ויהי אור: הכל על התקנת גוף תאורה

9 0

התחדשתם בתאורה חדשה לבית? מזל טוב, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר איזה בעל מקצוע רשאי להתקין גופי תאורה, מה חשוב שתדעו לפני העבודה וגם, איך תוודאו שלחשמלאי שלכם יש רישיון? כל התשובות.

מי רשאי להתקין גוף תאורה?

אמנם במקרים מסוימים מדובר בעבודה יחסית פשוטה, מה שגורם לרבים מכם לחשוב שאתם רשאים להתקין גוף תאורה בעצמכם. אז זהו, שהתקנת גוף תאורה חייבת להתבצע על ידי חשמלאי מורשה בלבד.

אמנם בהמשך המאמר נתמקד בדרך בה אתם יכולים לוודא שהחשמלאי שלכם הוא מורשה, אך בינתיים נציין שהמינימום שאתם יכולים לעשות זה לבקש ממנו לשלוח לכם תמונה של הרישיון.

בכל מקרה חשוב לנו שוב לציין, אך תנסו לעשות את העבודה הזו במידה ואתם לא חשמלאים מורשים, גם אם אתם יודעים שיש לכם ידיים מעולות וגם אם העבודה נראית פשוטה. חשמל זה עניין של חיים ומוות ועליכם לשמור על עצמכם ובני המשפחה שלכם.

מה חשוב לדעת לפני העבודה?

לפני שאתם ממהרים להזמין את החשמלאי להתקנת גוף התאורה, אנו ממליצים לכם לתת את הדגש על מספר אלמנטים חשובים.

הפרמטר הכי חשוב עבורכם ועבור החשמלאי שלכם הוא סוג גוף התאורה. יש גופים צמודי תקרה, יש גופים תלויים, ספוטים שקועים ועוד. לפני שאתם מזמינים את החשמלאי, עדכנו אותו מראש באיזה גוף תאורה מדובר ובמידה ואתם לא יודעים, פשוט צלמו לו את האריזה שלו.

למה זה חשוב כל כך? ראשית, מבחינת המחיר שאתם הולכים לשלם. אתם ודאי מניחים שהתקנת גוף תאורה תלוי וכבד או פרופיל רחב מהעל האי במטבח, עולה יותר מאשר התקנת גוף תאורה צמוד תקרה ברוחב של 80 ס"מ.

בסופו של דבר הכל תלוי במורכבות העבודה ובזמן שייקח לחשמלאי שלכם לבצע אותה, שני הפרמטרים הללו יבואו לידי ביטוי בחשבונית שתקבלו. בנוסף, יש סוגים שונים של גופי תאורה שמצריכים הכנה מקדימה ואינם כלולים בהתקנה סטנדרטית של גוף תאורה.

לדוגמא, במידה ויש לכם הנמכת גבס בבית ואתם רוצים להתקין ספוטים שקועים בתקרה, עליכם לבצע הכנה מראש שכוללת העברת חוטי חשמל בתוך הנמכת הגבס, התקנת מפסק ייעודי לספוטים ואפילו קדיחה באמצעות מקדח כוס בתקרה.

כך תוודאו שהחשמלאי שלכם מורשה

אז כפי שציינו, המינימום שאתם יכולים לעשות זה לדרוש מהחשמלאי שלכם לשלוח לכם תמונה של הרישיון שלו בוואטסאפ. על גבי הרישיון צריכים להופיע מספר הרישיון, תעודת זהות, סוג רישיון, תאריך הוצאה, תוקף הרישיון, היתרים והגבלות.

בנוסף, תוכלו להיכנס לאתר של משרד התמ"ת ולאתר את החשמלאי שלכם שמאגר החשמלאים המורשים. פשוט הכניסו את הפרטים של החשמלאי וודאו שהוא אכן קיים במאגר.  אגב, כשהחשמלאי מגיע אליכם הביתה, הציצו שוב בתמונה שנמצאת על גבי הרישיון. ודאו שהאדם שהגיע אליכם הביתה הוא באמת החשמלאי שמופיע על גבי הרישיון ושלא שלחו לכם בעל מקצוע אחר.

חשוב לציין – אל תתביישו לדרוש מהחשמלאי שלכם להציג לכם רישיון. כבר שמענו על מקרים בהם לקוחות הזמינו חשמלאי, התביישו לבקש ממנו את הרישיון ונפלו על חאפר. חשמל זה לא משחק ילדים, אל תשחקו בזה.

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות