נתניה ערוכה לשעת חירום

9 0

אושרו תכניות החירום של עיריית נתניה על-ידי פיקוד העורף ומשרד הביטחון; מפקד המחוז בפיקוד העורף: "לנתניה מוכנות גבוהה לשעת חירום"

מאת ברק גולן

השבוע  נפגשו מפקד מחוז של פקע"ר, אלוף משנה אריאל בליץ, מנהל מחוז ממשרד הביטחון, עופר שושן עם ראש העיר מרים פיירברג איכר, מחזיק תיק הביטחון סגן ראה"ע אפרים בולמש וצמרת עיריית נתניה, בהם, מנכ"ל העירייה יורם כהן וחברי מטה החרום העירוני: ראש מינהל האכיפה הפיקוח והבטחון אלון אהרון ומנהל אגף החירום יוסי בר, במטרה להציג ולאשר תרחישי איום ותכניות חרום של עיריית נתניה לכל שעת חירום.

מפקד המחוז אל"מ אריאל בליץ ציין בסיפוק את היערכות העירייה לשעת חרום ואת המוכנות הגבוהה של המטות המקצועיים. עופר שושן, מנהל מחוז מרכז, משרד הביטחון אף הביע את הערכתו על המוכנות  הגבוהה של העירייה והשקעה בנושא החרום.

לעיתון השבוע בנתניה מסרה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, כי "עיריית נתניה משקיעה רבות בתרגול תרחישים לשעת חירום בשיתוף כל זרועות הביטחון וכן בסדנאות והכשרות לבעלי תפקידי החירום בעירייה. כולי תקווה שלא נזדקק לכך, אולם ללא ספק, תרגול מוכיח את עצמו למוכנות מיטבית בשעת אמת. אני מודה לכל העוסקים במלאכה על המוכנות הגבוהה של העיר נתניה לשעת חירום".

סגן ראש העיר הממונה על הביטחון, אפרים בולמש, הוסיף לעיתון השבוע בנתניה כי "שמחתי לשמוע על השבחים הרבים של זרועות הביטחון לעיריית נתניה על מוכנותה הגבוהה לשעת חירום".

התכניות העירונית להתמודדות עם תחום הביטחון בעתות משבר וכן מלחמה, כוללות שיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון וכן כוחות ההצלה – כאשר לכל אחד ואחד מהגורמים המעורבים תפקיד מוגדר בשעות משבר. התכניות עצמן כוללות, מלבד תיאוריה, גם פעילות מעשית הנבחנת מעת לעת בשורה של תרחישים, בהם, התמודדות עם מתקפת טילים קונבנציונלית וכימית, התמודדות עם פיגועי טרור לסוגיהם השונים וכן התמודדות עם אסונות טבע כדוגמת רעידת אדמה הרסנית, שיתוק מערכות חשמל ומים ועוד.

צילום עיריית נתניה

Related Post

שבתרבות בכפר יונה

Posted by - 18 ביולי 2023 0
בשבת האחרונה ויתרו על המזגן כ-300 תושבים, ומילאו עד אפס מקום את האולם בחט"ב "עתיד". באירוע התארחו שר הביטחון והרמטכ"ל…

עיצוב סתווי

Posted by - 5 בספטמבר 2019 0
אריחי טפט ענקיים נחשב לטרנד המוביל בעולם העיצוב העכשווי; דווקא גווני סתיו עמוקים מעוררים עניין בשל הדומיננטיות הרבה שלהם מאת…

"שבוע  של נתינה "

Posted by - 20 במרץ 2024 0
"שבוע המעשים הטובים" הפך בשנים האחרונות להיות חלק מהשפה של החברה הישראלית, אבל דומה שמלחמת "חרבות ברזל" הפכה אותו למרכיב…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות