מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בית ספר נוסף יוקם בעיר

בשכונת אגם 3 אושר כי יקום בית ספר יסודי חדש, זאת לאחר שוועדת המשנה לתכנון ובנייה אישרה את תכנית הבינוי

מאת: יקיר מנשה

שכונת אגם 3, היא שכונה חדשה בעיר שנמצאת בשלבי תכנון ובניה.

מגמה שמלווה את הפיתוח של השכונות החדשות בעיר – הקדמת תשתיות לאיכלוס.

את שכונת אגם 3 ניתן לראות מכביש החוף, נמצאת בעיצומן של עבודות תשתית ופיתוח  ומרבית מבני המגורים והתעסוקה בה, נמצאים בבנייה ובהליכי תכנון. כמו כן החלו בשכונה עבודות להקמת היכל תרבות עירוני שיכלול כ – 950 מושבים וגג להופעות פתוחות וייראה למרחוק.

מבנה החינוך החדש באגם 3 – יכלול בשלב הראשוני שני בתי ספר במבנה אחד שיפוצל פיזית לממלכתי ולממלכתי דתי: 12 כיתות לחינוך הממלכתי וכן 6 כיתות לחינוך הממלכתי-דתי, כאשר בהמשך עם גידול אוכלוסיית התלמידים, תתווספנה עוד 12 כיתות שתנותקנה לחלוטין זו מזו. 

בשלב ב' של הבנייה יוקם חלל כבן 60 מ"ר לטובת לימודי האמנות הפלסטית בבית הספר וכן בניין מינהלה.

בתכנון האדריכלי שמו דגש על יצירת מכלולים של כיתות לכל שכבה, סביב חלל מרכזי משמעותי שמזמין למידה חוץ כיתתית  ומקיים פוטנציאל לפדגוגיות חדשניות בהמשך.

החדשנות –  ליצור שקיפות בין הכיתות למרחבים החוץ כיתתיים.

במקביל – בשל הגידול המבורך בשכונת האגמים, מתכוונת העירייה להרחיב גם את בית הספר דוידי בשכונת האגמים הסמוכה לכדי 24 כיתות.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "אני שמחה שהעיר גדלה ונבנים בה עוד ועוד בנייני מגורים לטובת המשפחות הצעירות שבוחרות לשמחתי לגור בנתניה. אנחנו מתכננים את השכונות כך שיהיה בהן כדי לתת מענה לכל תחומי החיים, אם זה מסחר, תרבות, ספורט וכמובן בראש וראשונה – חינוך."

דילוג לתוכן