מוזיאון ישראל מתגייס לחיזוק העורף

7 0

מוזיאון ישראל נתרם למאמץ ומחבק את תושבי הדרום; המוזיאון מקיים סדנאות יצירה לתושבים המפונים באמצעות פעילות תרבות יצירה וחווייתית; מדריכי אגף הנוער מגיעים למרכזים בהם נמצאים ילדים ובני נוער שפונו מיישובי העוטף; לקהל הרחב מפגשים מקוונים עם אוצרים במוזיאון

במוזיאון ישראל שבירושלים, החל מהשבוע שעבר החלו לארגן וליזום סדנאות יצירה לתושבי הדרום, למשפחות עובדי המוזיאון ולציבור הרחב במטרה להקל על המשפחות והילדים הסגורים ימים ארוכים בבתים ובממ"דים ולאפשר להם רגעים של הפוגה באמצעות פעילות תרבות, יצירה וחווייתית.

בנוסף, מדריכי אגף הנוער של המוזיאון מגיעים לבתי מלון, בתי חולים ומרכזים נוספים בהם נמצאים ילדים ובני נוער שפונו מיישובי הדרום למפגשים וסדנאות יצירה מגוונות.

ביום שישי האחרון (13.10) העבירו מדריכי אגף הנוער בתיה קטן ואריאל ינאי אפשטיין  סדנת יצירה במלון גרנד קורט בירושלים שם שוהות משפחות שהתפנו מאשקלון ומשדרות.

בתיה ואריאל הכינו יחד עם כ-50 הילדים שהשתתפו בסדנה בובות דאגה: בובות שמסייעות לילדים להתמודד עם מצבי לחץ וקושי, כאשר המטרה היא שהילד ייספר לבובה את הסודות שלו.

כמו כן, עובדי המוזיאון התגייסו להכין ערכות הפעלה צבעוניות עבור הילדים אשר פונו מיישובי הדרום. עד כה נארזו כ-300 ערכות אשר חולקו לילדי העוטף שהגיעו למלונות השונים בים המלח, ירושלים, נתניה, ולמלון צובה בהרי ירושלים. היום המשיכו בחלוקת הערכות למשפחות אשר מתארחות בירושלים.

מוזיאון ישראל נערך לארגן פעילות גם לציבור המבוגרים. ביום רביעי 18.10 יתקיים מפגש ראשון מתוך סדרה של מפגשים מקוונים (באמצעות הזום) עם אוצרים במוזיאון במגוון עשיר של נושאים.

במפגש הקרוב, תספר אוצרת תערוכת המשתה, נורית גשן, על ארוחות של שליטים אז והיום. לוח המפגשים והפעילויות מפורסם באתר מוזיאון ישראל ומתעדכן באופן שוטף.

סוזן לנדאו, מנהלת מוזיאון ישראל אמרה הבוקר "כולנו, כל צוות המוזיאון התגייסנו ליזום ולארגן פעילויות ומפגשים לכל אזרחי ישראל ואני מקווה שבהמשך נוכל לארח במוזיאון גם קבוצות קטנות. אנחנו מציעים תכנים למשפחות, ילדים ולמבוגרים, במטרה לסייע עד כמה שניתן בהפגת המתח ובהעלאת המורל. נמשיך וניזום פעילויות נוספות כדי לתמוך ולחזק את העורף הישראלי" .

אפרת קליפשטיין, אוצרת ראשית של אגף הנוער הוסיפה "מדי שבוע נפרסם באתר מוזיאון ישראל ובמדיה החברתית את מגוון הפעילויות שיתקיימו במהלך השבוע. במקביל, צוותי אגף הנוער מגיעים לבתי מלון, בתי חולים ומרכזים נוספים כדי להעביר סדנאות ופעילויות לילדים ובני נוער שפונו מיישובי עוטף עזה. אנו שולחים חיבוק חם לכולם!".

Related Post

משדרגים את הספורטק

Posted by - 30 באוקטובר 2019 0
סכום של כמיליון שקלים יושקע בחידוש ספורטק קריית השרון; חלק ניכר מהסכום יושקע בחידוש מתקנים; התושבים: להשקיע יותר בהצללות מאת…

אמנות על קירות

Posted by - 15 בינואר 2019 0
נורית זלצמן, בעלת אוסף ייחודי של אמנות ישראלית ובינלאומית, חושפת את הקשר בין עיצוב לאמנות באמצעות תכנית האדריכלים של חברת…

אמנות זו אמנות

Posted by - 14 בנובמבר 2019 0
במשך מאות שנים נחשבה האמנות כנחלתם הבלעדית של בני מלוכה ובעלי ממון, כיום, יותר ויותר משלבים אמנות בעיצוב הבית. קבלו…

בום! בנג! דוינג!

Posted by - 20 בספטמבר 2022 0
ילדי הקומיקס הישראלי יקבלו מקום של כבוד בתערוכה חדשה שתיפתח ב'גלריה על הצוק' בנתניה הם מצחיקים ואמיצים, סקרנים ושובבים, מגיעים…
כלי נגישות