לקראת הסערה: ארגון בטרם מרענן את הנחיות הבטיחות

7 0

הסערה ברברה נמצאת בדרכה לישראל, ומביאה עימה סכנות רבות, בעיקר לילדים. ארגון בטרם לבטיחות ילדים מתריעים מפני הסכנה ומפרסמים מדריך עם הכללים שיעזרו לכם לעבור את הסערה בשלום

השבוע הקרוב צפוי להיות חורפי במיוחד, ולכך מתלוות סכנות שונות שיכולות להתרחש בעקבות הסערה. בארגון בטרם מזהירים מפני הסכנות הנפוצות בבית – שריפות כתוצאה משימוש לא בטוח באמצעי חימום, כוויות מנוזלים חמים ואפילו עלייה בשכיחות מקרי מוות בעריסה הנובעים מחימום יתר. לצד אלו, ישנן גם סכנות נפוצות מחוץ לבית.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "במזג אוויר קיצוני חשוב להקפיד ולשים לב להתנהגות בטוחה בבית ובדרכים. הנחיות בטיחות בעת סערה הן קריטיות למניעת אסון".

מומחי ארגון בטרם עם הנחיות הבטיחות לחורף בטוח:

בבית:

חימום בטוח – אמצעי חימום בטוח הוא כזה שאינו כולל אש גלויה. מזגן או רדיאטור הם אמצעי החימום הבטוחים ביותר והם היחידים שיכולים להמשיך לפעול גם בלילה. לא מומלץ להשתמש בתנור ספירלה, מפזר חום, תנור גז וקמין, במיוחד לא בסביבת ילדים. את אמצעי החימום מחברים ישירות לשקע שבקיר. אמצעי חימום צורכים הרבה חשמל ופעמים רבות מפצלים וכבל מאריך אינם עומדים בעומס ועלולים לגרום לשריפות.

מתקינים גלאי עשן – גלאי עשן אינו מונע את השריפה אך מתריע עליה בזמן ומאפשר חילוץ של הילדים, כיבוי מהיר וקריאה לכוחות ההצלה במידת הצורך. מדובר במוצר זול ופשוט להתקנה.

שינה בטוחה – בחורף ישנה עלייה בתופעת המוות בעריסה, לרוב בשל חימום יתר. הטמפרטורה המומלצת בחדרי ילדים היא 22 מעלות ובכל מקרה לא יותר מ-24 מעלות. אצל תינוקות מנגנון ויסות החום אינו מפותח מספיק, וכתוצאה מכך חימום יתר עלול לגרום למוות פתאומי בשינה. שמיכות עבות עלולות גם הן לגרום לחנק ולכן אנו ממליצים להשתמש בשק שינה לתינוקות או בשמיכה דקה והדוקה – ולהלביש את התינוק בהתאם.

מרחיקים שתייה חמה מילדים – הגורם המרכזי לכוויות ילדים הם נוזלים חמים. עורם של ילדים דק ועדין משל מבוגר ושטח הגוף שלהם קטן משלנו. לכן גם כוס תה או קפה שנשפכים על הילד עלול לגרום לכוויה נרחבת ועמוקה, הדורשת הליך שיקום ארוך. במיוחד בחורף, מקפידים להרחיק שתייה חמה מילדים ולהניח את הכוס במקום גבוה הרחק מהישג ידם. לא שותים שתייה חמה כשהילדים על הידיים. קומקום ומיחם מניחים על השיש ומצמידים לקיר. במתקני שתייה מומלץ להתקין נעילת מים חמים.

בחוץ:

לא משאירים בחוץ חפצים שעלולים לעוף – ריהוט גן ומרפסת עלול לעוף ברוח ולפגוע בילדים ובאנשים. לכן לא משאירים בחוץ חפצים שאינם מחוברים היטב ויציבים.

נזהרים משיטפונות – שטפון הוא תופעת טבע מרהיבה, אבל מדובר בסכנה קריטית במיוחד עבור ילדים ובני נוער. יש להימנע מטיול בסביבת נחלים המועדים לשיטפונות. אם אתם גרים בסמוך לנחל, רצוי להימנע מיציאה מהבית כל עוד ישנה התרעה על סכנה לשיטפון.

מעיל? לא בנסיעה! – אסור להסיע ילדים ותינוקות במושב בטיחות כשהם לבושים במעיל נפוח. המעיל אינו מאפשר לרצועות להגן על הילדים כראוי ובזמן תאונה הם עלולים "להחליק" מתוך המעיל ולהיפגע קשה. אז מה עושים? לפני הכניסה לרכב מפשיטים את המעיל, מכניסים את הילד למושב וחוגרים אותו היטב. אם קר, אפשר לכסות את הילד במעיל כשהוא חגור.

תמונה: pixabay

Related Post

כלי נגישות