קיץ בטוח לנוער

4 0

בימי הקיץ התקיימו פעילויות מניעתיות לבני הנוער, כאלטרנטיבה לפעילות פנאי בחופש הגדול, ולעידוד שיח בנושאי התנהגויות סיכוניות

במסגרת פעילות הקיץ של הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול (תוכנית "עיר ללא אלימות"), התקיימה פעילות לנוער בגן קפלן בשכונת בית אליעזר.

בני הנוער נהנו ממרחב פנאי פתוח עם אוהל ענק, מחצלות, פופים, פוייקה, והרבה אווירה טובה. בני הנוער אותגרו בקופסאות בריחה בנושא מערכת זוגית בריאה בקרב צעירים ונוער, ולאחר מכן התקיים שיח בנושאי שימוש בסמים, אלכוהול, סכנות ברשת ואחרים.

המתחם היה פעיל עד השעות הקטנות של הלילה, ובפעילות לקחו חלק כ-40 בני נוער ומד"צים.

לדברי מנהלת תוכנית "עיר ללא אלימות" בחדרה, דבורה עמר, זו השנה השלישית ברציפות בה הרשות לביטחון קהילתי בונה בשיתוף יחידות הנוער בעיר, של העירייה ועמותת "פנאי העיר", משטרת ישראל והשיטור העירוני, פעילויות מניעתיות במסגרת "קיץ בטוח" לבני הנוער על מנת להגביר את נוכחותו של הבוגר האחראי במרחב הפתוח, ומתן השגחה ואלטרנטיבה לנוער.

בין הפעילויות הרבות שהתקיימו במהלך הקיץ, בלטו מיזם רכיבה על אופניים בסימן אחדות; סדנת כישורי חיים וסטיילינג לנערות, אשר עסקה בכישורי החיים השונים באמצעות עולם האופנה, שיח בגובה העיניים, פתיחות והקשבה; הקרנת הסרט "מוטלים בספק" ודיון עם הבמאיי, ופעילויות נוספות.

לדברי דבורה עמר, ראוי כי הורים ינצלו את ימי החופש  לטובת ניהול שיח עם הילדים, במיוחד בעקבות פרסומם של מקרי אונס, ניצול מיני, צילום שלא בהסכמה ופרסום הצילומים, וכותרות רבות אחרות שעשו רעש בתקשורת ובמדיה החברתית.

עמר: "כשאנו מזמינים את ילדנו לשוחח על נושא מיניות, סמים, אלכוהול, או כל התנהגות סיכונית אחרת,  אנו משדרים להם בעצם שאנחנו הכתובת הנכונה להתייעצות בנושא מאוד חשוב שכזה".

Related Post

זיכרון במגרש הכדורגל

Posted by - 16 ביוני 2019 0
בתאריך יום ההולדת של יגאל בלאיש ז"ל, מעמודי התווך של הספורט  בחדרה ויקיר בית אליעזר, התקיים טקס לזכרו במגרש הכדורגל…

הטובים לשנת שירות

Posted by - 10 ביוני 2021 0
במסגרת הרצון לעידוד בני נוער לצאת לשנת שירות או שנת מכינה, יצאו בני נוער חדרתיים לסיור במכינת גל בעכו ולכפר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות