מדור ספורט: שפיץ מהיציע/אפי ישראל

9 0

הפסד למכבי נתניה 1:2 מול מכבי חיפה נתניה עם משחק חמישי ללא ניצחון הפגרה באה בזמן אלונה ברקת מאוכזבת.

 

הפסד נוסף מכבי נתניה חזרה מ"סמי עופר" עם הפסד 1:2 , למכבי חיפה וירדה אל המקום החמישי בטבלה, זהו הפסדה השני ברציפות של נתניה ובכלל, הקבוצה סגרה חמישה משחקים ללא ניצחון, 2 תיקו ו 3- . הפסדים, כלומר 2 נקודות מ 15- מעט מדי אם מחפשים כרטיס לאירופה. בפלייאוף העליון חלה במכבי נתניה נסיגה מסויימת ביכולת והמאמנים סלובודאן דרפיץ ושי ברדה לא הסתירו את דאגתם מכך. בארבעת משחקי הפלייאוף לקבוצה תיקו מול בני יהודה 1:1 ושלושה הפסדים, מול באר שבע, מכבי תל אביב ומכבי חיפה, כך שהירידה ביכולת הקבוצה נמשכת בהדרגה מזה כחודש וחצי. על כולם להתעורר לקראת גמר הגביע ב 15- במאי, מול בני יהודה. כך או כך, הליגה תצא השבוע לפגרת החג ובמחזור הבא שיסגור את הסיבוב הראשון של בפלייאוף העליון, תארח מכבי נתניה את הפועל חדרה. על אף ההרכב החסר ממנו יעדרו עלי מוחמד שהורחק בחיפה והמוצהבים בציראי וויקי כחלון, נתניה מועמדת לניצחון על חדרה שכבר החלה את עונת הרחצה. הפגרה באה בזמן לנתניה, כדי להתארגן לקראת המשחק החשוב ביותר, הגמר! מול יוסי אבוקסיס וחניכיו. הצוות המקצועי חייב לאפס את השחקנים, שוב אומר, בכדי לנצח בגמר, צריך להראות טוב בכל המשחקים עד הגמר.

 

ברקת הבינה שכדורגל זה לא פוליטיקה אלונה ברקת שעם השנים הפכה לנערצת בבירת הנגב, חטפה בראש בבחירות לכנסת. לפני כמה שנים עבר את אותו המסלול ארקדי גיידמק, המלך הבלתי מעורער של ירושלים. ארקדי, שפך מליונים על בית"ר ירושלים והביא אותה להישגים. כשהסתובב ברחובות הבירה הרגיש כמו ראש העיר. האהדה הזו גרמה לו לרוץ לבחירות המוניציפליות, אלפים הבטיחו לו את קולם. בסוף, לא דובים ולא זבובים… ארקדי הבין שבהבטחות הוא ראש העיר… בקלפי אכזבה ענקית. הסיפור הזה הוציא ממפרשיו את כל האוויר, שנה אחרי נגמר הרומן שלו עם בית"ר, גיידמק הבין בכדורגל ופוליטיקה לא הולכים יחד. בשבוע שעבר גם אלונה ברקת הבינה זאת. רוב אוהדי הפועל באר שבע לא נתנו לברקת את קולם והיא נשארה מחוץ לכנסת יחד עם חבריה, איילת שקד ונפתלי בנט. היא הבינה את מה שגיידמק הבין לפני כמה שנים, אהדה בכדורגל אינה מבטיחה תמיכה בקלפי וכי כל ההבטחות הינן בערבון מוגבל… נצטרך לחכות כדי לדעת,  אם אחרי שהבינה מה שגיידמק הבין, גם הגברת הראשונה של הדרום תעשה כמוהו ותחפש את הדרך החוצה?

 

כמה השקיעה מכבי נתניה בשחקני הרכש

במהלך הפגרה, בקיץ שעבר, מכבי נתניה החלה במסע רכש כדי להתחזק. הקבוצה צירפה שחקנים שחלקם הצליחו ושווים כיום הרבה יותר וזאת לאור התוצאות המפתיעות עד עתה. הסכומים שהושקעו ברכש: ₪ סתיו פיניש 350,000 ₪ שובל גולן 350,000 ₪ גולן אלקסלסי 250,000 ₪ ניקו אולסק 200,000 ₪ גבי קניקובסקי 1,000,000 ₪ עלי מוחמד 2,000,000 גיא מלמד 300.000 € כחלק מעיסקת דיא סבע כ 500,000- ₪ רכישת שחקניםn למחלקת הנוער. כ 400,000- ₪ על אי מימוש אופציות על שחקנים אחרי שנת השאלה. מנגד, נמכר דיא סבע, בכ 8- מליון ש"ח, אותו רכשה מכבי נתניה מטוברוק בכ 1.4- מליון ₪. רובb השחקנים שמכבי נתניה צירפה השנה לשורותיה, שווים כיום הרבה יותר. עלי מוחמד ופאטוס בצ'יראי, יהיו מבוקשים ביותר בקיץ הקרוב. המרדף אחריהם כבר החל, במוחמד מעונינות בית"ר ירושלים ומכבי חיפה ובבצירא'י מכבי תל אביב. ברור שלהצלחה העונה בליגה, השפעה ישירה על ערכם של השחקנים שמן הסתם אם ישארו בקבוצה גם בעונה הבאה, חלקם ידרשו לשפר את חוזיהם. ברחוב הספורטיבי בעיר מבינים שרק אם מכבי נתניה תקבל הצעות כספיות מפתות ביותר על עלי מוחמד ובצ'יראי, לא מן הנמנע שהם ימכרו לקבוצות הגדולות גם כי ירצו לשדרג מאד את שכרם. האמנם? ימים יגידו.

 

Related Post

מכבי נתניה זוכת גביע הטוטו

Posted by - 19 בינואר 2023 0
לאחר 40 שנה (מ1983)מכבי נתניה עם תואר גביע הטוטו.אומנם השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי.הישג שבנוסף לגביע וליוקרה שבו הכניס 900,000 ש״ח…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות