הקאמבק של אריזות נייר למתנות

7 0

בדומה לתקופות קודמות רבות, גם במהלך השנים האחרונות ניתן לראות מגמות מסקרנות שונות בתחומים כמו עיצוב, אומנות וצרכנות. אחת המגמות הבולטות של השנים האחרונות במגוון רחב של תחומים היא מגמה של חזרה לעבר – החזרה של טכניקות, חומרים ופתרונות שונים, על פי רוב תחת הסבר אומנותי/חברתי זה או אחר. אחת הדוגמאות המעניינות לכך מגיעה מתחום פתרונות האריזה, וספציפית אריזות למתנות. בשנים האחרונות אנו עדים לקאמבק של עטיפות הנייר הישנות והטובות. מהם היתרונות של עטיפות אלו כאריזות למתנות והם יתרונות אלו מהווים את הסיבה העיקרית לפופולאריות שפתרונות של אריזות אלו מקבלים חזרה בשנים האחרונות?

אריזות נייר פשוטות או צבעוניות – חזרה לפשטות וידידותיות לסביבה

אחד היתרונות הבולטים והמרכזיים של נייר כחומר המשמש אותנו לצרכים כמו עטיפות, לדוגמה, הוא כי מדובר בחומר אורגני, מתכלה וידידותי לסביבה. לאור המודעות הגוברת מאוד בשנים האחרונות לנושא הסביבתי ולזיהום שיוצרים מוצרים מבוססי פלסטיק שונים בעולם, אנשים רבים מנסים לעבור (או לחזור) לשימוש בחומרים ידידותיים יותר לסביבה, במגוון תחומים בחייהם. גם בתחום אשר נחשב לפנאי, כמו קנייה ואריזה של מתנות, שמים יותר ויותר אנשים דגש על שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, ועטיפות נייר מהוות כמובן פתרון מתבקש ואטרקטיבי בהקשר זה.

מלבד למודעות הסביבתית הגוברת, קיימת גם מגמה ברורה (אשר חוזרת על עצמה מדי תקופה…) של רצון לחזור אחורה, לזמנים פשוטים ורגועים יותר. התזזיתיות הרבה המאפיינת את העולם כיום, הלחץ שנוכח בחיים המודרניים של כולנו והצפת המידע המתמדת בתוכה אנו חיים – כל אלו הם מאפיינים של החיים המודרניים המאה העשרים ואחת אשר מעוררים בקרב רבים זיקה לעבר, לזמנים פשוטים ושקטים יותר. זיקה זו באה לכדי ביטוי גם בתור מגמות שונות בתחומים כמו אומנות, אופנה וכו'. לכן, ניתן לראות בקאמבק של אריזות נייר למתנות ולשימושים נוספים תוצאה גם של אותה זיקה לעבר. הרצון לחזור לפשטות בא לכדי ביטוי ברצון בעטיפות פשוטות, נעימות ומינימאליות יותר, כאשר גם מי שמעוניין באריזה בולטת לעין ואפילו גרנדיוזית יכול לבחור מבין שלל עטיפות נייר צבעוניות וגלילי נייר באינספור דוגמאות והדפסים שונים.

קופסאות תכשיטים ופתרונות אריזה דומים נוספים

המגמות של חזרה לפשטות ודאגה גוברת לאיכות הסביבה באות לכדי ביטוי גם בביקוש גובר בשנים האחרונות לפתרונות אריזה נוספים שונים אשר עשויים חומרים ידידותיים לסביבה, ומעבירים מסר מסוים של פשטות ואפילו מינימליזם. החל מקופסאות תכשיטים במגוון עיצובים ועד לאריזות קרטון המשמשות מגוון עצום של עסקים כיום, נראה כי השנים האחרונות הן הרנסנס של פתרונות האריזה הישנים והטובים, אשר היו כאן לפני הפלסטיק ואולי גם יהיו כאן אחריו. נראה כי מסיבות שונות ומוצדקות ביותר עוברים יותר ויותר אנשים, ארגונים ובתי עסק לעבור עם פתרונות אריזה אלו, במקום אריזות פלסטיק.

הכתבה באדיבות יואב אריזות. כנסו לקלוג המוצרים שלנו. אריזות למתנות, קופסאות תכשיטים, עטיפות נייר ועוד.

Related Post

טור אישי מאת מרים פיירברג-איכר

Posted by - 9 בפברואר 2021 0
תמונות הנשים הנרצחות שמתפרסמות לאחרונה בכל אמצעי התקשורת, כל אימת שעוד אישה מצטרפת לסטטיסטיקה הנוראית – כבר הפכו לצערי לחזון…

קבלו את הפרזנטורים החדשים של רשת "גלי",פסטיבל קאן הבינלאומי נערך עם נציגים ישראלים, מרוץ חופים 2019 איקאה נתניה וגם-חצי גמר גביע המדינה,באצטדיון היהלום!

Posted by - 10 באפריל 2019 0
רשת גלי בוחרת את הפרזנטורים החדשים ואתם בטח מכירים אותם: דידי הררי, ג'ובאני רוסו, רוסלנה רודינה, ענת הראל, בן זיני,…

מצדיעים לאמנים

Posted by - 29 בינואר 2019 0
  טקס הענקת מלגות לעידוד אמנים צעירים התקיים השבוע בנתניה; נתניה היא העיר הראשונה בארץ שבחרה לסייע כספית לאמנים בתחילת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות