פחות משכנתאות

6 0

צניחה דרמטית בנטילת משכנתאות: 6 מיליארד בלבד באוקטובר האחרון זאת לעומת מ-13.5 מיליארד במרץ 2022

מה המומחים חושבים ?

רוני מזרחי, נשיא לשכת הקבלנים ובעלי קבוצת "מזרחי ובניו": "זוהי נורת אזהרה אדומה מהבהבת המלמדת על כשלון מוחלט של נגיש בנק ישראל שגם ריסק את הביקושים לשוק הדיור, אבל לא הצליח לבלום את עליות המחירים ולא ייצר כל פתרון אלטרנטיבי"

צאלה רוזנבלום עמור, משנה למנכ"ל מ. אביב: "ליבי ליבי לזוגות הצעירים ולכלל רוכשי השירות שנפגעו קשות מהעלאות הריבית והקשחת תנאי המשכהתאות. הגיע הזמן לאתחול מסלול מחדש כי נכון לעכשיו משק בית מחזיר בממוצע עוד 1000 שקלים בקירוב, מצב שלא יוכל להמשך"

צאלה רוזנבלום עמור. קרדיט-יחצ

איציק סימון, בעלי סוכנות ביטוח המובילה בנדל"ן: "אני מצפה ממקבלי החלטות בממשלת ישראל לעשות בדק בית יסודי בכל הקשור לשוק הדיור ולבדל את הטיפול בהבראת השוק מהטיפול באינפלציה שכבודו במקומו מונח, אך אינו מצדיק את הפגיעה שלא לצורך הן בנוטלי המשכנתאות והן במכירת הדירות"

רוני מזרחי. קרדיט לצילום-עזרא לוי

עורך הדין אלדן דנינו, מומחה לבטיחות בבניה ולאחריות תאגידית: "העובדה שלמרות הצעדים האחרונים היצע הדיור אינו גדל מלמד על הצורך בטיפול שורש והצורך להסדיר נושאים הרבה יותר דחופים מהעלאות ריבית, דוגמת העדר הבטיחות באתרי הבנייה, מה שמעכב באופן דרמטי פרוייקטים, מקטין את ההיצע ומקשה מאוד הן על הקבלנים והן על רוכשי הדירות".

תמונה ראשית: איציק סימון. קרדיט-דני שביט

Related Post

שירות לקוחות שופרסל

Posted by - 27 בפברואר 2022 0
כאשר אתם הולכים לעשות קניות לבית או לעסק, ככל הנראה תעשו אותו באחד מהסופרים הגדולים. לא מן הנמנע כי את…

נתניה אומרת לא לאלימות נגד נשים

Posted by - 25 בנובמבר 2020 0
במסגרת יום המאבק לאלימות נגד נשים והעלאת המודעות לנושא, קיימו עיריית נתניה ומועדון הכדורגל מכבי נתניה קמפיין הסברה משותף תחת…

ירושלים בירתנו הנצחית

Posted by - 1 ביוני 2022 0
מאות מתושבי נתניה השתתפו בשירת המונים מרגשת של שירי ירושלים לכבוד יום שחרור עיר הבירהלרגל חגיגות 55 שנה ליום שחרור…
כלי נגישות