מיזם החורף של מתנדבי סיירת  ההורים

3 0

בחודשי החורף מצטמצמים סיורי החוץ של סיירת ההורים, ולכן העתיקו את פעילותם למרכז הנוער בית רם, ומהווים כחלופת פנאי חיובית לבני הנוער. 

בנוסף לפעילותם לאיתור ושיח עם בני נוער בריכוזי בילוי, מובילים מתנדבי סיירת ההורים "חדרה בגובה העיניים" פעילות נוספת  במהלך החורף: הפעלת בני נוער במרכז הנוער העירוני שמפעילה יחידת הנוער של עמותת "פנאי העיר" בבית רם.

מנהלת סיירת ההורים מלי מלכין מסבירה כי, בימי החורף הקרים מפנים בני הנוער את המרחבים הציבוריים והגנים, ומעתיקים את פעילותם למקומות אחרים. במקרים כאלה מצטמצמים גם הסיורים של מתנדבי הסיירת. בעקבות כך החליטו המתנדבים להתגייס לפעילות חברתית מאתגרת בתוך מרכז נוער עירוני כתחליף לסיורים. מלכין: "תוצרי הפעילות ונכונותם של המתנדבים להירתם למשימות התנדבותיות כתחליף לסיורים הליליים, מוכיחים כי באמצעות יצירתיות ואכפתיות ניתן לייעל את מציאת החלופות שנותנות מענה הן למתנדבים והן לבני הנוער, כך שכולם יוצאים נשכרים".

המתנדבים שבאים מתחומי עיסוק שונים, מנצלים את כישוריהם המגוונים ומשמשים כמנחים ומפעילים, דבר שיוצר סקרנות ועניין בקרב בני הנוער המשתפים פעולה ונהנים מפעילות חווייתית.

בכל ערב חמישי, במהלך חודשי החורף, מגיעים המתנדבים אל מרכז הנוער בבית רם כשכל מטרתם ליצור תקשורת ושיח דרך משחקי היכרות, שיח במעגל, משחקי קופסה, משחקי קלפים, הרצאות, קליעת צמות, קישוטי גוף, מוסיקה ועוד. כל אלה מהווים כלים ליצירת קשר והיכרות עם הנוער  ולשמש מודל של מבוגרים אחראים המפנים מזמנם למען בני הנוער.

מנהלת מרכז הנוער העירוני הגר שמידט מציינת כי הגעתם של המתנדבים תורמת רבות לפעילות השוטפת ומכניסה גוון  ותוכן של אכפתיות.

מתנדבי הסיירת עברו לאחרונה הכשרה ולמדו שהדור החדש מעמיד לנו כמבוגרים אתגרים חדשים בעקבות השינוי בדפוסי תרבות הפנאי.  הקידמה והשינויים החברתיים מחייבים את ההורים  ללמוד מה חדש ולהכיר את השפה כדי שיוכלו להיות מבוגרים רלוונטיים ומעודכנים ככל שניתן.

פרויקט הסיירת "חדרה בגובה העיניים" כשמו כן הוא, פועל במסגרת הפעילות החברתית הענפה של אגף הרווחה בניהולה של זיוה הימברג והתוכנית הלאומית למאבק באלימות סמים ואלכוהול של המשרד לביטחון פנים.

הורים המעוניינים מוזמנים להצטרף לפעילות משמעותית שיש בה נתינה שליחות ומעורבות.

ניתן ליצור קשר בדוא"ל : [email protected]

 

Related Post

מסע לאתיופיה להעצמת הזהות

Posted by - 14 ביולי 2019 0
במית"ר נירים מקדמים פרויקט לבני נוער בני העדה האתיופית, כולל מסע לאתיופיה, לחיזוק זהותם הישראלית תוך העצמת הגאווה בשורשיהם ומורשתם.…

אלופה משלנו

Posted by - 3 ביולי 2022 0
מיה אשכנזי זכתה במקום 2 באליפות העולם בגלישה עד גיל 21  מיה אשכנזי בת ה-19, ממועדון שדות ים זכתה במדליית…

רחוב הנשיא לבש אמנות

Posted by - 11 בנובמבר 2018 0
קהילת האמנים הפועלת במרכז הצעירים העירוני "טורבינה" הובילה את אירוע "חלומות חדרה – הנשיא מתעורר", להנאת תושבי העיר.  קהילת האמנים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות