שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

6 0

התיקו 1:1 מול הפועל תל אביב אותת שמכבי נתניה חייבת להתחזק בינואר, משחק בינוני ומטה, שוב הקבוצה שמטה יתרון, בתום הסיבוב הראשון, אכזבה, מכבי נתניה במקום 10, במחזור הבא הפועל חיפה בנתניה

נקודה לדאגה

התיקו 1:1 בין מכבי נתניה להפועל תל אביב לא שירת אף אחת מהן. שתי הקבוצות חיפשו ניצחון ונאלצו להסתפק בנקודה ומכאן גודל האכזבה. נתניה פתחה טוב, כבשה ושוב איפשרה ליריבה לחזור. שוב מכבי נתניה לא יודעת לשמור על יתרון ולתרגם אותו לניצחון. בסיום 1:1, הרבה בזכות השוער דני עמוס שמנע מנתניה הפסד נוסף. מכבי נתניה לא נראתה טוב ובעיקר התגוננה, אמנם זכתה בנקודה, אך יש מקום לדאגה.

סיבוב מאכזב

תם הסיבוב הראשון, מכבי נתניה סיימה במקום 10, במאזנה 13 נקודות מתוך 39, כלומר 33% הצלחה בלבד. הקבוצה ספגה 18 שערים כבשה 15 בלבד (-3 ). במאזנה 3 נצחונות, 4 תיקו, 6 הפסדים. במשחקיה מול הגדולות, מכבי נתניה נוצחה רק על ידי מכבי חיפה, כלומר ספגה 5 הפסדים מול קבוצות בליגה שלה (נוף הגליל, הפועל חדרה, הפועל ירושלים, אשדוד וקרית שמונה) ומכאן האכזבה. מכבי נתניה לא נבנתה נכון, חילוף המאמנים עשה טוב לקבוצה. לפני בני לם הקבוצה נראתה כבוייה מאז בואו של בני לם הקבוצה יותר תוססת ושמחה אך זה לא ניכר בטבלה ובתוצאות. מכבי נתניה חייבת חיזוק בחלון ההעברות שיפתח ב-5 לינואר למשך חודש. הקבוצה חייבת לצרף 4 שחקני מפתח ובכל החוליות. הסגל הנוכחי מספיק כדי להישאר בליגה אך לא יותר מכך. מכבי נתניה לאן? ימים יגידו.

משחקים על נקודות

בני לם הבין את מה שכתבתי בחודש האחרון, המאמן ספג לא מעט ביקורות על ניהול המשחק ההתקפי בקרית שמונה מה שעלה לקבוצה בהפסד. לם הבין שעם הסגל הקיים צריך לשחק על נקודות ואכן, מול הפועל תל אביב, מכבי נתניה שיחקה מבוקר ואחראי יותר, מה שהספיק בקושי לתיקו.

אמנם הקבוצה נראת הרבה יותר טוב מכפי שנראתה בימי אטוולד, אך זה לא מספיק.

לדעתי, לם מוציא מהחומר שקיבל את המקסימום. הבעייה של מכבי נתניה היא שהקבוצה לא חושבת כמו קבוצת תחתית. כאשר מובילים במשחק מול יריבות מהליגה של נתניה, צריך לדעת לא לספוג ולנסות לעקוץ בשער נוסף שיהרוג את המשחק, נתניה לא כובשת ומאפשרת ליריבה לחזור לחיים, לכבוש ולרדת עם נקודות. שוב אציין, לדעתי אין מקום לחשוש מירידת ליגה. מנגד, חיזוק נכון וטוב, לא שחקנים לעיבוי הסגל, חיזוק בשחקנים שוברי שוויון ובשביל חיזוק שכזה צריך להזרים הרבה כסף וזו שעתו של הבעלים אייל סגל, הוא איש המפתח בחודש הקרוב, אם יחזק את הקבוצה, אפשר לחשוב גם על לפלייאוף עליון. האמנם?

מחכים להפועל חיפה

במחזור הקרוב שיפתח את הסיבוב השני, תארח מכבי נתניה את הפועל חיפה. קבוצה נוחה אך מסוכנת. אלישע לוי וחניכיו מחפשים ניצחון כדי לשמור על מקומם בצמרת, בעוד מכבי נתניה תחפש ניצחון כדי לברוח מהתחתית. צפוי משחק שקול, עם יתרון הביתיות לנתניה. מכבי נתניה עם שני הפסדים ותיקו בשלושת המחזורים האחרונים תעלה עם לא מעט לחץ ועליה לחזור למסלול הניצחונות. כל תוצאה זולת ניצחון תגרום לסיר הלחץ להמשיך לבעבע לדעתי, ניצחון למכבי נתניה.

Related Post

שף בבית “הטרנד החדש”

Posted by - 22 במאי 2018 0
בשנים האחרונות אנו עדים לבילוי מסביב למטבח. שף אלמוג סבג הוא האורח שלנו. לאחרונה, הטרנד הבישול בבית תופס תאוצה. האומנם? …

מדריך מד"א לעונת רחצה בטוחה

Posted by - 18 במאי 2020 0
עם פתיחת עונת הרחצה ביום ד' (20.5) ונוכח החזרה לשגרת הקורונה, מפרסם מגן דוד אדום הנחיות אמצעי זהירות במהלך השהות…

היתרונות של דשא סינטטי

Posted by - 14 בינואר 2020 0
החלום על בית עם גינה הוא אחד החלומות הנפוצים, ובעצם רוב הישראלים, כשהם מדמיינים איכות חיים, מיד צצה אצלם בראש…
כלי נגישות