שפיץ מהיציע / אפי ישראל

7 0

מכבי נתניה התפוצצה על עירוני אשדוד בסיום 4:1 במחזור קרוב בני יהודה בנתניה נתניה חייבת לנצח בבית האם כל המאמנים שיתחילו את המחזור הבא ישארו גם לאחריו? חדרה וכל השאר.

ניצחון שווה המון

כאשר יצאה מכבי נתניה לאשדוד, ידעו בקבוצה שזהו מסוג המשחקים בהם חיביים לנצח וכי כל תוצאה אחרת אינה טובה ואפילו גרועה ואכן, מכבי נתניה התפוצצה על עירוני אשדוד עם 4:1 ששווה הרבה יותר משלוש נקודות. נתניה סיבכה את אשדוד אך יותר מכך, נהנתה מכדור הרגעה ומניצחון ראשון שלבטח יוסיף לביטחון הכללי במועדון. בחדר ההלבשה חגגו את הניצחון ששיחרר לא מעט את "סיר הלחץ" בו מצוייה מכבי נתניה. הודות לניצחון טיפסה מכבי נתניה לאחר 4 מחזורים במקום האחרון אל מעבר לקו האדום למקום 12 בטבלה. כבר אמרנו ניצחון שווה המון.

לנצח את הזהובים

במחזור הבא תארח מכבי נתניה את בני יהודה, אחת הקבוצות הקשות בליגה. קבוצה ממושמעת, מסוכנת ומאומנת. ללא ספק משחק קשה בין שתי קבוצות שניצחו במחזור האחרון וינסו לחבר חולייה נוספת על ידי ניצחון שני ברציפות. בנתניה יודעים היטב שכל תוצאה זולת ניצחון ושלוש נקודות יחזירו את הקבוצה לסיר הלחץ. זהו מבחן כח רציני לשתי הקבוצות שבעונה שעברה השתלבו בפלי אוף העליון ויחפשו לנצח ולצאת בראש שקט לפגרת הנבחרות. מכבי נתניה מציגה סגל שחקנים חדש, דווקא כשהקבוצה שיחקה בסגנון המשחק מהעונה שעברה, היא נראתה טוב יותר. היו שאמרו אשדוד חלשה מאד ואיפשרה לנתניה לעשות ככל העולה על רוחה… אני חושב שנתניה ביטלה את אשדוד והשתלטה על המשחק בדרך לניצחון. עכשיו יצטרכו במכבי נתניה להוכיח מול בני יהודה שהמשחק באשדוד לא היה מקרי ויום נתון בו הכל התחבר, היריבה אמנם חזקה יותר ובכל זאת חובת ההוכחה על מכבי נתניה. בשבוע הבא כאמור פגרה ולאחריה נתניה בחוץ מול מכבי חיפה.

האוהדים נשארים בבית

אוהדי מכבי נתניה נשארים בבית ולא מגיעים למשחקיה הביתיים של הקבוצה. מול סכנין הגיעו פחות מ-3000 ומול מכבי תל אביב כ-5000. לדעתי, מעט מדי. הגרעין הקשה הולך עם הקבוצה לכל משחק, לאשדוד הגיעו לא מעט אוהדים מנתניה והם למעשה מגיעים לכל משחק. העונה, הקבוצה אינה מצליחה להביא את האלפים ליציעים ודווקא כאשר הקבוצה כל כך זקוקה להם. מדובר גם בפגיעה כלכלית, שכן עם כמות כל כך קטנה של קהל הרי שהעלויות במשחקי הבית גדולות מההכנסות. לדעתי, הקהל של מכבי נתניה מפונק מדי ובשני משחקי הבית עד עתה נשאר בבית. מה גם שלא נראה לי שיהיו פקקים בדרך לאצטדיון במשחק מול בני יהודה ולא אקח סיכון גדול אם אהמר שהיציעים לא יהיו מלאים… בקיצור הקהל נשאר בבית.

בן זקן ולוזון בכוננות

חוסר ההצלחה של בית"ר ירושלים ובני סכנין בחמשת מחזורי הפתיחה, הופך את המחזור הקרוב לגורלי עבור שני מאמנים. בני בן זקן מאמן סכנין חייב להביא ניצחון מול הפועל חיפה אחרת כנראה שיופנה לעבר הדלת המסתובבת שפירושה פיטורין. גם גיא לוזון בלחץ. בית"ר ירושלים עם שלושה הפסדים וזה יותר מדי עבור הקהל במזרחי… אם לוזון לא יוביל את קבוצתו לניצחון יוקרתי על מכבי תל אביב, נראה שדרכו בבית"ר תסתיים . גם מעמדו של ההולנדי פרד רוטן במכבי חיפה אינו יציב. כמו גם מעמדו של מנחם קורצקי ברעננה. האם כל המאמנים שיתחילו את המחזור השישי ישארו בקבוצותיהם גם לאחריו? ימים יגידו.

חלום חדרתי

במקום הראשון הפועל חדרה שפתחה פער של 2 נקודות מהשנייה מכבי תל אביב. כן, זה נכון ואין פה טעות. הלהיט החם של ליגת העל, הקבוצה שמפתיעה אפילו את עצמה עם תקציב מינימום של 17 מליון מתוכם כרגע רק 9 מליון מאושרים והשאר יוזרמו בעוד מספר חודשים כשיתקבל אישור ניהול תקין, פשוט בחלום. בחדרה מדגישים שוב ושוב שהם נהנים מהחלום. אין ספק שהחלום יגמר השאלה מתי? לדעתי, חדרה צוברת נקודות, היא לא "גנבה" אף נקודה עד עתה, היא לקחה את הנקודות בסטייל ובצדק, כשמטרת הקבוצה ברורה, לסיים את העונה עם כרטיס לעונה נוספת בליגת העל. אפילו זקני חדרה לא זוכרים מתי אם בכלל דבר כזה היה בעבר. חדרה ועוד 13…

Related Post

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 5 בנובמבר 2020 0
הניצחון על כפר סבא 0:3, אותת שמשהו טוב קורה במכבי נתניה, אם בעונה שעברה הקבוצה לא תפקדה בחלק ההתקפי, הרי…

זוכרים ולא שוכחים

Posted by - 20 באפריל 2020 0
השנה, ביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא ניפגש בטקסים, לא בקבוצות ולא במפגשים האישיים ולא נוכל להיות יחד אתכם ביום זה,…

מחזירים‭ ‬את‭ ‬העסקים‭ ‬לשגרה

Posted by - 13 במאי 2020 0
סגן‭ ‬ראש‭ ‬העיר‭ ‬אפרים‭ ‬בולמש‭ ‬ערך‭ ‬מספר‭ ‬דיונים‭ ‬שמטרתם‭ ‬להקל‭ ‬על‭ ‬הסוחרים‭ ‬והתושבים טור‭ ‬אישי‭ / ‬אפרים‭ ‬בולמש לאחר‭ ‬שבכל‭…

יש פיתרון לקורונה!

Posted by - 26 במרץ 2020 0
יש תקופות בחיים שאתה יודע שייכנסו לדפי ההיסטוריה. הימים האלה הם ללא ספק פרק שייחרט לנצח. הרב שניאור ברוד, רב…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות