4 0

תובענות ייצוגיות – האם חשוב לקחת עורך דין מוכר?

לא מעט פעמים אנו נחשפים לתביעות ייצוגיות אשר מתנהלות ברקע בעקבות עוולות כאלו ואחרות הקורות לקבוצת אנשים מסוימת. אך האם אנו מבינים את המשמעות העומדת מאחורי תביעה ייצוגית?. במאמר זה נבין מהו התהליך המתבצע בעת תביעה ייצוגית וכיצד מגיעים להסכמה כי יש צורך בתביעה ייצוגית? ואף האם אתם יכולים לקחת חלק בתביעה?

לפרטים נוספים היכנסו לאתר  https://ts-lawfirm.co.il/

מהי תביעה ייצוגית?

תביעה ייצוגית היא תביעה במשפט אזרחי אשר במסגרתה ישנו אדם יחיד התובע בשם קבוצת אנשים.  בכדי שהתביעה תאושר עליה להיות מבוססת על עילה משותפת לאותו אדם תובע ולקבוצה אותה הוא מייצג. בדרך כלל, תביעות ייצוגיות מוגשות בנושאי צרכנות: מחיר מוטעה, מוצר לא איכותי או פגום. בתביעות ייצוגיות תמצאו עוד נושאים הרלוונטיים לציבור הרחב כמו: ביטוחים, איכות הסביבה, ניירות ערך, בנקאות, ועוד.

מצאתי תביעה אשר רלוונטית עבורי, עליי להצטרף?

מאפיין תביעות ייצוגיות הוא מצב בו ישנם נפגעים רבים אשר הנזק הנגרם לכל אחד מהם הוא קל,דברה הופך את התביעה האישית ללא כדאית. כאשר מאגדים את אותן תביעות קטנות לתביעה ייצוגית אחת, נוצרת הזדמנות לנהל משפט שבמידה והיו בוחרים בתביעה אישית לא היה יוצא לפועל. אותן עלויות מנהליות והוצאות התדיינות נחסכות כיוון שמדובר בהליך אחד ולא בקבוצת תביעות גדולה. לרוב אותו תובע ייצוגי מקבל פיצוי מוגדל עבור הטרחה שבייצוג קבוצה.

היכן ניתן להיחשף לאותן תביעות ייצוגיות?

תביעות ייצוגיות מאושרות מתפרסמות בעיתונים וכך הציבור הרחב יכול להיחשף להן וללמוד אותן. במידה ואדם מצא  כי עילת התביעה רלוונטית אליו הוא יכול להצטרף לתביעה.

עד כמה חשוב לבחור את העור דין הנכון?

תביעה ייצוגית בעלת משקל רב לא רק עבור אדם אחד אלא לקבוצה גדולה של אנשים. אותם גופים הנתבעים הם גופים גדולים אשר מיוצגים על ידי עורכי דין מנוסים מאוד. לכן, בבחירת עורך הדין המתאים לכם רצוי לעשות בדיקה מעמיקה, כמה ניסיון יש לאותו עורך דין בתחום והאם כבר הצליח לנצח תביעות כאלו? רצוי להשתמש בשירותיו של עורך דין מוכר וותיק בתחום.

לסיכום:

עליכם לדעת כי לא ניתן להגיש תביעה ייצוגית בכל עילה ובישראל בכדי להגיש בקשה לאישור תובענה ייצוגית עליה להיות המוגשת מכוח חוק התובענות הייצוגיות שנחקק בשנת 2006. חוק זה קובע את אותן עילות תביעה אשר ניתן להגיש בקשה לאישור תובענה ייצוגית בגינן. לכן, בדקו את הנושא לעומק בררו האם ישנה תביעה קיימת בנושא הרלוונטי לכם, כך או כך נאחל לכם בהצלחה רבה.

קרדיט לתמונה PEXELS

Related Post

קירוב לבבות

Posted by - 14 ביוני 2023 0
קירוב לבבות מעל כאלף איש הגיעו לרחבת מדרשיית אור לשרון בנשיאותו של הרב יעקב ישראל כלף שליט"אבמסגרת אירוע קירוב לבבות…
כלי נגישות