קיץ בטכנודע חדרה בסימן "רפואה בחלל"

5 0

טכנודע חדרה, המוזיאון הישראלי לרפואה, חלל ומדע, מזמין את כל ילדי ישראל ליהנות מהפנינג קיץ 2023, אשר יתקיים השנה במהלך חודש אוגוסט, בין השעות 09:00 ל-17:00 , בסימן "רפואה בחלל".

כך יוכלו הילדים להפוך לחוקרי חלל צעירים וללמוד מקרוב כיצד מטפלים במגיפה קשה שפרצה בחלל, איך וירוסים מתנהגים, וכיצד מפתחים חיסון מציל חיים כחלק מצוות משימה מיוחד, איך בודקים את יעילות החיסון שאותו נשגר לתחנת החלל, כל זאת תחת לחץ של זמן וסכנת חיים שמרחפת מעל ראשם. באמצעות ניסויים, חידות מדעיות ומשימות יצילו את צוות האסטרונאוטים של החללית.

הפנינג קיץ בטכנודע חדרה יכלול מספר תחנות, שבהם יבקרו הילדים ותתקיים פעילות ייחודית. החל ממוזיאון המדע, שם תחכה לילדים תחנה לאומית לחקר החלל, האודיטוריום, שם ייהנו הילדים מצפייה ב"מופע של ניל", מופע לייב הומוריסטי על שיח בין מנחה באודיטוריום לבין אסטרונאוט באמצע מסע בחלל. בנוסף ניתן יהיה לבקר בפלנטריום, ביחידה הרפואית, שם תתקיים סדנא לפיתוח חיסון בחלל ומתחם נוסף שהפך כולו לכוכב מאדים ובו יוכלו הילדים לנוע בין המרחב האמיתי למרחב הווירטואלי, תוך כדי שהם מאתרים פצועים במושבה מרוחקת במאדים, מאבחנים את הפציעה ומגישים טיפול מתאים.

באמצעות טכנולוגיות של מציאות מדומה ומציאות רבודה, המידע יזרום למחשבי הלוח שבידי המבקרים ובאמצעות מידע זה ינסו המשתתפים למלא את המשימה ולהציל את הניצולים במושבה.

בתחנת החלל הבינלאומית, מתגלה וירוס מסתורי המאיים על חייהם של האסטרונאוטים. בסדנה זו שתתקיים ביחידה הרפואית של הטכנודע, המשתתפים ישתמשו בכלי מעבדה וחומרים ייחודיים שימחישו עבורם את תהליך החקר והפיתוח המאפיין פיתוח חיסון בעולם הרפואה והביוטכנולוגיה.

במקביל, יתקיימו במהלך היום סיורים מודרכים במוזיאון הרפואה הראשון והיחיד בישראל בטכנודע. ניתן לרכוש כרטיס כניסה משולב (או בניפרד).

מחיר כניסה: 70 ₪  לילד מגיל 3 ו-50 ₪  למבוגר באתר http://technoda.org.il/

הפנינג "רפואה בחלל" במהלך חודש אוגוסט

כתובת: רח' הרב ניסים 2, גבעת אולגה , חדרה. טל' 04-6333505

צילום רמי זרנגר

Related Post

מצדיעים ליהדות מרוקו

Posted by - ספטמבר 1, 2019 0
אירועי ההצדעה לציון 60 שנה לעלייה הגדולה ממרוקו לישראל נפתחו בחדרה בשיתוף העירייה והפדרציה העולמית של יהדות מרוקו סדרת אירועי…

ייחודיות לדוגמה

Posted by - מאי 26, 2019 0
מנהלי מחלקות לחינוך קדם-יסודי מרשויות במחוז הגיעו כדי ללמוד על העשייה החינוכית בחדרה, ובמיוחד המדיניות שמוביל אגף החינוך לייחודיות בגני…
כלי נגישות