זיכרון מסוג אחר

4 0

בסוף החודש יקיימו במועדון השחמט- נתניה, תחרות לזכר חברם השחמטאי יצחק שלקמן שהיה חבר מועדון השחמט במשך כעשור שנים ונפטר ב-2008. בעקבות חיבור שנוצר באקראיות עם בני משפחתו של שחקן השחמט הוחלט להפיק השנה טורניר מיוחד לזכרו, בעזרת עיריית נתניה,  העמותה לחינוך בלתי פורמאלי המפעילה את מועדון השחמט ובני משפחת שחקן השחמט שתרמו פרסים לשחקנים הזוכים.

על פי התכנון, הטורניר השנתי 'אליפות הבינלאומית נתניה 2018'  יכלול 7 סיבובים שיארכו כ-7 שבועות, בסיומם יוענקו פרסים כספיים, הפרס הראשון בסך 3000 שקל תרומת משפחת שלקמן ופרסים נוספים במימון העמותה לחינוך בלתי פורמאלי של עירית נתניה. בתחרות יוקצה פרס מיוחד לשחקנית  מובילה.

 

שלקמן ז"ל שהתגורר בעיר חדרה הצטרף למועדון השחמט ולמרות מרחק הדרך וקשיים אישיים בעקבות מחלה – הקפיד להשתתף באימונים, תחרויות ואירועי המועדון. אחרי פטירתו, חבריו למועדון ביקשו להחזיר לו אהבה והוקרה, באמצעות קריאת שם אחת מקבוצות השחמט במועדון על שמו

אלא שבני משפחת שלקמן לא מעורבים בתחביב השחמט של אביהם ואלו התוודעו להנצחה המיוחדת רק לפני כחצי שנה, כאשר בנו אליעזר שלקמן עלה להתפלל על קבר אביו ביום הזיכרון לפטירתו, פגש אדם שהיה חבר של אביו וזה חשף בפניו כי הוא חבר במועדון שחמט הקרוי  שמו של אביו.

 

הבן שהתרגש מהמחווה ויצר קשר עם מנהל מועדון השחמט-  עוה"ד מיכאל לוריא, בבקשה להיות שותף למימון הנצחת אביו ובזכות תרומה ייעודית שהעניק- יתקיים טורניר שחמט נושא פרסים כספיים.

"השנה היה לנו קשה לארגן מניין מתפללים בבית העלמין, הרגשנו במשפחה לא נוח שאנחנו משתדלים לעשות דברים לזכרו אבל מתקשים לארגן מניין מתפללים בבית עלמין, ופתאום אני פוגש חבר שלו, שחמטאי שמספר שיש קבוצת אנשים שאנחנו במשפחה לא מכירים, שהחליטו להנציח את זכר אבא בדרך אחרת, הוא הזכיר לי שיש קבוצת שחמט על שם אבא, זה עשה לי צמרמורת והותיר עליי רושם" משחזר שלקמן. כאמור, בעקבות הגילוי שלקמן ומועדון השחמט החליטו להחזיר את מסורת טורניר השחמט

"אני מרגיש סגירת מעגל מרגשת כלפי אדם יקר, איש מיוחד. באותה שנה שהוא נפטר הייתי עסוק בנושאים אחרים, זכרתי שיש אליפויות על שמו אבל זה נשכח ממני במהלך השנים. אחרי ששמעתי על ההנצחה בדקתי כמה קבוצות בארץ נושאים שמות של אנשים, יש בודדים, רוב הקבוצות על שם עיר או סמל, וזה הפליא אותי, כיוון שאבא לא היה השחמטאי הכי מוביל, אז למה הם קראו לקבוצה על שמו. זה חלק מרגש במיוחד"

מה התגובות שקיבלת מבני משפחה?

אמא שלי מאוד מתרגשת מכך שהשם של אבא לא נשכח מהעולם, היא מאוד שמחה שאני ממשיך את זכר אבא, אחותי אסירת תודה על ההנצחה המיוחדת ואני אנאם כנראה בפתח הטורניר, כדי להביע את ההוקרה שלנו וקצת לספר על אבא"

 

 

Related Post

רואים אתכם (גם אם לא רואים 6:6)

Posted by - יוני 7, 2022 0
ברחבי הארץ מציינים היום, 6.6, את יום המודעות וההזדהות עם ציבור העיוורים ולקויי הראייה בישראל, שמטרתו לסייע לשילובם של ציבור…

מרכז העזרה של בריא בישראל

Posted by - אוקטובר 1, 2020 0
הצמיחה של ענף הקנאביס בישראל מתגברת בקצב מסחרר ומספר המטופלים החדשים שמקבלים רישיון לצריכת קנאביס רפואי ממשרד הבריאות מרקיע שחקים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות