החלטות לשנה החדשה – לדאוג לעצמנו

8 0

משה אזולאי, בן 50 מנתניה, גרוש עם ילד בן 20 . משה חולה בסכרת נעורים,  רופאיו של משה המליצו לו להוריד במשקל כדי לנהל את המחלה יותר טוב .הוא החל תחילה לעשות הליכות ומשם התחיל להגביר את הקצב לריצה ועד שמצא את עצמו עושה מרתונים. משה החליט לקחת את עצמו בידיים והשיל 60 ק"ג ממשקלו.

מאת בניה גואטה

משה אזולאי, תושב העיר ועובד שנים רבות בחברת YES , החל לרוץ רק לפני 4 שנים, בעקבות שינוי משמעותי שעשה בחייו. משה הוריד 60 קילו ממשקלו אחרי ניתוח בריאטרי וזאת בעקבות ההתמודדות שלו היום יומית עם מחלת סכרת נעורים.

 כדי להתכונן לריצות ארוכות הוא הצטרף לקבוצת הריצה של יואב שמעון מקבוצת

YFitness-Runners  וביחד עם תוכנית אימונים מסודרת החל לרוץ 24, 26, 30 ק"מ וכיום הוא מתכונן לקחת חלק במרתון אילת המדברי עם ריצת 42.2 ק"מ.

הריצה מאפשרת לו לשמור על עצמו מבחינה בריאותית, נפשית, היא מאזנת אותו עם מחלת הסכרת, המשמעת של אימונים הריצה עוזרת לו לשמור גם על משמעת של תוזנה שנדרשת וכל אורך החיים שלו התשנה כתוצאה מכך. הוא חי כיום אורך חיים בריא ושומר על עצמו היום יותר מאי פעם, למרות שבפועל אובחן עם סכרת נעורים לפני 29 שנה.

הרץ משה אזולאי. צילום סאלי לוגסי

כשאובחן עם הסוכרת הוא נזכר שקיבל את הבשורה די בהלם, "אמרתי לעצמי מה עושים עכשיו? לאן זזים? צריך להזריק כל הזמן? לשנות תזונה? הייתי די חסר אונים ואבוד" מספר משה.

משה נדרש לשנות הרגלים מבחינת תזונה, אורח חיים, משמעת, החליט לעבור את הניתוח הבריאטרי ולאמץ לחיים שלו הרגלים חדשים כמו לשים לב מה הוא מכניס לפה, להזריק אינסולין שדורש משמעת, לאכול אוכל אחר, להימנע מפחמימות ככל שניתן ולהתחיל לעשות ספורט. משה מודה שהלם והשוק הראשוני גרמו לו לדכדוך וכתוצאה מכך הוא עלה במשקל אבל אז הוא החליט שהוא לקוח את עצמו בידיים ומשנה את כללי המשחק- התחיל ללכת, לרוץ ולאט לאט נכנס לריצת שטח שהכי אהובות עליו.

כיום משה מתאמן לריצת חצי מרתון במרוץ התנ"ך הבינלאומי ה-8 שיתקיים בחול המועד סוכות (14/10) בשילה הקדומה, הוא שמע שמדובר באחת מאיצות השטח היפות בארץ ומחכה כבר לאווירה ולנופים הייחודיים של האזור.

הרץ משה אזולאי עם קבוצת הריצה שלו. צילום יואב שמעון

מרתון התנ"ך הבינלאומי השמיני מתקיים בהשראת אחת הריצות הראשונות המוזכרות בהיסטוריה האנושית, ייערך גם השנה בחוה"מ סוכות – יום שישי 14 באוקטובר, על רקע הנופים, הדרכים, השבילים, הכרמים והמעיינות של חבל בנימין. מרתון התנ"ך הבינלאומי מתקיים ביוזמת המועצה האזורית בנימין, הנהלת שילה הקדומה ומרתון ישראל ובשיתוף מרכז הפועל, משרד התיירות, משרד התרבות והספורט, משרד החקלאות ופיתוח הכפר וקרן קיימת לישראל

מרתון התנ"ך נולד בהשראת הריצה שעשה "איש בנימין" משדה הקרב באבן עזר אל עיר המשכן שילה. על פי המסורת, האדם אליו מיוחסת הריצה המוזכרת בתחילת ספר שמואל, "וירץ איש-בנימין מהמערכה, ויבוא שילה ביום ההוא" (שמואל א', פרק ד', פסוק יב'), הוא שאול, שהפך לימים למלך ישראל הראשון. צפויים בו להשתתף אלפי רצות ורצים במקצים השונים הכוללים את המרתון המלא באורך 42.2 ק"מ, חצי מרתון באורך 21.2 ק"מ, 10 ק"מ ו-5 ק"מ. עוד יתקיימו במסגרת האירוע מקצה המיועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים לצד בני משפחותיהם, מתנדבים ובני נוער ומקצה נוסף למשפחות. מקצי המרתון המאופיינים בריצת שטח נופית, יעברו במצפור אחיה, הר קידה, עמק שילה, יקב גבעות, עין עוז, מעין הגבורה ועוד.

לפרטים והרשמה >> אתר מרתון ישראל, מרתון התנ"ך הבינלאומי

תמונה ראשית: משה אזולאי. צילום סאלי לוגסי

Related Post

טורניר ״החלוץ״

Posted by - 29 במאי 2023 0
מפגש חשוב בין שחקנים צעירים במשחק מיוחד נגד שוטרי יס"מ. טורניר "החלוץ" אירח את שוטרי יס"מ שרון, שהשתתפו בפעילות, הסבירו…

4 גביעים

Posted by - 14 במרץ 2023 0
אליפות גביע האיגוד, התחרות השנייה בחשיבותה בישראל אחרי אליפות ישראל התקיימה לאחרונה.4 מתעמלים מאגודת עירוני נתניה חזרו עם גביעים.שלושה מהם…

יש גלים

Posted by - 30 במרץ 2022 0
בשבועיים האחרונים בחוף קונטיקי (אמפי) חגיגה שלמה, חוויה מיוחדת של אליפות גלישה בינלאומית, מוזיקה, דוכני מכירה והרבה כיף. סבב הגלישה…
כלי נגישות