פרסי חינוך מחוזיים לבתי ספר מחדרה

8 0

בית הספר היסודי "אילן רמון" ותיכון נעמת חדרה נבחרו בין מוסדות החינוך המצטיינים לשנה"ל תשע"ח, וקיבלו את הפרס בטקס שהתקיים במחוז חיפה.

בתי הספר "אילן רמון" ותיכון נעמת חדרה, נכללים ברשימת מוסדות חינוך מחוזיים לשנת הלימודים תשע"ח, וקיבלו פרסי חינוך מחוזיים בטקס שהתקיים בחיפה.

בטקס נאמר כי מחוז חיפה של משרד החינוך חרת על דגלו את קידום מצוינות, יזמות וחדשנות חינוכית, ובחר להעלות על נס את פועלם של מוסדות החינוך המצטיינים במחוז. כל המצטיינים מהווים דוגמה ומופת במנהיגותם ובמחויבות האישית והמערכתית להובלת מערכת החינוך הציבורית לאיכויות, ומהווים השראה למוסדות נוספים במחוז ובארץ כולה הן בחתירה למצוינות והן בחשיבה ובעשייה פורצת דרך.

הממונה על המחוז ד"ר סער הראל אמר בטקס כי הוא גאה בבתי הספר שזכו בפרס. "מוסדות החינוך הללו מאופיינים בהישגיות, חדשנות, יזמות ויצירתיות. כמו כן בתי הספר פועלים לצמצום פערים ולמניעת נשירה של תלמידים תוך מתן דגש על אווירה חינוכית איכותית השׂמה דגש על אקלים מיטבי על כבוד הדדי ועל דרך ארץ".

הממונה על המחוז הדגיש את מלוא הערכתו לרשויות המקומיות על שותפות בקידום מוסדות החינוך.

הטקס התקיים במעמד נציגי הרשויות הזוכות, הסתדרות וארגון המורים, מנהלים של אגפי ומחלקות חינוך, מנהלי מוסדות החינוך המצטיינים ומשתתפים נוספים.

מנהלת אגף החינוך סיגלית איציקוביץ אשר ליוותה את מנהלות בתי הספר המצטיינים מחדרה, שיבחה את הישגי מערכת החינוך בעיר ואת בתי הספר שנכללו השנה ברשימת מצטייני המחוז.

ביחד עם איציקוביץ עלו עפרה אלפסי המנהלת היוצאת של בית הספר היסודי ממלכתי "אילן רמון", שרית אוזן-פניאל  המנהלת החדשה של "אילן רמון", טלי צ'מני מבית הספר התיכון הממלכתי נעמת חדרה, המפקחת הכוללת זיוה רון ונוספים.

בית הספר "אילן רמון״ נשען על דמותו של האסטרונאוט אילן רמון והערכים שהוא מייצג "מעמיקים שרשים, פורשים כנפיים", וכן קשר חזק לתרבות היהודית, שורשיות, ציונות, אהבת הארץ, מצוינות,  חשיבות החקר המדעי, מימוש הפוטנציאל האישי והכמיהה לשחקים. בבסיס העשייה החינוכית בבית הספר מעמיד הצוות את התפיסה ההומניסטית המכירה באדם במרכז ובשוויון, ומכאן ההכרה בערך השונות כערך רצוי. כל זאת מהווה בסיס לדרכי ההוראה, לתוכניות הלימוד הייחודיות לבית הספר ולסביבת הלמידה החדשנית המאפשרת חווית למידה אחרת.

תיכון נעמת הוא מרכז חינוך טכנולוגי המאמין במתן הזדמנות חדשה לתלמידים ללמוד לקראת בגרות מלאה ולרכוש מקצוע מבוקש שיאפשר להם השתלבות עתידית מוצלחת בחיי החברה.

לצורך כך קיים בבית הספר מגוון רחב של מגמות ייחודיות הפורשות בפני התלמיד הזדמנויות רבות להצלחה. הלמידה נעשית בקבוצות קטנות ובמרחבי למידה שונים. זאת לצד קורסים להכשרה מקצועית בתחומים שונים, חלקם על בסיס פרויקטים חברתיים המאפשרים התנסות בעבודה מעשית בקהילה. צוות בית הספר פועל מתוך שליחות ומשוכנע במתן הזדמנות חדשה לתלמידים, מאמין ביכולותיהם המגוונות ומלווה אותם לכל הדרך עד לסיום מוצלח של התיכון וגיוסם לצה"ל.

את הבחירה בבתי הספר כמצטייני מחוז הנחו קריטריונים כמו למידה משמעותית, מענה לצורכי התלמידים, אקלים בית ספרי, ערכי מדינת ישראל, שילוב ערכים בתחומי דעת, מעורבות חברתית-קהילתית, שותפות הורים, תרבות ארגונית, יושרה ושמירת החוק, וייחודיות.

 

Related Post

עד 120

Posted by - 26 במאי 2021 0
תיאטרון היידישפיל התארח ברינה שני בהצגת בידור מוזיקלית המוקדשת באהבה לגדול שחקני ישראל יעקב בודו, המציין השנה את יום הולדתו…

שועטים לפרק המשימה

Posted by - 26 במרץ 2018 0
חיילי גרעין "שועט" של תנועת "מכבי הצעיר" הגיעו לפרק משימה בחדרה, ויסייעו במשך שנת הפעילות בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בעיר. …

חושפים את הטבע העירוני

Posted by - 16 בפברואר 2020 0
בהובלת העירייה, ובשיתוף המשרד להגנת הסביבה, בוצע בחדרה סקר טבע עירוני לאיתור, אפיון, סיווג ומיפוי של אתרים ותשתיות טבע בעיר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות