מה בודקים הבנקים וחברות האשראי והמימון טרם מתן הלוואה?

9 0

בין אם אתם צריכים הלוואה או משכנתא – כדי לקנות את הדירה אותה רציתם, את הרכב שאתם כל כך צריכים, לצאת מהמינוס או לכל מטרה אחרת, הגוף הפיננסי ממנו אתם מלווים ירצה לבדוק את העבר הפיננסי שלכם במטרה ולדעת – האם תוכלו להחזיר לו את ההלוואה.

בעבר הגוף המלווה היה מבצע בדיקת "BDI"- בדיקת חיווי האשראי שלכם – בדיקה זו כללה רשימה מפורטת של כלל הדיווחים הפיננסים שלכם אשר נבדקו על ידי הגופים הממשלתיים, הבנקים, חברות האשראי, ההוצאה לפועל וכדומה. אולם בשל חוק נתוני האשראי החדש, כעת הגוף הפיננסי אליו אתם פונים יקבל עליו חיווי אשראי האשראי שלכם הנראה בצורה הבאה:

GO – חיווי "ירוק" וחיובי

NOGO – חיווי "אדום" ושלילי

חיווי ירוק או BDI ירוק משמעותו שניתן לתת אשראי או הלוואה, בעוד לבעלי חיווי אדום או BDI משמעותי אין הרשאה להתקשרות פיננסית- הלוואה, אשראי וכדומה, וזאת מפני שחיווי אשראי מעיד באופן מובהק על אי עמידה בפירעון תשלומים ובהתחייבויות פיננסיות.

במידה וציון הBDI שלכם שלילי, אנו ממליצים לכם לעבור תהליך של מחיקת רישום BDI שלילי– בכדי לבצע את הדבר עליכם להיכנס לאתר בנק ישראל  ולבקש את דו"ח ריכוז הנתונים שלכם, דו"ח זה מאגד בתוכו את הפעולות הפיננסיות שלכם בפרק זמן מסוים (עד 10 שנים) ויכול להראות לכם בדיוק- מה הם הנתונים השליליים שיש לבנק עליכם.

נתוני האשראי השלילים שלכם נאספים לתוך בנק ישראל ומתאגדים במערכת הנקראת מערכת נתוני אשראי וזאת בהתאם לחוק שירות נתוני אשראי, התשע"ו 2016.

במידה ואין אתם מעוניינים למחוק את נתוני האשראי השליליים שלכם, תוכלו לחכות 7 שנים עד שימחקו הנתונים אוטומטית ובפרק זמן זה להיזהר לא לקלקל את דירוג האשראי שלכם ואת הBDI שלכם עוד יותר – לא לבקש כרטיסי אשראי, להחזיר את כל החובות שלכם ולא לחרוג ממסגרת האשראי שלכם.

אם לא תרצו לחכות 7 שנים, אנו ממליצים על תהליך מחיקת BDI שלילי ושיפור דירוג האשראי אצל אחת מן החברות המתמחות בתחום – דוגמת קרדיט קלין – החברה הגדולה והמקצועית בתחום למחיקת BDI שלילי ושיפור דירוג אשראי.

Related Post

תאונות מיותרות

Posted by - 26 במרץ 2019 0
בנתניה נפגעו קרוב ל-300 בני אדם במהלך העשור האחרון – בהם ארבעה הרוגים – בתאונות התנגשות חזית באחור; תאונות שניתן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות