כמה עולה לעשות החזר מס?

8 0

קיימים אנשים רבים בישראל שמס הכנסה חייב להם כסף ואין להם מושג. אז כדאי שתדעו שיש סיכוי גבוה שמגיע לכם החזר מס. על מנת לוודא אם אתם זכאים להחזר מס יש לבצע בדיקה פשוטה. כיצד זה עובד? כמה זה עולה? על כך במאמר הבא.

כמה עולה לעשות החזר מס- מה זה החזר מס?

החזר מס הוא למעשה זכאות ממס הכנסה להחזר כספי בגלל סיבות שונות. נשמע מפתיע? אנחנו יודעים אבל חשוב להבין שיש המון אנשים שזכאים להחזר מס אך פשוט אינם בודקים זאת. לכן ההמלצה שלנו היא פשוט לבדוק זאת- בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאים. כמובן שאצל עצמאים יש סיכוי גבוה יותר לזכאות להחזר מס כיוון שמס מחושב באופן שנתי ואצל עצמאים המשכורת השנתית משתנה כל הזמן. אך גם שכירים שזכאים לנקודות זכות לדוגמא, יכולים להיות זכאים להחזר מס.

כמה עולה לעשות החזר מס- מה התנאים?

ניתן לקבל החזר מס עד שש שנים רטרואקטיבית. כלומר- מסוף שנת המס הנוכחית ושש שנים אחורנית. מעל לשש שנים רטרואקטיבית חל חוק התיישנות לכן אל תבזבזו רגע ובדקו האם מגיע לכם החזר מס. על מנת לקבל החזר מס יש להגיש בקשה להחזר מס לידי מס הכנסה. 

כמה עולה לעשות החזר מס- מה השלבים?

לאחר שבדקנו אם אנחנו זכאים להחזר מס יש להגיש בקשה לידי פקיד שומה במס הכנסה. שכירים צריכים לצרף טופס 106 לשנת המס ואישורים על קרנות פנסיה, קופות גמל ועוד. בנוסף יש לצרף פירוט של כלל ההכנסות שלכם באותה שנה (משכורת וכל דבר אחר- מענקים, שכר דירה ועוד). כמו כן תאלצו לפרט את מצבכם המשפחתי ולענות על מגוון שאלות שונות.

ניתן להגיש בקשה להחזר מס באופן עצמאי או להיעזר באנשי מקצוע. באופן עצמאי תוכלו להיכנס לאתר רשות המיסים ולמצוא את כלל הטפסים הנדרשים לכך. אך, אנשים רבים לא בטוחים שהם מודעים לכלל הטפסים הנדרשים ומפחדים שזה ימנע מהם לקבל החזר מס לכן מעדיפים להיעזר באנשי מקצוע. יש לקחת בחשבון שאנשי מקצוע יגבו כסף על השירות, אך במקרה שאתם אכן זכאים להחזר מס זה יכול להשתלם לכם.

כמה עולה לעשות החזר מס- איך מבצעים בדיקה?

באתר רשות המיסים או באתר היחידה להחזרי מס קיימת בדיקה פשוטה מאוד וחינמית. הבדיקה היא למעשה בצורת סימולטור שבו אתם מזינים את כלל ההכנסות שלכם וההוצאות הקשורות למס הכנסה ובנוסף עונים על שאלות שונות. בתום הבדיקה תוכלו לדעת האם אתם זכאים להחזר מס ומה גובה הסכום.

כמה עולה לעשות החזר מס- מחירון הגשת בדיקה

  • החזר מס עד 750 שקלים- הגשת בדיקה תעלה בין 90 למ100 שקלים
  • החזר מס עד 2,000 שקלים- הגשת בדיקה תעלה בין 140 ל150 שקלים
  • החזר מס עד 5,000 שקלים- הגשת בדיקה תעלה בין 240 ל250 שקלים
  • החזר מס עד 10,000 שקלים- הגשת בדיקה תעלה בין 340 ל350 שקלים.

קרדיט: freepik

Related Post

מראה את האור

Posted by - 28 במאי 2019 0
  הוא מלמד בבית ספר ותלמידיו מעריצים אותו, מרצה ומנגן בהרכבים שונים; סיפורו מעורר ההשראה של גידי אהרונוביץ', שהוכיח לכולם…
כלי נגישות