שפיץ מהיציע / אפי ישראל

4 0

ליגת העל חוזרת לבמה, מכבי נתניה תצא למשחק חוץ ב”סמי עופר” מול מכבי חיפה, במאבק בו שתי הקבוצות זקוקות לנקודות כאוויר לנשימה. תיקו לא טוב לאף אחת מהן נתניה צריכה לשחק עם 3 בלמים כדי לשמור על רשת נקייה ולנסות לעקוץ במשחק זה הנקודות אינן הדבר החשוב, הן הדבר היחיד. הפסד בחיפה ומכבי נתניה מסתבכת. ראו הוזהרתם! 

חוזרים לליגה

לאחר פגרת הנבחרות, ליגת העל חוזרת לקידמת הבמה. במחזור 7, תצא מכבי נתניה למשחק חוץ קשה מול מכבי חיפה. תרצו קרב המאכזבות. תרצו קרב המתוסכלות.  כך או כך, קרב על הנקודות ובשתי הקבוצות מבינים שלמשחק זה חשיבות רבה והרבה יותר משלוש נקודות. שתי הקבוצות יחפשו לנצח כדי לשחרר מעט את סיר הלחץ בו הן מצויות. במכבי חיפה הלחץ גם על המאמן שהפסד עלול לשלוח אותו להולנד, בחיפה בשקיעו כסף גדול ובינתיים כלום ושום דבר. מנגד, מכבי נתניה שלאחר הניצחון באשדוד חלמה על דרך המלך וחטפה בראש בביתה מבני יהודה. בנתניה מנסים לשדר עסקים כרגיל, גם הפסד לא יערער את מעמדם האיתן של המאמנים, אך כל תוצאה למעט ניצחון תערער את הביטחון בקבוצה עצמה. נתניה צריכה להתרכז בעצמה ולא בבעיות של מכבי חיפה. שתי הקבוצות זקוקות לנקודות כאוויר לנשימה. תיקו לא ישרת אף אחת מהן ולכן צפוי משחק לחימה ללא פשרות. לא בטוח שבמצבה הנוכחי, אפשר לדרוש ממכבי נתניה להציג כדורגל מהנה, אך אפשר לדרוש משחקניה משחק הקרבה ללא פשרות ובעיקר משחק אחראי ובעיקר בחלק האחורי כולל השוער דני עמוס. מכבי חיפה תקבל תמיכה רבה מאוהדיה הרבים, אם נתניה תתן לשחקני חיפה להשתלט על המשחק הרי שהאוהדים יתעוררו ויהיו השחקן הירוק המשמעותי ביותר, הם ידחפו את קבוצתם שלא תסתפק בשום תוצאה זולת ניצחון. מנגד, מכבי נתניה צריכה דבר ראשון לא לספוג ואז לחפש לכבוש ולהכריע את המשחק. מכבי נתניה צריכה להרדים את המשחק על ידי הנעת הכדור מרגל לרגל ובכך לשרוף את השעון ואז לחפש לעקוץ את חיפה. צפוי שמכבי חיפה תפתח חזק ובהתלהבות ולכן על מכבי נתניה לשחק רגוע ובאחריות וככל  שיעבור הזמן וחיפה לא תכבוש הרי שהיא תיכנס ללחץ שישרת היטב את מכבי נתניה. לדעתי, מכבי נתניה צריכה לשחק עם 3 בלמים  כדי לצופף את הקו האחורי בכדי לעצור את חיפה הרחק משערו של דני עמוס. כך או כך, אסור למכבי נתניה להפסיד בחיפה גם כי במחזור שאחרי צפוי עוד משחק קשה, הפועל באר שבע תגיע לנתניה.

משחק מפתח

לאחר ההפסד לבני יהודה וכאשר לקבוצה במקום הלפני אחרון רק 4 נקודות מתוך 18, הרי שאין למכבי נתניה את הלוקסוס לאבד נקודות בשני המשחקים הקרובים. בקבוצה מבינים את חשיבות המשחק בחיפה וזהו ללא ספק משחק מפתח עם משמעות רבה. במשחק מול מכבי חיפה נקבל את התשובה לשאלה האם מכבי נתניה שחזרה מפגרת בנבחרות טובה מזו של 6 המחזורים הראשונים? האם במחזור השביעי מכבי נתניה תתחיל את העונה? ימים יגידו.

אל אל ישראל

שני ניצחונות ב-4 ימים שהשיגה נבחרת ישראל, החזירו את הכחול לבן לאופנה. לפני סקוטלנד חיפשו למי לתת כרטיסים, רק 2000 רכשו ואז בהתאחדות חיפשו למי לתת כניסה חינם רק כדי שסמי עופר לא יראה שומם. הנבחרת לא עניינה איש 1:2 על סקוטלנד והופ… טוטו טרנר מלא מול אלבניה ושוב ישראל מנצחת 0:2 ופותחת לעצמה סיכוי להגיע ליורו. תיקו בסקוטלנד וישראל בפליי אוף ושם שני משחקים מוצלחים ואנחנו ביורו. כלומר שלושה משחקים מפרידים ביננו לכרטיס ליורו. שנים שלא היינו כל כך קרובים. אל אל ישראל.

Related Post

כואב ואוהב

Posted by - May 22, 2019 0
עשרות אלפי אנשים צועדים מכיוון רכבת חיפה לעבר אצטדיון סמי עופר. בדרך מעורבים יחד צבעי הצהוב והאדום, הדגלים, החולצות והצעיפים.…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility