בסוף החורף יגיע

8 0
בקרוב נצטרך להעביר את המזגן שלנו ממצב חימום למצב קירור. מה צריך לעשות כדי להכין אותו לשימוש? על איזו טמפרטורה מומלץ לכוון את המזגן ואיך אפשר לחסוך בחשמל?

מאת: נתי מקתם, מנהל תחום ההנדסה באלקטרה מיזוג אוויר 

ראשית, נעביר למצב חימום ע"י לחיצה על כפתור Mode עד שנראה סימן של שמש בתצוגה. נכוון לטמפרטורה של 30 מעלות, מהירות מאוורר גבוהה ונכוון את תריס יציאת האוויר כלפי מטה.יש לשים לב כי פעולת חימום נורמלית של מזגן רגיל (לא בטכנולוגיית INVERTER) היא לסירוגין. עם הדלקתו, המזגן מחמם את החדר עד שהתרמוסטט מגיע לטמפרטורה הרצויה אז מפסיק את פעילות המזגן. לאחר פרק זמן מסוים, כשהתרמוסטט מרגיש ירידה בטמפרטורה, מתחדשת פעולת המיזוג וחוזר חלילה.לכן, מומלץ להפעיל את תכונת i feel לאחר שווידאת כי המזגן פועל במצב חימום. כל שעליך לעשות הוא להניח את השלט הרחוק בקשר עין עם היחידה הפנימית וללחוץ על כפתור הi feel שבשלט הרחוק.

פעולה זו תעביר את רגש הטמפרטורה מיחידת המזגן (המאייד) לשלט הרחוק ותשפר משמעותית את פעולת החימום של האזור המבוקש.במצב חימום, יש לכוון את תריס יציאת האוויר של המזגן 45 מעלות כלפי מטה, מפני שהאוויר החם שמוציא המזגן עולה למעלה, לסירקולציה של אויר ומיזוג יעיל יותר של החדר.

על מנת לחסוך בחשמל, מומלץ לכוון את טמפרטורת המזגן ל-23-25 מעלות.בחימום, כשהטמפרטורה בחוץ קרה באופן קיצוני, המזגן מבצע פעולה של הפשרה אוטומטית, זו פעולה תקינה של המזגן. אין לבצע שום פעולה בשלט בזמן זה, המזגן יבצע הפשרה למשך כעשר דקות ולאחריה ימשיך לפעול כרגיל. ביחידות מיני מרכזיות, במידה והנורה הירוקה מהבהבת כשהטמפרטורות אינן קיצוניות, יש לבדוק שהיחידה החיצונית איננה חסומה. אם היחידה החיצונית נקייה, יש לפנות לשירות הלקוחות של החברה ממנה נרכש המזגן.כמו כן, מומלץ להזמין טכנאי מוסמך אחת ל-5 שנים לצורך בדיקת חיבורי החשמל של המזגן. עם הזמן, מוליכי החשמל המחוברים עם מהדקים למזגן עלולים להתרופף או להתייבש, דבר שעלול לגרום לזרם גבוה, שריפת מוליכים ואף לשריפת המזגן.

תמונה באדיבות PIXABAY

Related Post

בא לשכונה בחור חדש

Posted by - 23 בדצמבר 2020 0
הועדה הארצית לתכנון ולבנייה אישרה הקמת שכונה חדשה בעיר לפי תוכנית של רשות מקרקעי ישראל.  השכונה החדשה תקרא שכונת חבצלת. מאת: חן כהן הועדה הארצית לתכנון ולבנייה…

יום גדוש ברוחניות

Posted by - 28 במאי 2019 0
מעל 150 מתושבי שכונות העיר השתתפו בטיול שבמרכזו פקדו את קברו של רבי שמעון בר יוחאי יום גדוש ברוחניות חוו…
כלי נגישות