חדרה בחרה במצוינות וחדשנות

8 0

באירוע מרשים, שנערך במרחב פיזיטלי, השיקה עיריית חדרה את התכנית העירונית למצוינות וחדשנות * ההשקה הייתה יריית הפתיחה לתכנית שלמה שייעודה להוביל את חדרה למחוזות של מצוינות וחדשנות מקומית וגלובלית. ניר בן חיים: "התכנית תהפוך את חדרה לפורצת דרך, אנו מלאי תקווה כי כל תושבי העיר ייענו לאתגר ויהפכו לשותפים מלאים"

ביום שלישי שעבר (22.2) השיקה עיריית חדרה את התכנית העירונית למצוינות וחדשנות. האירוע התקיים במרחב חדשני, מרחב פיזיטלי, ואפשר לבאי הכנס לבקר בתערוכה של חדשנות בחינוך, ולהתכנס באולם המליאה שם נאמרו ברכות והושמע חזון העיר בנוגע לחדשנות בחינוך והתקיימה הרצאה מעוררת השראה של אלעד דרמון – תרבות וחדשנות דיגיטלית.

הדוברים היו ממלא מקום ראש העיר בפועל ניר בן חיים, סמנכ"לית העירייה וראש מנהל חברה וקהילה, ד"ר אסנת ספורטה ומנהל אגף החינוך, שלומי דהן. את הערב הנחתה שי גרשון – מי שנבחרה לנהל את תכנית החדשנות העירונית.

בארוע השתתפו כ-230 איש אשר היוו את האקוסיסטם של תושבי חדרה: צוותי החינוך, אנשי ונשות הרשות ושותפים לתכנית מהארץ והעולם -The Peres Center for Peace & Innovation מרכז פרס לשלום ולחדשנות ו- City Challenge.

ההשקה הייתה יריית הפתיחה לתכנית שלמה שייעודה להוביל את חדרה למחוזות של מצוינות וחדשנות מקומית וגלובלית ולגייס את העיר כולה לתכנית.

כבר ביום רביעי הקרוב (2.3) התכנית תבוא לידי ביטוי במיזם הייחודי ופורץ הדרך ה – City Challenge:  תחרות עירונית שמניעה בני נוער וצעירים  (13-35) ליצירת שינוי חברתי באמצעות הרשתות החברתיות (בדגש על טיקטוק). מערכת החינוך העל יסודי כולה תעצור בשעה 11:00 בבוקר, כאשר ניר בן חיים יזניק את האתגר בשידור לייב ובמהלך חודש וחצי כל העיר תפצח את האתגר שיוצג באירוע ההזנקה.

במקביל לכל החגיגה הזו, העירייה כבר החלה במיזם חדשני שמתקיים לראשונה בישראל, "כיתות תאומות" – למידה משותפת של חדשנות ויזמות בין כיתות בחדרה וכיתות בחבל סצ'ואן שבסין. 5 בתי ספר מחדרה משתתפים בפיילוט, בשיתוף מרכז פרס לשלום ולחדשנות.

בנוסף, ממש בקרוב, חדרה תשתתף, לראשונה בישראל, בתכנית גלובלית "יצירתיות היא היעד". תחרות עולמית בה רוכשים כלים של חשיבה יצירתית ומיישמים חדשנות. קהל היעד שישתתף בתכנית הינו גלאי קדם יסודי וכיתות א-ב מתוך מחשבה כי אנחנו רוצים לגדל דור שאורח חייו הוא חשיבה יצירתית. גם תכנית זו, היא שיתוף פעולה עם מרכז פרס לשלום ולחדשנות.

הכוונה של הרשות היא להתחיל השנה בפיילוט מצומצם בתכניות הללו, ובשנה הבאה להרחיב את המעגלים.

ממלא מקום ראש העיר בפועל, ניר בן חיים: "התכנית העירונית למצוינות וחדשנות תצעיד את העיר חדרה קדימה ותהפוך אותה לפורצת דרך בתחומי החינוך והחדשנות. אנו מלאי תקווה כי כל תושבי העיר ייענו לאתגר ויהפכו לשותפים מלאים לתכנית, וביחד נצעד לעבר הגשמת החזון החינוכי שלנו".

*תמונות מתוך המרחב הפיזיטלי באירוע ההשקה

Related Post

החל חודש ההצדעה לאזרחים ותיקים

Posted by - 14 באוקטובר 2018 0
חודש ההצדעה לאזרחים ותיקים בחדרה יתקיים במהלך נובמבר, ובמסגרתו מוצעים שלל אירועים ופעילויות.  שלל אירועים צפויים בחדרה בחודש ההצדעה וההוקרה…

דיאלוג וזהות

Posted by - 26 בנובמבר 2020 0
תלמידים מבית-ספר "צפרירים" נבחרו לקחת חלק בתוכנית "דיאלוג וזהות", המקדמת דרכים למפגש בין תלמידים יהודים וערבים במרחב הבית-ספרי תלמידי כיתה…

מסרים של חיבור

Posted by - 12 במאי 2021 0
חברי מועדון נגיש רגיש העלו את רחשי ליבם במסרים שנתלו על כרזה גדולה בחזית המועדון, במטרה להעמיק את החיבור בינם…

תגבור אכיפה במרכז העיר

Posted by - 30 ביוני 2019 0
 השיטור העירוני יתגבר את האכיפה, בדגש על מרכז העיר, במטרה למנוע עומסי תנועה. השיטור העירוני חדרה יבצע אכיפה מוגברת במרכז…

נחנך מסוף תחבורה חדש בחדרה

Posted by - 24 בנובמבר 2020 0
מנכ"ל רכבת ישראל, ראש עיריית חדרה ובעלים של מתחם מול החוף וילג' חנכו את מסוף התחבורה הציבורית החדש לאוטובוסים וגשר…
כלי נגישות