שפיץ מהיציע / אפי ישראל

5 0

מכבי נתניה שלחה את באר שבע לקרשים, 0:1 גדול וניצחון ביתי ראשון העונה. במחזור הבא רעננה בחוץ, נתניה מועמדת לניצחון שלישי ברציפות רק 7200 צופים. מעט מדי. למה האוהדים נשארים בבית? 

ניצחון ביתי

מכבי נתניה עלתה בחששות למשחקה הביתי מול הפועל באר שבע. לפני השריקה הראשונה  היו בנתניה מסתפקים בנקודה. בסיום 0:1 גדול לנתניה משער של מלמד, שני ניצחונות רצופים ושני משחקים שמכבי נתניה אינה סופגת, 6 נקודות  והרבה לחץ השתחרר במכבי נתניה. מנגד, נתניה הכניסה את באר שבע לסיר הלחץ והרחיקה אותה לפחות זמנית מהמאבק על תואר האליפות וגם זה משהו עבור אוהדי נתניה שיש להם חשבון לא סגור עם באר שבע. מכבי נתניה ניצחה בצדק, הציגה יחידה לוחמת וזהו ניצחונה הביתי הראשון של מכבי נתניה העונה. שני הניצחונות שווים למכבי נתניה יותר מ-6 נקודות, עכשיו יכולים לבנות שיטת משחק  שתתאים לסגל החדש של הקבוצה. הרבה יותר קל לבנות שיטה עם נקודות ותוך כדי תנועה, הרבה יותר קשה לעשות את המסלול הזה עם הפסדים. כשמנצחים ועוד את האלופה, בהחלט ראויים למחמאות ובכל המישורים. הניהולי, שכן לצוות המיקצועי ניתן שקט, לא ניתן גיבוי כי כידוע כשבעלים נותן גיבוי זה מחזיק שבועיים והמאמן מפוטר… אך בנתניה איפשרו לדרפיץ וברדה לעבוד בשקט ולהחזיר את הקבוצה למסלול. מחמאות גם לצוות המקצועי שאירגן את הקבוצה והוביל בשקט את מכבי נתניה ל-6 נקודות בשני משחקים.
גם השחקנים ראויים למחמאות על ששיחקו כמו חבורת גברים הן מול מכבי חיפה והן מול באר שבע. האם שני המשחקים הטובים הם תחילתה של דרך חדשה? נראה מול רעננה.

להמשיך בתנופה

במחזור הקרוב מכבי נתניה בחוץ מול הפועל רעננה באצטדיון ר"ג. סוג של מוקש עבור נתניה ומדוע? כי מכבי נתניה מועמדת לניצחון והיא תשחק נגד עצמה מבחינה מנטלית ורק לאחר מכן נגד רעננה. כאשר נתניה עלתה בלחץ ולא כמועמדת לניצחון, השחקנים נתנו יותר, עכשיו עם שני נצחונות וכאשר נתניה היא הפיבוריטית, זהו מבחן אופי לקבוצה. לדעתי, מכבי נתניה מועמדת לניצחון ועליה לסגור ניצחון שלישי ברציפות בדרך אל השקט. הפסד לרעננה ושוב חוזרים אחורה. אם רוצים ללכת קדימה, צריך לעשות אבק מרעננה ולקחת את הנקודות. ההימור שלי, ניצחון לנתניה. האמנם?

האוהדים נשארים בבית

מה קורה לאוהדי מכבי נתניה שנשארים בבית? למשחק הביתי מול האלופה, הפועל באר שבע  הגיעו רק 7200 צופים וזאת על פי הודעה של מכבי נתניה. רק 7200 צופים!!! במשחק כזה הייתי מצפה לאצטדיון מלא, אם לא מול האלופה אימתי? באר שבע הביאה כ-3000 צופים ונתניה רק 4000. מה הסיבה לכך? האם עזיבתם של דיא סבע וערן לוי שמשכו קהל רב? האם הקבוצה הפחות אטרקטיבית העונה? האם מחירי הכרטיסים? לדעתי, הכל ביחד!!! כך או כך, נראה לי שבמשחק מול באר שבע האצטדיון חייב להיות מלא מפה לפה. זהו מסוג המשחקים המרתקים ביותר. אם נגד באר שבע חצי אצטדיון ריק אז מה יקרה נגד אשדוד, מכבי פתח תקווה, רעננה ואחרות. בנוסף, מדובר גם בפיספוס הכנסה. הקהל הנתניתי מצביע ברגליים ונשאר בבית. לדעתי על הנהלת מכבי נתניה לצאת במבצעי שיווק ולהוזיל את מחירי הכרטיסים ובעיקר לילדים שהם הדור הבא של אוהדי הקבוצה. כל נורות הבקרה צריכות להבהב במועדון בנושא הקהל, לאור העובדה שמול באר שבע הנחשבת למושכת קהל, חצי אצטדיון היה ריק. הנזק הוא גם בכך שלא הועברו יותר כרטיסים לבירת הנגב מתוך תקווה שאוהדי נתניה יגיעו בהמוניהם מה שלא קרה בפועל. כך או כך, ברור שהדרך של האוהדים לקופות עוברת דרך הרשתות של שוערי היריבות. במילים אחרות, עוד ניצחונות – יותר קהל.

Related Post

יהודה ברקן ז"ל: פטירתו של אהוב העם

Posted by - 27 באוקטובר 2020 0
 הבשורה הקשה על פטירתו של גיבור ילדותנו, שחקן הקולנוע, הבמאי והמפיק יהודה ברקן זצ"ל (בשנים האחרונות ראיתי שכותבים את שם משפחתו בארקן אבל…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 31 בדצמבר 2020 0
מכבי חיפה רקדה מול נתניה ובסיום נתניה יצאה בזול עם 2:0 ירוק, ציון הסיבוב הראשון, בינוני ומטה, בשבוע הבא מתחיל…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 1 באוגוסט 2019 0
מכבי נתניה פתחה את העונה עם ניצחון 0:2 על הפועל חיפה בגביע הטוטו, במשחק הרשמי הראשון של העונה שבפתח במוצ"ש נתניה…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - 24 במרץ 2021 0
שלושה הפסדים בשבוע ומכבי נתניה יכולה להכריז על פתיחת עונת הרחצה, הפסד 0:2 למכבי חיפה חתם את הליגה הסדירה, מכבי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות