קשובים לצרכים מיוחדים

4 0

בעקבות מפגש שהתקיים בין נציגות הורית לילדים עם צרכים מיוחדים עם ראש העיר, נבחנות אפשרויות לשילובם במסגרות העירוניות גם בחופשות ושעות הפנאי. 

בעקבות מפגש שהתקיים בין  הנציגות ההורית לילדים עם צרכים מיוחדים עם ראש העיר והצוות המקצועי הבכיר בעירייה, הנחה ראש העיר לבחון אפשרויות להרחבת שילובם של ילדים עם צרכים מיוחדים בפעילות המסגרות העירוניות השונות, כולל בחופשות ובשעות הפנאי.

עו"ס שרה מייכור, מנהלת המרכז למשפחה שמפעיל אגף הרווחה, מציינת כי המרכז עבר לפני מספר חודשים למבנה (הנשיא 27) ההולם את פעילותו, במטרה לתת מענה מיטבי למשפחות להן ילד עם צרכים מיוחדים.

מייכור: "כשילד נולד על הרצף האוטיסטי או עם עיכוב התפתחותי או בעיה פיזית אחרת, נוצרת משפחה המושפעת מגידולו הדורש היערכות, משאבים וכוחות. המרכז למשפחה מהווה בית חם, מקבל ומשתף למשפחות, ומספק קורת גג בה ניתן לקבל שרותי מידע תמיכה והפגה וליהנות מעשייה חברתית".

המרכז פועל בשותפות עם גורמים רלוונטיים בעיר בתחומי רווחה, חינוך, בריאות ופנאי, תוך גיוס משאבים ומתנדבים, כאשר המשפחות שותפות מלאות לפיתוחו הפעלתו.

תחומי הפעילות כוללים קבוצות תמיכה וקבוצות נושאיות לבני משפחה; פעילות פנאי, הפגה וסדנאות; גיוס והפעלת מתנדבים; קבוצת מנהיגות הורים; הסברה ושינוי עמדות; סיוע בהיערכות לשעת חירום; מידע, הנגשת זכויות, ותחומי נוספים.

המרכז הוקם במטרה להקל על התמודדותן של משפחות בעיר, והוא חלק ממערך השירותים שמספקת המחלקה לשירותים חברתיים. השירות פועל בגישה קהילתית ומספק מענים המסייעים למשפחות ומאפשרים איכות חיים בקהילה.

לדבריה, המרכז זוכה לתמיכה וסיוע רצופים של ראש העיר, שלאחרונה אף נפגש עם נציגות ההורים במטרה לקדם במשותף נושאים לרווחת הילדים.

במפגש עם נציגי ההורים השתתפו ראש העיר צביקה גנדלמן, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, עוזר ראש העיר איציק נחמני, וכן צוות מקצועי בכיר המונה את מנהלת אגף החינוך סיגל איציקוביץ, מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, מנהל המחלקה לאוכלוסיות מיוחדות הרב משה כהן, מנהלת המרכז למשפחה עו"ס שרה מייכור, מנהלת מחלקת מזרח וצרכים מיוחדים עו"ס עינב כצמן.

לדברי מייכור, ראש העיר היה קשוב מאוד להורים, והנחה למסד את המפגשים.

לדברי ראש העיר, "מפגשים כאלה  מלמדים אותנו רבות על נושא חשוב זה. אמנם בשנים האחרונות התבצעה עשייה רבה לקידום הנושא של ילדים עם צרכים מיוחדים, והמפגשים עם הנציגות ההורית ממקדים אותנו בעשייה שעדיין יש לבצע".

במהלך הדיון שמחו ההורים להתעדכן כי אגף הרווחה מצוי בתהליך הכנה לקול קורא להקמת מעון יום שיקומי בחדרה.

Related Post

כנס איכות חיים וסביבה

Posted by - 1 בדצמבר 2019 0
עשרות רשויות מקומיות, ובהן חדרה, הציגו את פעילותן בתחומי איכות החיים והסביבה, בכנס שקיים מרכז השלטון המקומי מאת: ברק גולן…

נחנך מתנ"ס אזורים המחודש

Posted by - 12 באוגוסט 2018 0
בתום שיפוץ נרחב שביצעה עיריית חדרה במגרש אזורים, נחנך המגרש המחודש הסמוך ליחידת הנוער בשכונת גבעת אולגה. בין היתר הוחלפה…

חג שמח ומתוק

Posted by - 1 בספטמבר 2019 0
המיזם החברתי "גוונים של מתוק", הפועל במית"ר "נירים" ומכשיר בני נוער להיות שוקולטיירים מוסמכים, נערך לחגי תשרי עם מארזי שי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות