סדורה וקטיעת תהליכי חיברות שכל כך משמעותיים בגיל ההתבגרות.

את חדר הכושר מפעילים מדריך חברתי ומאמן מוסמך ומקצועי בקבוצות נוער קטנות (לנערות בלבד ומעורב), תוך מתן דגש על ליווי הנערים בתהליך ההתבגרות, הכוונה וייעוץ, קשר עם בוגר משמעותי ויצירת מפגש בין בני.ות נוער והקמת קבוצה חברתית מובילה במועדון.

מיקומו הייחודי של המועדון, הגובל בין השכונות קרית נורדאו, רמת פולג ועיר ימים מאפשר הזדמנות ומפגש לשיח והיכרות בין הנערים.

ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר: "עיריית נתניה, מקפידה לתת מעניים ולגבש פעילויות לטובת דור העתיד היקר שלנו, כאשר מכון הכושר שפתחנו הינו נדבך נוסף במערכת זו, המאפשרת לבני הנוער, לפעול במסגרות חברתיות וקהילתיות, לנצל את שעות הפנאי שלהם, לבלות בנתניה ולאפשר להם גם שיוויון הזדמנויות בצריכת שירותים של בריאות ואורח חיים בריא."

עו"ד שירי חגואל סיידון, סגנית ראש העיר, הממונה על נוער וצעירים הוסיפה: "חינוך לאורח חיים בריא הינו חלק מהערכים אותם אנו מעוניינים להקנות לבני הנוער שלנו. אין ספק בתועלת הפיזית והנפשית של ספורט ופעולה מוכוונת לאורח חיים בריא. על כן, אני יותר משמחה על פתיחת חדר הכושר החברתי לנוער המהווה לא רק מקום מפגש עבור בני הנוער אלא גם משפר תכונות חשובות בשלב ההתפתחותי הזה כגון דימוי עצמי, בריאות והפגה. "

המיזם מופעל בשיתוף פעולה עם חברת המועצה תרצה גרינפלד, הממונה על הבריאות שקידמה תקציב ייעודי מתכנית "ערים בריאות" ותכנית "אפשרי בריא" וכן עם איב אופל, מתאם הבריאות בעירייה.

העלות לשימוש בחדר כושר הינה סמלית, כ-50 ₪ לחצי שנה ומאפשרת שוויון הזדמנויות וצמצום פערים בין בני ובנות הנוער בעיר ומספקת מענה מקצועי וחברתי הולם וראוי עבור כל אחד ואחת.

להצטרפות ופרטים נוספים יש לפנות לעמוד הפייסבוק/אינסטגרם הבמה נוער נתניה.

תמונה: Pixabay

Related Post

חוצים את החלל

Posted by - 18 ביוני 2019 0
תעודות הוקרה הוענקו ל-146 תלמידים ותלמידות מנתניה, שזכו במקומות הראשונים בעשרות תחרויות ארציות ובינלאומיות. לראשונה בנתניה העניק אגף העל יסודיים…

איגוד האינטרנט הישראלי באזהרה להורים

Posted by - 19 ביולי 2022 0
"אפליקציית השאלות האנונימיות החדשה NGL עלולה להוביל לבריונות והטרדה בין ילדים ברשתות החברתיות" ההמלצה להורים: "בדקו ברגישות אם ילדיכם משתמשים באפליקציה ותווכו…

איך נשמע לכם 'מיץ פטל מכושף'?

Posted by - 1 בינואר 2024 0
חגיגות פנטזיה תחת הכותרת 'שנפלאות הדמיון' לכבוד פתיחת 'הבועה' ספריית פנטזיה וקומיקס ברשת הספריות העירוניות נתניה השבוע חגגנו את פתיחת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות