יום האישה הבינלאומי 8.3

9 0

STAND UPקמפיין למניעת הטרדות מיניות במרחב הציבורי

השחקנית ומנחת הטלוויזיה מלי לוי והעיתונאית, שחקנית ומגישת הטלוויזיה לוסי אהריש,  נבחרו בישראל להוביל את קמפיין STANDUP! שהינו חלק מהאג'נדה החברתית העולמית של המותג לוריאל פריז, שמטרתו למנוע הטרדות מיניות במרחב הציבורי ולהעלות מודעות לתופעה,  כחלק מערך ה"עוצמה הנשית" של המותג.

קמפיין  'סטנד אפ!' (אל תעמדו מנגד), שיעלה ביום האישה הבינלאומי הוא חלק מתכנית הדגל החברתית הגלובלית של לוריאל פריז –STANDUP נגד הטרדות מיניות במרחב הציבורי, שנועד למנוע הטרדות מיניות במרחבים הציבוריים, בדגש על העומדים מהצד – ולתת לכולנו כלים שיוכלו לצמצם את התופעה.

השחקנית מועמדת לגלובוס הזהב אל פנינג מובילה את הקמפיין הבינלאומי לצד שגרירות המותג הנוספות כמו אווה לנגוריהקייט ווינסלט, הלן מירן ועוד.

הקמפיין נולד מתוך האג'נדה החברתית של המותג הדוגלת ב"עוצמה נשית" לאור מחקרים בעולם ובישראל, שהוכיחו כי התופעה רווחת ביותר וכי נשים שמוטרדות מינית חוות פגיעה חמורה בביטחון העצמי שלהן ובתחושת הערך העצמי.

בישראל, נבנתה שותפות ארוכת טווח עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, במסגרת זו  הושק אתר בעברית:  standup-israel.com  הכולל  לומדה עם 5 כלים פשוטים בעזרתם אפשר ללמוד איך להגיב בביטחה בפעם הבאה שניתקל בהטרדה מינית/נחווה הטרדה בעצמנו. את הקמפיין מלווה האשטאג מקומי #דילעמודמהצד.  עד היום עברו את ההדרכה הייעודית מטעם האיגוד מעל 50 אלף איש, ובכל שנה יעברו אותה עשרות אלפי איש ואישה, החל מבני נוער ועד מקומות עבודה.

אילן נקש, מנהל חטיבת מוצרי הצריכה בלוריאל ישראל מוסר ל"השבוע בנתניה" : "הקמפיין נועד לייצר שינוי חברתי וללמד את הציבור, כיצד ניתן להגיב בפעם הבאה שנהיה עדים להטרדה מינית. הזווית הייחודית בפרויקט היא עוברי האורח שהם, פעמים רבות, עדים לתופעת ההטרדות המיניות מהצד, ובעזרת כלים פשוטים לומדים להגיב נכון. הבחירה במלי לוי ולוסי אהריש כפרסונות שיובילו את הקמפיין בישראל, מקורה בחיבורן הטבעי לערכי המותג, המתבטאים בביטחון עצמי ועוצמה נשית."

Related Post

הרצל חזר ובגדול

Posted by - 6 בנובמבר 2019 0
מאות משתתפים בכנס הרצל ה-1 לציונות עכשווית של ההסתדרות הציונית העולמית; בראש הכנס עמדה חה"כ לשעבר עליזה לביא תושבת נתניה,…

עולים כיתה בדיור הציבורי

Posted by - 5 באוגוסט 2019 0
חברת עמידר ועמותת מאיר פנים: 1,300 ערכות הצטיידות איכותיות יוענקו לקראת שנת הלימודים לכל ילדי הדיור הציבורי העולים לכיתה א'…

"שביל החלב"  

Posted by - 9 במאי 2018 0
"סלינו על כתפינו, ראשינו עטורים, מקצות הארץ באנו, הבאנו ביכורים". חג מתן תורה בפתח, הלוא הוא חג השבועות הנקרא כך משום…

זמן לחימה 

Posted by - 18 באוקטובר 2023 0
נשיא המדינה במוקד הלאומי המשולב של מגן דוד אדום: ״אני רוצה לומר לכם תודה בשם כל עם ישראל על הצלת…
כלי נגישות