מפסיקים לגרד: הסכנות הכרוכות בגירוד של העקיצה ופתרונות

9 0

לרגל הקיץ  המביא איתו לא רק טיולים, ים וכייף, אלא גם שלל חרקים ויתושים אשר ששים להידבק דווקא לאותם אנשים כל הזמן,  ד"ר להבית אקרמןמומחית לרפואת עור התגייסה למשימה על מנת להפוך את חייכם לפחות אדמומיים ומגרדים.

מאת: ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור

כידוע, יש אנשים עם נטייה להיעקץ יותר מאחרים . כמן כן, לעיתים במקום העקיצה מתפתחת מעין תגובה אלרגית של העור- שבאה לידי ביטוי בגבשושית אדומה ונפוחה שלרוב מגרדת מאד.

41118428 – happy family jumping together on the beach

את העקיצות מומלץ לא לגרד מכמה סיבות: הגרד פוצע את העור ועלול לגרום לזיהום משני של העקיצה ע"י חיידק, גירוד של העקיצה יובל לריפוי איטי יותר שלה, גרד ופציעה של העור יכולים להותיר צלקות בעור- ומהן לא ניתן לעיתים להיפטר, הגרד עצמו (על אף שנראה שמביא להקלה), בעצם מעורר הפרשת חומרים (ציטוקינים) שמעוררים עוד יותר את הגרד- כלומר מעין מעגל קסמים של גרד.

איך לטפל בעקיצות:

1.       לנסות להימנע עד כמה שניתן מלהיעקץ , על ידי התאבזרות בתכשירים שונים: תכשירים למריחה על הגוף להרתעת זני יתושים כשאנו בבית או מחוצה לו. כדאי לדעת- האזורים בהם מגוון היתושים הוא הגדול ביותר הם לרוב אזורים  טרופיים ועשירים בלחות, לכן כדאי לחפש מוצרים המותאמים לאזורים אלו כגון אוטן טרופי.

2.       ברגע שכבר נעקצת- ובעיקר באנשים הנוטים להגיב בגבשושית ונפיחות מלווה בגרד- מומלץ למרוח תכשיר הניתן במרשם רופא (אשר מכיל לרוב סטרואיד חלש ולעיתים גם אנטיביוטיקה) ולמרוח על העקיצה- לפני שהיא מתפתחת למשהו גדול- מעין טיפול מונע. תמיד קל יותר לטפל בבעיה לפני שהפכה לבעיה גדולה יותר.

3.במקום לגרד למרוח תכשיר שמרגיע את הגרד – תכשיר למריחה על העקיצה להקלה מיידית בגירוד ובאדמומיות כדוגמת אוטן אפטר בייט

4.לטפל בסימני העקיצות מהר– לפני שיהפכו לצלקות

5.צלקת של עקיצה– לא לחשוף הרבה לשמש- מאט את הריפוי ועלול להחמיר את הכתם שנוצר

6.  לאנשים הנוטים להיעקץ– ניתן להוסיף במרשם תכשיר אנטיהיסטמין על מנת להפחית את הגרד.הרבה פעמים מה שמגרד זו התגובה האלרגית לעקיצה.

קרדיט צילום תמונה ראשית: יח"צ, קרדיט תמונות: יח"צ

Related Post

"שומרים על בריאות ילדנו"

Posted by - 5 במרץ 2024 0
מלחמת 'חרבות ברזל' הביאה עמה אתגרים חדשים ורבים בחיק התא המשפחתי ועלולה לסבך מאוד את המצב כאשר מדובר בהורים גרושים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות