מחולל אוזון – ניקוי וחיטוי לא מהעולם הזה

10 0

כמה פעמים יצא לכם להיתקל באוזון? בוודאי בפעם האחרונה שמעתם עליו בשיעור פיזיקה בבית הספר או בכתבה האחרונה שעסקה בחור העצום שגדל באוזון ותורם להתחממות כדור הארץ. ובכן כדאי לדעת שאוזון הוא לא רק שכבה המגנה על כדור הארץ, הוא גם מגיע בצורת מחולל אוזון שמטרתו לחטא ולנקות בצורה יעילה וקפדנית.

האוזון במקורו הוא מולקולה המורכבת משלושה אטומי חמצן, הוא נחשב לגז בעל ריח חריף שכמות גדולה ממנו עלולה לגרום לגירויים שונים וקשיי נשימה. עם זאת, בני האדם למדו כיצד "לביית" את המולקולה לצרכיהם האישיים; חיטוי מים לפני אריזתם בבקבוק, ניקוי והבהרה של אריגים שונים, תקיפה כימית של מזהמים שונים הנמצאים במים על מנת לטהר אותם ולייעד אותם למי שתייה.

אילו שיטות ניקוי וחיטוי קיימות מלבד מחולל אוזון

וודאי הבנתם כעת כי מחולל אוזון הוא מכשיר שביכלתו לנקות ולטהר משטחים וחללים בצורה המופקדת והטובה ביותר. בשנת 2001, מנהל המזון והתרופות האמריקאי הכיר באוזון כחומר נטרול וחיטוי של חיידקים, בקטריות, פטריות, עובש ושאר גורמים שעלולים להזיק ולסכן את בריאותנו. מדובר בטכנולוגיה מתקדמת המסייעת לנטרל ריחות רעים תוך שמירה מלאה על הסביבה.

ואם עדיין לא השתכנעתם, הנה עוד כמה דרכים לחטא, לנקות ולמנוע ריחות רעים במקום:

  • כמו פעם: שימוש בסודה לשתייה – מדובר במעין "תרופת סבתא" לריחות רעים ונקיון. אבקת סודה לשתיה ידועה ביכלתה לספח ריחות רעים ונוזלים, כך שאם תחתית פח האשפה שלכם החלה להפיץ ריחות לא נעימים בכל הבית, פשוט שפכו עליה מעט אבקה ותנו לה לעשות את העבודה. הדבר נכון אפילו לגבי חללים בהם ישנו ריח חזק של סיגריות! אבקת הסודה לשתיה מעולה גם נגד אבנית בשלבים הראשונים שלה, וכנגד לכלוכים אחרים.
  • תסננו את המסננים – מכירים את זה שהמזגן מדיף ריח מזעזע עד כדי כך שאתם לא מסוגלים לישון בלילה? נסו לפרק את המסנן שלו, לא תאמינו מה כמות הלכלוך שהצטברה שם. מיד אחרי שתנקו את המסננים ותתנו להם להתייבש, המזגן יחזור לעבודה תקינה וחסרת ריח לחלוטין. המסננין בכל המכשירים בבית הם משטחים נפלאים בהם יוכלו חיידקים ובקטריות להתרבות, ולהפיץ ריחות מוזרים בבית; במזגן, במדיח הכלים, בתנור, במיקרו ובמקרר, ואפילו במכונת הכביסה. מומלץ לעבור על כל אלו ולנקות את המסננים שלהם.

תנו לגז הטבעי לעשות את העבודה

בעיקר בתקופה זו, נפלא לדעת שיש לנו פתרון חיטוי נגד קורונה ואנחנו מדברים כמובן על מחולל אוזון שכעת, אתם יודעים שיש לו יתרון אחד עצום על פני כל השאר. לצד יכלתי להסיר, לנקות ולחטא ביעילות חיידקים, עובש, וירוסים וריחות רעים, הוא גם יעזור לכם לעבור את התקופה ההזויה הזו שנחתה על כולנו, בצורה רגועה ושלווה יותר. זו ההזדמנות שלכם לחטא ולנקות את הבית, ולדעת שאתם נמצאים בסביבה הבטוחה ביותר שיש.

Related Post

תאונות מיותרות

Posted by - 26 במרץ 2019 0
בנתניה נפגעו קרוב ל-300 בני אדם במהלך העשור האחרון – בהם ארבעה הרוגים – בתאונות התנגשות חזית באחור; תאונות שניתן…

תרבות רבותי

Posted by - 8 באוגוסט 2022 0
עמותת אמני נתניה מציגה – תערוכת אמנים חדשים אוצרת התערוכה : חדוה ארזי עמותת אמני נתניה מצרפת לשורותיה אמנים חדשים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות